печерський районний суд міста києва
Справа № 757/261/22-п
18 лютого 2022 року м. Київ
Суддя Печерського районного суду м. Києва Білоцерківець О.А., розглянувши матеріали, які надійшли з ГУ ДФС у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , працюючого керівником АТ «ДПЗКУ»,
за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , який є керівником АТ «ДПЗКУ», порушив вимоги п.44.1 ст.44, пп.198.1, п.198.2, 198.3, 198.6 ст.198, п.200.1, п.200.4 ст.200Податкового Кодексу України, в результаті чого завищено суму бюджетного відшкодування в сумі 35 178 346 грн., чим порушено порядок ведення податкового обліку.
Відповідальність за вказане адміністративне правопорушення передбачена ч.1 ст. 163-1 КУпАП.
У судовому засіданні захисник Лесько В.П. зазначив, що ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнає, оскільки суть порушення в протоколі неналежним чином викладено, права ОСОБА_1 роз'яснені не були та протокол про адміністративне правопорушення він не підписував.
Згідно зі ст.129 Конституції України розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в надані ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
Виходячи зі змісту ст.7, 254, 279 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до ч.1 ст.251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Разом з тим, всупереч зазначеним вимогам законодавства, у протоколі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 взагалі не викладено суть адміністративного правопорушення, що позбавляє суд вирішити питання про його притягнення до адміністративної відповідальності.
Також, в протоколі відсутні відомості про роз'яснення ОСОБА_1 його прав, передбачених ст.268 КУпАП та ст.63 Конституції України, що є грубим порушенням процедури складання протоколу про адміністративне правопорушення та прав особи, що притягається до адміністративної відповідальності.
Аналізуючи докази у справі з точки зору їх допустимості, об'єктивності та достатності, приходжу до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП.
Виходячи з зазначеного, керуючись п.1 ст.247 КУпАП, суд
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 КУпАП за відсутності в діянні події та складу адміністративного правопорушення закрити.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня винесення постанови і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва.
Суддя О.А.Білоцерківець