Провадження №3/447/958/22
Справа №447/1728/22
05.09.2022 суддя Миколаївського районного суду Львівської області Головатий А.П.,
розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, непрацюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 130 КУпАП,
28.07.2022 о 01:05 год. на автодорозі Т-1425 3 км + 700 м водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки «ВАЗ 2101», реєстраційний номер р НОМЕР_1 , у стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння проводився у встановленому законом порядку зі згоди водія на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора «DRAGER Alcotest», тест №4822 від 28.70.2022, результат - 1,60 проміле. Таким чином, ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9 «а» Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 130 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, причин неявки не повідомив, заяв чи клопотань до суду від такого не надходило.
Згідно ч. 2 ст. 268 КУпАП при розгляді справ про адміністративні правопорушення передбачені, зокрема, статтею 130 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не є обов'язковою.
Згідно положень ст. 245 КУпАП, завданнями провадження у справі про адміністративне правопорушення є повне, всебічне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.
З дослідженого у судовому засіданні відеозапису встановлено, що працівниками поліції було зупинено транспортний засіб марки «ВАЗ 2101», реєстраційний номер р НОМЕР_1 . Водій ОСОБА_1 на запитання працівника поліції щодо висловлення його згоди на проходження огляду з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу спочатку відмовлявся від такого огляду, покликаючись на те, що не перебуває у стані алкогольного сп'яніння та зазначаючи, що вживав алкогольні напої «вчора». Однак, після недовгих вагань та консультацій із його пасажиром, погодився. На відеозаписі чітко відображено як працівниками поліції було надано одноразовий запакований мундштук для відкриття водієм. Після відкриття дружиною водія вказаного мундштука, ОСОБА_1 продув газоаналізатор «DRAGER Alcotest». На екрані газоаналізатору «DRAGER» після проходження огляду з'явився результат, який також був озвучений працівником поліції - 1,60 проміле. Після отримання вказаного результату, водій заперечував такий, не погоджувався із отриманим показником. На що працівником поліції було роз'яснено право водія пройти огляд у закладі охорони здоров'я, згідно ст. 266 КУпАП. Проте, ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду у медичному закладі.
Відповідно до ч. 4 ст. 256 КУпАП, при складанні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права та обов'язки, передбачені ст. 268 КУпАП.
Відповідно до п. 2 розділу ІІ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі від 07.11.2015 №1395, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання, які долучаються до протоколу.
ОСОБА_1 таким правом скористався, надав письмові пояснення у спеціально відведеній графі протоколу про адміністративне правопорушення, згідно яких вказав, що керував автомобілем не відпочивши, поїхав дітям по воду. Протокол підписав, копію протоколу отримав.
Зібрані докази у своїй сукупності доводять вину ОСОБА_1 в інкримінованому йому діянні. Відеозаписом, що міститься у матеріалах справи, та який був досліджений у судовому засіданні, підтверджені обставини, які підлягають доказуванню.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ №172157 від 28.07.2022; проведеним оглядом відеозапису, на якому чітко видно результат огляду на стан сп'яніння водія ОСОБА_1 - 1,60 проміле; актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, у якому зазначений результат такого огляду - 1,60 проміле, у якому наявний підпис водія ОСОБА_1 про те, що такий з результатом згідний; чеком газоаналізатора «DRAGER Alcotest 6810», тест №4822 від 28.07.2022; розпискою ОСОБА_1 , який зобов'язався не керувати транспортним засобом до повного витвереження, та іншими матеріалами справи.
Адміністративне правопорушення було вчинене 28.07.2022, проте, ОСОБА_1 не звернувся до медичного закладу для проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння, попри наявність направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, або перебування ним під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 28.07.2022 складеного працівником поліції.
У зв'язку з тим, що у діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, враховуючи особу правопорушника та матеріали адміністративної справи, враховуючи характер вчиненого правопорушення, ступінь його суспільної небезпеки, а саме те, що дане правопорушення є грубим порушенням правил дорожнього руху та потенційно небезпечним для суспільства, становить реальну небезпеку учасникам дорожнього руху, загрожує їх життю, здоров'ю, беручи до уваги тяжкість ймовірних наслідків, до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Керуючись ст. 283, 284 КУпАП, суддя,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 копійок.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Головатий А. П.