ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
(щодо частини позовних вимог)
17 серпня 2022 року м. Київ №640/30539/21
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Костенка Д.А., розглянувши у письмовому провадженні справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії,
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо відмови у перерахунку і виплаті пенсії у розмірі 83% грошового забезпечення на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 18.08.2021 №7866;
- зобов'язати відповідача перерахувати і виплатити позивачу пенсію у розмірі 83% грошового забезпечення на підставі вказаної довідки з урахуванням 100% підвищення без обме-ження максимальним розміром, починаючи з 01.04.2019 (з урахуванням проведених виплат).
Підстави позову: - на підставі рішення суду у справі №826/3858/18 та після отримання відповідачем оновленої довідки про розмір грошового забезпечення в останнього виник обов'язок з перерахування пенсії позивача із врахуванням додаткових видів грошового забезпечення та премії, який він не виконав.
Відповідач подав відзив, в якому просить відмовити в позові з тих підстав, що рішення у справі №826/3858/18 не має наслідком проведення перерахунку пенсії.
Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для прийняття рішення у справі щодо частини позовних вимог, які стосуються перерахунку і виплати пенсії з 01.04.2019 на підставі нової довідки про розмір грошового забезпечення.
Судом встановлено, що позивачу призначено пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у розмірі 83% грошового забезпечення.
ІНФОРМАЦІЯ_1 на підставі рішення Верховного Суду від 17.12.2019 у зразковій справі №160/8324/19 складено довідку від 18.08.2021 №7866 про грошове забезпечення позивача станом на 05.03.2019 у розмірі 21798 грн., яку листом від 18.08.2021 №7865 надіслано обом сторонам.
Позивач звернувся до відповідача щодо проведення перерахунку пенсії, у відповідь на яке листом від 07.10.2021 відповідач повідомив, що перерахунок пенсії не проводився, оскільки прийняття рішення суду у справі №826/385/18 КМ України не приймалось рішення про зміну умов або розміру грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців.
Згідно з рішенням Верховного Суду від 17.12.2019 у зразковій справі №160/8324/19 (набрало законної сили 24.06.2020) з набранням 05.03.2019 законної сили рішенням суду у справі №826/3858/18 виникли підстави для перерахунку з 01.04.2019 пенсій, призначених згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення. Разом з цим, до моменту отримання належної довідки від відповідача у пенсійного органу не виникає обов'язку з перерахунку пенсії позивача.
Враховуючи висновок Верховного Суду, одержання відповідачем довідки про грошове забезпечення позивача станом на 05.03.2019 і те, що відповідач не провів такий перерахунок, суд дійшов висновку про порушення відповідачем вимог ч. 4 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" і права позивача на перерахунок пенсії, тому вимогу про визнання протиправною бездіяльності належить задовольнити.
З метою поновлення порушеного права належить задовольнити похідні вимоги про зобов'язання відповідача здійснити перерахунок і виплату пенсії у відповідному розмірі на підставі нової довідки, починаючи з 01.04.2019.
Водночас вказану вимогу у частині виплати пенсії без обмеження максимальним розміром не належить задовольняти, оскільки вона є передчасною, яка спрямована на захист прав позивача у майбутньому, порушення яких, на час розгляду справи, не відбулось. Суд зауважує, що позивачем не доведено, а судом не встановлено фактичне застосування відповідачем обмеження максимального розміру пенсії до позивача. При цьому суд враховує висновки Верховного Суду у постанові від 17.10.2018 у справі №390/1430/17.
Підсумовуючи викладене, позовні вимоги щодо перерахунку і виплати пенсії з 01.04.2019 на підставі нової довідки належить задовольнити частково.
Позивач віднесений 2 категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, що підтверджується посвідченням Серії НОМЕР_1 від 18.11.1992, тому звільнений від сплати судового збору згідно з п. 10 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір". Інших витрат сторонами не заявлено, тому їх розподіл не проводиться.
Керуючись ст.ст. 2, 5, 90, 139, 241-247, 257-263 КАС України, суд
1. Задовольнити частково позов ОСОБА_1 .
2. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду Украї-ни в м. Києві щодо не проведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії з 01.04.2019 відповідно до довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 18.08.2021 №7866.
3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві з 01.04.2019 перерахувати і виплатити ОСОБА_1 пенсію за вислугу років у розмірі 83 відсотки грошового забезпечення, зазначеного у довідці ІНФОРМАЦІЯ_1 від 18.08.2021 №7866 (з урахуванням фактично виплачених сум).
4. Відмовити у задоволенні позову в частині зобов'язання Головного управління Пенсій-ного фонду України в м. Києві виплатити пенсію без обмеження максимальним розміром.
Позивач: ОСОБА_1 ;
АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 .
Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду в м. Києві;
04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16; код ЄДРПОУ 42098368.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.
Рішення суду може бути оскаржено до Шостого апеляційного адміністративного суду в порядку, встановленому ст.ст. 293-297 КАС України. Апеляційна скарга подається протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.
Дата рішення є днем складення його у повному обсязі.
Суддя Д.А. Костенко