ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
06.09.2022Справа № 910/8633/21
Суддя Картавцева Ю.В., розглянувши заяви Товариства з обмеженою відповідальністю “Конотопський авіаремонтний завод “АВІАКОН” від 12.08.2022 №№ 1791, 1792, 1793 про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 910/8633/21
за позовом Державного підприємства “Конотопський авіаремонтний завод “АВІАКОН”
до Товариства з обмеженою відповідальністю “ВК ТЕПЛО”
про зобов'язання вчинити дії.
Представники: згідно з протоколом судового засідання
Державне підприємство “Конотопський авіаремонтний завод “Авіакон” звернулось до Господарського суду міста Києва з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю “ВК Тепло” про зобов'язання вчинити дії.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає про порушення відповідачем зобов'язань за Договором № 1043-18 від 29.10.2018, у зв'язку з чим позивач просить суд зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю "ВК ТЕПЛО" здійснити виконання робіт згідно Договору № 1043-18 від 29.10.2018, а саме виконати роботи з поточного ремонту по заміні вікон на металопластикові, загальною площею 114,6 кв. м в “Центральній заводській лабораторії, зарядно акумуляторній станції” ін. № 1016, розташованої на території Державного підприємства “Конотопський авіаремонтний завод “Авіакон”.
Рішенням Господарського суду міста Києва від 02.11.2021 у справі № 910/8633/21, яке залишено без змін постановою Північного апеляційного господарського суду від 21.06.2022, позов задоволено повністю; зобов'язано Товариство з обмеженою відповідальністю “ВК Тепло” (03148, м. Київ, вул. Гната Юри, 9, кім. 414; ідентифікаційний код: 33640685) здійснити виконання робіт згідно Договору № 1043-18 від 29.10.2018, а саме: виконати роботи з поточного ремонту по заміні вікон на металопластикові, загальною площею 114,6 кв.м. в “Центральній заводській лабораторії, зарядно акумуляторній станції” ін. № 1016, розташованої на території Державного підприємства “Конотопський авіаремонтний завод “Авіакон” (41600, Сумська обл., м. Конотоп, вул. Рябошапка, 25; ідентифікаційний код: 12602750); стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю “ВК Тепло” (03148, м. Київ, вул. Гната Юри, 9, кім. 414; ідентифікаційний код: 33640685) на користь Державного підприємства “Конотопський авіаремонтний завод “Авіакон” (41600, Сумська обл., м. Конотоп, вул. Рябошапка, 25; ідентифікаційний код: 12602750) судовий збір у розмірі 2 270 (дві тисячі двісті сімдесят) грн 00 коп.
Додатковим рішенням Господарського суду міста Києва від 16.11.2021 стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю “ВК Тепло” (03148, м. Київ, вул. Гната Юри, 9, кім. 414; ідентифікаційний код: 33640685) на користь Державного підприємства “Конотопський авіаремонтний завод “Авіакон” (41600, Сумська обл., м. Конотоп, вул. Рябошапка, 25; ідентифікаційний код: 12602750) витрати, пов'язані з вчиненням інших дій, необхідних для розгляду справи, у розмірі 14 077 (чотирнадцять тисяч сімдесят сім) грн 32 коп.
21.07.2022 на виконання рішення та додаткового рішення видано відповідні накази.
24.08.2022 через відділ діловодства суду від Товариства з обмеженою відповідальністю “Конотопський авіаремонтний завод “АВІАКОН” надійшли заяви від 12.08.2022 №№ 1791, 1792, 1793 про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 910/8633/21.
Ухвалою Господарського суду міста Києва суд ухвалив прийняти до розгляду заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Конотопський авіаремонтний завод «АВІАКОН» від 12.08.2022 №№ 1791, 1792, 1793 про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 910/8633/21 та призначити розгляд заяв на 06.09.22.
30.08.2022 на електронну пошту суду від заявника надійшла заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
05.09.2022 на електронну пошту суду від відповідача надійшла заява про відкладення розгляду заяви.
У судовому засіданні 06.09.2022 представник позивача взяв участь у режимі відеоконференції, представник відповідача не прибув.
Представник позивача заперечила проти задоволення заяви відповідача про відкладення розгляду справи та підтримала заяву про заміну сторони виконавчого провадження у даній справі.
За наслідками розгляду клопотання відповідача про відкладення судового засідання, судом відмовлено у його задоволенні, оскільки, відповідачем не зазначено підстав та не надано доказів на підтвердження саме об'єктивної неможливості прибуття в судове засідання.
Розглянувши заяву позивача про заміну сторони виконавчого провадження у справі, суд зазначає наступне.
Відповідно п. 1 наказу Державного концерну "Укроборонпром" від 07.07.2022 року № 273 (наказ) створено (засновано) Товариство "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон" шляхом перетворення Державного підприємства "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон".
Згідно п.5.1. Наказу Товариство є правонаступником усіх прав та обов'язків вказаного державного підприємства з урахуванням особливостей правового статусу майна, переданого до статутного капіталу Товариства, з дня внесення відповідно запису про його державну реєстрацію до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
З витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що Державне підприємство “Конотопський авіаремонтний завод “АВІАКОН” (код ЄДРПОУ 12602750) - припинено, та, що 08.07.2022 на підставі рішення щодо реорганізації створено Товариство з обмеженою відповідальністю “Конотопський авіаремонтний завод “АВІАКОН” (код ЄДРПОУ 12602750).
Як встановлено абз. 2 ч. 1 ст. 92 ЦК України порядок створення органів юридичної особи встановлюється установчими документами та законом.
Згідно з ч. 1, 5 ст. 104 ЦК України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників. Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Частиною 1 статті 106 ЦК України передбачено, що перетворення юридичної особи здійснюються за рішенням його учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, а у випадках, передбачених законом, й за рішенням суду або відповідних органів державної влади.
Положеннями статті 108 ЦК України встановлено, що перетворенням юридичної особи є зміна її організаційно-правової форми. У разі перетворення до нової юридичної особи переходять усе майно, усі права та обов'язки попередньої юридичної особи.
Відповідно до ч. 6 ст. 4 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" разі перетворення юридичних осіб здійснюється державна реєстрація припинення юридичної особи, що припиняється у результаті перетворення, та державна реєстрація новоутвореної юридичної особи. Перетворення вважається завершеним з дати державної реєстрації новоутвореної юридичної особи.
Згідно з приписами частин 1, 2 статті 52 ГПК України у разі припинення юридичної особи шляхом перетворення, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив.
З огляду на зазначене, у зв'язку зі реорганізацією позивача та переходом до його правонаступника всіх прав та обов'язків Державного підприємства “Конотопський авіаремонтний завод “Авіакон”, суд дійшов висновку про наявність підстав для заміни учасника справи (позивача; стягувача) його правонаступником.
За змістом ст. 334 Господарського процесуального кодексу України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець. Суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб. Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Ураховуючи викладене, суд зазначає про наявність правових підстав для заміни стягувача - Державного підприємства “Конотопський авіаремонтний завод “АВІАКОН” (код ЄДРПОУ 12602750) на Товариство з обмеженою відповідальністю “Конотопський авіаремонтний завод “АВІАКОН” (код ЄДРПОУ 12602750) та доходить висновку про задоволення заяв Товариства з обмеженою відповідальністю “Конотопський авіаремонтний завод “АВІАКОН” від 12.08.2022 №№ 1791, 1792, 1793 про заміну стягувача у справі №910/8633/21.
Керуючись ч. 2 ст. 232, ст.ст. 233, 234, 235, 334 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Заяви Товариства з обмеженою відповідальністю “Конотопський авіаремонтний завод “АВІАКОН” від 12.08.2022 №№ 1791, 1792, 1793 про заміну стягувача у справі №910/8633/21 задовольнити.
2. Замінити стягувача за наказом Господарського суду міста Києва від 21.07.2022 у справі №910/8633/21 про зобов'язання Товариства з обмеженою відповідальністю «ВК Тепло» здійснити виконання робіт згідно Договору № 1043-18 від 29.10.2018, а саме: виконати роботи з поточного ремонту по заміні вікон на металопластикові, загальною площею 114,6 кв.м. в «Центральній заводській лабораторії, зарядно акумуляторній станції» ін. № 1016, розташованої на території Державного підприємства «Конотопський авіаремонтний завод «Авіакон», а саме замінити Державне підприємство «Конотопський авіаремонтний завод «Авіакон» (41600, Сумська обл., м. Конотоп, вул. Рябошапка, 25; ідентифікаційний код: 12602750) на Товариство з обмеженою відповідальністю «Конотопський авіаремонтний завод «Авіакон» (41600, Сумська обл., м. Конотоп, вул. Рябошапка, 25; ідентифікаційний код: 12602750).
3. Замінити стягувача за наказом Господарського суду міста Києва від 21.07.2022 у справі №910/8633/21 про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «ВК Тепло» на користь Державного підприємства «Конотопський авіаремонтний завод «Авіакон» судового збору у розмірі 2 270 (дві тисячі двісті сімдесят) грн 00 коп., а саме замінити Державне підприємство «Конотопський авіаремонтний завод «Авіакон» (41600, Сумська обл., м. Конотоп, вул. Рябошапка, 25; ідентифікаційний код: 12602750) на Товариство з обмеженою відповідальністю «Конотопський авіаремонтний завод «Авіакон» (41600, Сумська обл., м. Конотоп, вул. Рябошапка, 25; ідентифікаційний код: 12602750).
4. Замінити стягувача за наказом Господарського суду міста Києва від 21.07.2022 у справі №910/8633/21 про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «ВК Тепло» на користь Державного підприємства «Конотопський авіаремонтний завод «Авіакон» витрат, пов'язаних з вчиненням інших дій, необхідних для розгляду справи, у розмірі 14 077 (чотирнадцять тисяч сімдесят сім) грн 32 коп., а саме замінити Державне підприємство «Конотопський авіаремонтний завод «Авіакон» (41600, Сумська обл., м. Конотоп, вул. Рябошапка, 25; ідентифікаційний код: 12602750) на Товариство з обмеженою відповідальністю «Конотопський авіаремонтний завод «Авіакон» (41600, Сумська обл., м. Конотоп, вул. Рябошапка, 25; ідентифікаційний код: 12602750).
5. Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та може бути оскаржена у порядку, встановленому ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Ю.В. Картавцева