Справа № 164/1162/22
п/с 3/164/394/2022
14 вересня 2022 року Смт. Маневичі
Суддя Маневицького районного суду Волинської області Токарська І.С., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , водія кулеметного взводу 3 стрілецької роти військової частини НОМЕР_1 ,
за ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До суду надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Із протоколу А7086 № 60 про військове адміністративне правопорушення від 07 вересня 2022 року вбачається, що ОСОБА_1 06 вересня 2022 року о 20 годині 00 хвилин під час виконання службових обов'язків в порушення вимог ст. 4 Дисциплінарного Статусу Збройних Сил України від 24 березня 1999 року, розпивав (вживав) алкогольні напої та перебував в стані алкогольного сп'яніння, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
В дане судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, подав заяву про розгляд справи у його відсутності, вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, визнає повністю.
Дослідивши письмові матеріали справи, приходжу наступних висновків.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП підтверджується матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні, а саме: протоколом А7086 № 67 про військове адміністративне правопорушення від 07 вересня 2022 року; консультаційним висновком спеціаліста № 120 від 06 вересня 2022 року щодо ОСОБА_1 ; рапортом командира 3 роти військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_2 від 06 вересня 2022 року; витягом з наказу командира військової частини НОМЕР_1 № 2 від 01 березня 2022 року.
Підстав для закриття провадження у даній справі не встановлено.
Як вбачається зі службової характеристики, виданої командиром 3 роти в/ч НОМЕР_1 ОСОБА_2 07 вересня 2022 року, ОСОБА_1 вимоги статутів знає, проте не завжди керується ними у повсякденній діяльності. До виконання службових обов'язків відноситься задовільно.
Постановами Маневицького районного суду Волинської області від 16 серпня 2022 року та 22 серпня 2022 року ОСОБА_1 було визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, та накладено стягнення у виді 3655 гривень штрафу.
Суд, дослідивши обставини справи в їх сукупності, враховуючи характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого та наслідки правопорушення, приходить висновку, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, а тому, приймаючи до уваги дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, вважає доцільним накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.
Крім того суд вважає за необхідне роз'яснити, що відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір штрафу, визначений у відповідній статті цього Кодексу та зазначений у постанові про стягнення штрафу.
На підставі ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, керуючись ст. 40-1, ст. ст. 283, 284 КУпАП, -
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, та накласти на нього стягнення у 3655 гривень штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП стягнути з ОСОБА_1 496 гривень 20 копійок судового збору у провадженні по справі про адміністративне правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти діб з дня винесення постанови.
Суддя
Маневицького районного суду І.С. Токарська