79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
19.09.2022 справа № 910/4178/22
За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Бест Лізинг», м. Київ
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Містобуд Інвест», м. Львів
про стягнення 79 666,13 грн
Суддя Мороз Н.В.
Представники:
Не викликались
Суть спору:
На розгляді Господарського суду Львівської області перебуває справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Бест Лізинг» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Містобуд Інвест» про стягнення 79 666,13 грн.
Ухвалою суду від 01.08.2022 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін. Судове засідання для розгляду справи по суті призначено на 23.08.2022.
23.08.2022 розгляд справи відкладено на 20.09.2022, про що сторін повідомлено в порядку ст. 121 ГПК України.
16.09.2022 на електронну адресу господарського суду від позивача та відповідача надійшли клопотання про участь в судовому засіданні, призначеному на 20.09.2022 в режимі відеоконференції.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 197 ГПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Ухвалами від 23.08.2022, суд визнав явку позивача та відповідача обов'язковою.
Суд зазначає, що обов'язкова явка сторін в судове засідання визначається судом з врахуванням конкретних обставин справи, її складності та потреби у наданні сторонами доказів та пояснень.
Крім того, заяви про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції подано сторонами 16.09.2022, тоді як судове засідання відбуватиметься 20.09.2022, що є порушенням норм вищезазначеної статті, згідно імперативних вимог якої заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду подається не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання.
Судом також з'ясовано, що проведення судового засідання по справі № 910/4178/22, початок якого призначено на 20.09.2022 о 10:20 год в режимі відеоконференції немає технічної можливості у зв'язку з заздалегідь заброньованим залом судових засідань у Господарському суді Львівської області, який обладнаний відповідними технічними засобами, на вказаний час для проведення інших судових засідань.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку в задоволенні клопотань позивача та відповідача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції відмовити.
Керуючись ст. ст. 2, 197, 234 ГПК України, суд,
У задоволенні клопотань Товариства з обмеженою відповідальністю «Бест Лізинг» та Товариства з обмеженою відповідальністю «Містобуд Інвест» про участь в судовому засіданні, призначеному на 20.09.2022 в режимі відеоконференції - відмовити.
Суддя Мороз Н.В.