Провадження № 3/229/664/2022
ЄУН 229/1469/22
іменем України
06 вересня 2022 року м. Дружківка
Суддя Дружківського міського суду Донецької області Лебеженко В.О., розглянувши матеріали, які надійшли з військової частини НОМЕР_1 про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Мала Медведівка, Ізяславського району, Хмельницької області, військовослужбовця, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ,
за ст.172-20 ч.3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
26.08.2022 близько 17 годині 15 хв. заступник командира батальйону з морально психологічного забезпечення військової частини НОМЕР_1 (пункт постійної дислокації: АДРЕСА_2 ), капітан ОСОБА_2 доповів командиру військової частини НОМЕР_1 майору ОСОБА_3 що, під час виконання військових обов'язків під час дії правового режиму «ВІЙСЬКОВИЙ СТАН», військовослужбовець військової служби за контрактом військової частини НОМЕР_1 головний сержант командир відділення зенітно-ракетного взводу головний сержант ОСОБА_4 перебував з ознаками стану алкогольного сп'яніння (невпевнена хода, запах перегару) був доставлений до ІНФОРМАЦІЯ_2 , після огляду на стан алкогольного сп'яніння факт перебування в стані алкогольного сп'яніння, було підтверджено та оформлено актом № 994 від 26.08.2022 (1,94 % проміле).
Своїми діями головний сержант ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП України «перебування в стані алкогольного сп'яніння на території військової частини».
Вищенаведене адміністративне правопорушення військовослужбовцем військової служби за контрактом військової частини НОМЕР_1 , було скоєно в умовах дії правового режиму «ВІЙСЬКОВИЙ СТАН».
До суду ОСОБА_1 не з'явився, при цьому в матеріалах справи міститься заява про розгляд справи без його участі.
Відповідно до ст.268 КУпАП, присутність особи-правопорушника при розгляді справи про адміністративне правопорушення передбачене ч.3 ст.172-20 КУпАП не є обов'язковим, суддя вважає, що справу можливо розглядати без особи-правопорушника, оскільки останній повідомлений належним чином, при цьому в матеріалах справи міститься заява про розгляд справи без його участі.
Положеннями ч.2 ст.7 КУпАП визначено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з положеннями ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно вимог ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Диспозиція частини 1 статті 172-20 КУпАП передбачає наступні склади адміністративного правопорушення:
1) розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів;
2) поява військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння;
3) виконання військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння;
4) відмова військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.
Відповідно до диспозиції ч.3 ст.172-20 КУпАП, передбачає відповідальність за: дії, передбачені ч.1 та ч.2 цієї статті, вчинені особою яку, протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду.
Відповідно до ст. 251 Кодексу України про адміністративне правопорушення доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до вимог ст.280 КУпАП, суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Подія адміністративного правопорушення передбаченого ст.172-20 ч.3 КУпАП та вина ОСОБА_1 у його вчиненні, повністю підтверджується дослідженими у судовому засіданні доказами.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, викладаючи фактичні обставини адміністративного правопорушення, посадовою особою зазначено, що 26.08.2022 близько 17 годині 15 хв. заступник командира батальйону з морально психологічного забезпечення військової частини НОМЕР_1 (пункт постійної дислокації: АДРЕСА_2 ), капітан ОСОБА_2 доповів командиру військової частини НОМЕР_1 майору ОСОБА_3 що, під час виконання військових обов'язків під час дії правового режиму «ВІЙСЬКОВИЙ СТАН», військовослужбовець військової служби за контрактом військової частини НОМЕР_1 головний сержант командир відділення зенітно-ракетного взводу головний сержант ОСОБА_4 перебував з ознаками стану алкогольного сп'яніння (невпевнена хода, запах перегару) був доставлений до ІНФОРМАЦІЯ_2 , після огляду на стан алкогольного сп'яніння факт перебування в стані алкогольного сп'яніння, було підтверджено та оформлено актом № 994 від 26.08.2022 (1,94 % проміле).
Статтею 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», визначено, що особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Факт виконання військовослужбовцем ОСОБА_1 обов'язків військової служби в стані алкогольного сп'яніння в умовах особливого періоду, окрім визнання своєї вини, також підтверджується матеріалами справи.
Згідно зі ст.252 КУпАП орган (посадова особа), що розглядає справу про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Суддя, оцінивши вищезазначені докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, прийшов до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП, а саме виконання військовослужбовцем обов'язків військової служби в алкогольному стані, в умовах особливого періоду.
Враховуючи характер і ступінь суспільної небезпечності здійсненого правопорушення, особу яка притягається до адміністративної відповідальності, той факт, що вчинене адміністративне правопорушення мало місце, та знайшло своє підтвердження під час розгляду справи, суддя вважає доцільним підвергнути особу, яка притягається до адміністративної відповідальності адміністративному стягненню у виді штрафу.
На підставі п.12 ст.5 ЗУ «Про судовий збір», ОСОБА_1 від сплати судового збору звільнити.
Керуючись ст.ст.33, 172-20, 245, 280, 283 - 284 КпАП України, суддя,-
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двохсот п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме 3655 (три тисячі шістсот п'ятдесят п'ять) грн. 00 коп.
Постанова суду може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Дніпровського апеляційного суду протягом десяти днів з дня постановлення. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Дружківська міська ТГ Донецьке ГУК/Дружкiвська МТГ/2108110037967785 Казначейство України(ел. адм. подат.) UA808999980313000106000005694 / 21081100 Адміністративні штрафи та інші санкції "00" Без деталізації за відомчою ознакою.
Суддя: В.О. Лебеженко