Ухвала від 15.09.2022 по справі 520/13486/19

УХВАЛА

15 вересня 2022 року

Київ

справа №520/13486/19

адміністративне провадження №Зі/990/70/22

Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Гімона М.М., розглянувши клопотання Головного управління ДПС у Харківській області, утвореного як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України, про повернення судового збору, сплаченого Головним управлінням ДПС у Харківській області за подання касаційної скарги на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 27.02.2020 та постанову Другого апеляційного адміністративного суду від 02.06.2020 у справі №520/13486/19 за позовом Представництва фірми «НЕКСТ ДЖЕНЕРЕЙШН ГЕЙМЗ ЛТД.» до Головного управління ДПС у Харківській області про визнання протиправними податкової вимоги та рішення,

ВСТАНОВИВ:

Верховний Суд ухвалою від 16.08.2021 відмовив у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Головного управління ДПС у Харківській області, утвореного як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України.

07.09.2022 через підсистему "Електронний Суд" надійшло клопотання, в якому Головне управління ДПС у Харківській області, утворене як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України, просить замінити сторону у справі № 520/13486/19 з Головного управління ДПС у Харківській області (код ЄДРПОУ 43143704) на його правонаступника - Головного управління ДПС у Харківській області, утвореного як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ ВП 43983495).

Відповідно до частини першої статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.

Статтею 167 КАС України встановлені загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення. Частина друга зазначеної статті встановлює, що якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.

Станом на момент подання клопотання про заміну сторони у відкритті касаційного провадження відмовлено, судовий процес у суді касаційної інстанції не розпочато, що свідчить про відсутність підстав для розгляду зазначеного клопотання у суді касаційної інстанції та необхідність повернення зазначеного клопотання без розгляду.

Що стосується клопотання Головного управління ДПС у Харківській області, утвореного як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України, про повернення судового збору, Суд зазначає таке.

Частиною другою статті 132 КАС України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 7 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір" (далі - Закон № 3674-VI) сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі.

Згідно з платіжним дорученням № 5198 від 12.06.2020, що надіслано заявником, вбачається, що Головне управління ДПС у Харківській області (код ЄДРПОУ 43143704) за подання касаційної скарги у справі № 520/13486/19 сплатило судовий збір у сумі 16674,78 грн.

Підстави для повернення судового збору Головному управлінню ДПС у Харківській області, утвореному як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ ВП 43983495), яке подало відповідну заяву, відсутні, оскільки він не є особою, яка його сплатила.

Ці обставини вже були підставою для відмови Головному управлінню ДПС у Харківській області, утвореному як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ ВП 43983495), у поверненні судового збору, сплаченого іншою юридичною особою (ухвала Верховного Суду від 19.04.2022 у провадженні №Зі/990/23/22).

Керуючись статтями 52, 132, 167 КАС України, статтею 7 Закону №3674-VI,

УХВАЛИВ:

Клопотання Головного управління ДПС у Харківській області, утвореного як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України, про заміну сторони у справі № 520/13486/19 за позовом Представництва фірми «НЕКСТ ДЖЕНЕРЕЙШН ГЕЙМЗ ЛТД.» до Головного управління ДПС у Харківській області про визнання протиправними податкової вимоги та рішення - повернути без розгляду .

У задоволенні клопотання Головного управління ДПС у Харківській області, утвореного як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України, про повернення сплаченого судового збору за подання касаційної скарги відмовити.

Копію ухвали направити заявникові.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя М.М. Гімон

Попередній документ
106264324
Наступний документ
106264326
Інформація про рішення:
№ рішення: 106264325
№ справи: 520/13486/19
Дата рішення: 15.09.2022
Дата публікації: 16.09.2022
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо; погашення податкового боргу, з них; передачі майна у податкову заставу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (14.09.2022)
Дата надходження: 14.09.2022
Предмет позову: про визнання протиправними та скасування податкової вимоги і рішення
Розклад засідань:
04.02.2020 16:00 Харківський окружний адміністративний суд
27.02.2020 15:00 Харківський окружний адміністративний суд
13.03.2020 12:00 Харківський окружний адміністративний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
ВАСИЛЬЄВА І А
ГІМОН М М
ГОНЧАРОВА І А
ПАСІЧНИК С С
ШИШОВ О О
суддя-доповідач:
ГІМОН М М
ГОНЧАРОВА І А
МОРОКО А С
ПАСІЧНИК С С
ШИШОВ О О
відповідач (боржник):
Головне управління Державної податкової служби у Харківській області
Головне управління Державної податкової служби у Харківській області, утворене на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України
Головне управління ДПС у Харківській області
заявник:
Головне управління Державної податкової служби у Харківській області
заявник касаційної інстанції:
Головне управління Державної податкової служби у Харківській області
Головне управління Державної податкової служби у Харківській області, утворене на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України
позивач (заявник):
"ПРЕДСТАВНИЦТВО "НЕКСТ ДЖЕНЕРЕЙШН ГЕЙМЗ ЛТД."
НЕКСТ ДЖЕНЕРЕЙШН ГЕЙМЗ ЛТД.
Представництво фірми "НЕКСТ ДЖЕНЕРЕЙШН ГЕЙМЗ ЛТД."
представник відповідача:
Зеленохатов Ілля Едуардович
представник заявника:
Дьомінов Денис Васильович
суддя-учасник колегії:
БИВШЕВА Л І
ВАСИЛЬЄВА І А
ДАШУТІН І В
УСЕНКО Є А
ЧУМАЧЕНКО Т А
Юрченко В.П.
ЯКОВЕНКО М М