308/8744/22
05 вересня 2022 року м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Логойда І.В., без участі особи, що притягається до адміністративної відповідальності, за участі його представника Росохи Т.Й., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності, що надійшли з Управління патрульної поліції в Закарпатській області Департаменту патрульної поліції, відносно громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, реєстраційний номер облікової картки платника податків суду не відомий, місце проживання: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення, згідно з яким 02.07.2022 о 02 год. 32 хв. в м.Ужгород по вул. В.Комендаря, 19 водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом Skoda Оctavia д.н.з. НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння проводився у лікаря нарколога у встановленому законом порядку. Стан сп'яніння підтверджується висновком КНП «ЗОМЦПЗМЗ» Закарпатської обласної ради №347 від 02.07.2022. Дії гр. ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст. 130 КУпАП за порушення п.2.9а Правил дорожнього руху. Складено протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 №517159 від 02.07.2022.
Поряд з цим, до матеріалів справи додано висновок КНП «ЗОМЦПЗМЗ» Закарпатської обласної ради №347 від 01.07.2022.
Згідно вимог ст. 278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, суд в тому числі, вирішує питання правильності складання протоколу та інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Однак протокол про адміністративне правопорушення складений не відповідно до чинного законодавства, а саме: до матеріалів справи додано висновок КНП «ЗОМЦПЗМЗ» Закарпатської обласної ради №347 від 01.07.2022, а у протоколі зазначено про висновок КНП «ЗОМЦПЗМЗ» Закарпатської обласної ради №347 від 02.07.2022.
Постановою Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 № 14 зазначено, що протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог ст. 256 КУпАП, повертаються відповідному органу для належного оформлення.
Враховуючи вищевикладене, суд позбавлений можливості об'єктивно, повно та всебічно дослідити всі обставини справи для прийняття законного та обґрунтованого рішення, тому дійшов висновку, що адміністративні матеріали слід направити на дооформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП, суддя
Адміністративний матеріал за ч. 1 ст.130 КУпАП відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , направити до Управління патрульної поліції в Закарпатській області Департаменту патрульної поліції для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Ужгородського міськрайонного суду
Закарпатської області І.В.Логойда