ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
07 липня 2022 року м. Київ №640/35638/21
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Шейко Т.І.,
розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовомГоловного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області
доАкціонерного товариства «Укрпошта»
прозастосування заходів реагування
встановив:
Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Акціонерного товариства «Укрпошта», в якому просило суд:
- до повного усунення порушень вимог пожежної та техногенної безпеки, зазначених у даному позові, застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до Акціонерного товариства «Укрпошта» (ЄДРПОУ 21560045) у вигляді заборони роботи (експлуатації) приміщень AT «Укрпошга» - 9/20 частин адмінбудівлі, що розташована за адресою: Кіровоградська область, Олександрійський район, смт Петрове, вул. Центральна (стара назва: Ілліча), 31, шляхом заборони їх використання (експлуатації) Акціонерним товариством «Укрпошта» та її відокремленими підрозділами (філіями, дирекціями) і опечатування (опломбування) вхідних дверей до вказаних приміщень 9/20 частин адмінбудівлі.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод, Конституцію України, Кодекс цивільного захисту України, Господарський кодекс України, Закон України «Про основні заходи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», Положення про Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві, затверджене наказом Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 04 лютого 2013 року №3 та зазначає, що Акціонерним товариством «Укрпошта» порушено вимоги законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, які перебувають в приміщенні.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 06 грудня 2021 року відкрито провадження у справі та вирішено здійснити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні)
Від представника відповідача через канцелярію суду надійшов відзив, в якому останній заперечував проти задоволення позовних вимог, вказавши на те, що відповідачем усунуті порушення, які виявленні під час перевірки, надавши відповідні докази в підтвердження факту усунення порушень.
Представник позивача подав відповідь на відзив, в якій заперечив проти доводів представника відповідача щодо належного усунення виявлених порушень, зауваживши, що надані докази не можуть бути прийняті як належне підтвердження усунення порушень, оскільки факт усунення порушень повинен фіксуватися уповноваженими особами контролюючого органу.
Також, звертав увагу суду на той факт, що відповідач не звертався до позивача з проханням провести позаплановий захід контролю з метою встановлення обставин усунення порушень, а лише надав план, який, на думку відповідача, підтверджує факт усунення виявлених порушень.
В подальшому, представником відповідача надано додаткові пояснення, в яких останній наголошує на тому, що відповідачем усунуто усі порушення, окрім тих, які потребують проведення закупівель товарів/послуг, в той же час, на підтвердження вчинення дій щодо усунення таких порушень надав довідку про заплановані закупівлі.
В свою чергу, представником позивача подано письмові пояснення, в яких останній звертав увагу суду на той факт, що відповідачем усунуто лише 10 порушень із 25 виявлених, в той же час, решта порушень залишаються не усунутими і створюють реальну загрозу життю людей, які отримують поштові послуги у приміщенні за адресою Кіровоградська область, Олександрійський район, смт Петрове, вул. Центральна (стара назва: Ілліча), 31.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та відзив, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України, статті 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», Положення про Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій, затвердженого наказом ДСНС України від 04 лютого 2013 року № 3 (у редакції наказу ДСНС України від 29 березня 2021 року № 167), наказу ДСНС України від 26 листопада 2020 року № 633 «Про затвердження плану перевірок», наказу ГУ ДСНС України у Кіровоградській області від 11 грудня 2020 року № 235 «Про затвердження плану перевірок та наказу Олександрійського районного управління ГУ ДСНС України у Кіровоградській області від 20 вересня 2021 року № 46 «Про проведення перевірок об'єктів різних форм власності у жовтні-листопаді 2021 року», провідним інспектором відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Олександрійського РУ ГУ ДСНС України у Кіровоградській області Бочаровим A.M. на підставі посвідчення від 29 вересня 2021 року № 164 проведено у період з 18 по 28 жовтня 2021 року планову перевірку об'єкта AT «Укрпошта», що розташований за адресою: Кіровоградська область, Олександрійський район, смт Петрове, вул. Центральна, 31, з метою дотримання вимог пожежної та техногенної безпеки.
Про дату проведення планового заходу керівництво об'єкта було повідомлено повідомленням від 20 вересня 2021 року № 665/32-29, яке 08 жовтня 2021 року вручене начальнику відділення зв'язку поштового AT «Укрпошта» в Олександрійському районі Величко С.А., яка відповідно до наказу філії Кіровоградської дирекції AT «Укрпошта» від 24 вересня 2021 року №1123 є відповідальною особою за пожежну безпеку, організацію та виконання протипожежних заходів у відділеннях поштового зв'язку та структурних підрозділах Олександрійському районі.
За результатами планового заходу складено Акт перевірки щодо додержання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки від 28 жовтня 2021 року № 197, який 28 жовтня 2021 року вручено начальнику міського відділення поштового зв'язку Нашебі Л.B. та надіслано рекомендованим листом № 2830001196383 на адресу Кіровоградської дирекції акціонерного товариства «Укрпошта». Відповідно до інформації, вказаної на сайті AT «Укрпошта» даний лист отримано представником AT «Укрпошта» 01 листопада 2021 року. Від керівництва відповідача, як наголошує позивач, зауважень і заперечень щодо здійсненої перевірки та складеного Акта не надходило.
Актом перевірки встановлені наступні порушення:
на об'єкті не призначено відповідальних осіб за утримання й експлуатацію засобів протипожежного захисту (пункт 2 розділу II ППБУ);
керівником даного відділення не визначено обов'язки посадових осіб щодо забезпечення пожежної безпеки (пункт 2 розділу II ППБУ);
на об'єкті відповідним документом (наказом, інструкцією тощо) не встановлено протипожежний режим (пункт 3 розділу II ППБУ);
для кожного приміщення об'єкта не розроблено і не затверджено в установленому порядку інструкції про заходи пожежної безпеки (пункт 4 розділу II ППЗУ);
не розроблено та не затверджено в установленому порядку інструкцію, що визначає дії персоналу щодо забезпечення безпечної та швидкої евакуації людей, за якою не рідше одного разу на півроку мають проводитись практичні тренування всіх задіяних працівників (пункт 5 розділу II ППБУ);
приміщення не забезпечені відповідними знаками безпеки згідно з вимогами ДСТУ ISO 6309:2007 «Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір» (ISO 6309:1987, IDT) та ГОСТ 12.4.026-76 «ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности» (пункт 8 розділу II ГТПБУ);
на об'єкті не забезпечено проведення протипожежних інструктажів з працівниками (пункт 15 розділу II ППБУ);
посадовими особами не пройдено навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки (пункт 16 розділу II ППБУ);
не забезпечено утримання засобів протипожежного захисту у працездатному стані та не здійснено їх технічне обслуговування (пункт 2.2 розділу III ППБУ);
будівля відділення не забезпечена адресним вказівником (назва вулиці, номер будинку), встановленим на фасаді будівлі або інших видних місцях і освітлюваних у темний час доби (пункт 2.22 розділу III ППБУ);
з'єднування, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів в приміщенні операційного залу, листонош, зберігання кореспонденції листів (пошти) не здійснено за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів (пугікт 1.6 глави 1 розділу IV ППБУ);
електрощити, групові щитки не оснащені схемою підключення споживачів з пояснювальними написами і вказаним значенням номінального струму апарата захисту (плавкої вставки) (пункт 1.16 глави 1 розділу IV ППБУ);
не проведено замір опору ізоляції і перевірку спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання (пункт 1.20 глави 1 розділу IV ППБУ);
в приміщенні відділення поштового зв'язку AT «Укрпошта» наявна система протипожежного захисту несправна та не утримується в постійній готовності до виконання роботи (пункт 1.1 глави І розділу V ППБУ);
наявні кран-комплекти не укомплектовані пожежним рукавом однакового з ним діаметра та стволом, а також важелем для полегшення відкривання вентиля (підпункт 3 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУ);
не пре водиться технічне обслуговування та перевірка кран-комплектів на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі технічного обслуговування (підпункт 10 пункту 2.2 глави 2 розділу V ППБУ);
не проведено визначення необхідної кількості первинних засобів пожежогасіння окремо для І поверху та підвального приміщення (пункт 3.8 глави 3 розділу V ППБУ);
для зазначення місцезнаходження первинних засобів пожежогасіння первинних засобів пожежогасіння не встановлені вказівні знаки згідно з ДСТУ ISO 6309:200" «Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір» (ISO 6309:1987, ІЕ>Т) та ГОСТ 12.4.026-76 «ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности) (пункт 3.10 глави 3 розділу V ППБУ);
переносні наявні вогнегасники не розміщені згідно з вимогами пожежної безпеки (пункт 3.10 глави 3 розділу V ППБУ);
на наявні вогнегасники не нанесено облікові (інвентарні) номери за прийнятою на об'єкті системою нумерації (пункт 3.18 глави 3 розділу V ППБУ);
на об'єкті не ведеться журнал обліку вогнегасників (пункт 3 розділу III Правил експлуатації та типових норм належності вогнегасників);
працівники відділення зв'язку не забезпечені засобами індивідуального захисту органів дихання від отруйних речовин з непростроченим терміном зберігання (ПКМУ № 1200; пункт 6.1.8 Інструкції з тривалого зберігання засобів радіаційного та хімічного захисту); не організовано навчання працівників діям у надзвичайних ситуаціях (пункти 2, 5, 6 ПКМУ № 444); у вищевказаному відділенні зв'язку не встановлено інформаційно- довідковий ку :очок з питань цивільного захисту (пункт 13 ПКМУ № 444); не розроблено інструкцію щодо дій персоналу суб'єкта господарювання у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій (стаття 130 КЦЗУ).
Перелічені порушення, які зазначені в Акті №197 від 28 жовтня 2021 року щодо вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, створюють загрозу життю та здоров'ю людей.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Кодексом цивільного захисту України регулюються відносини, пов'язані із захистом населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, реагуванням на них, функціонуванням єдиної державної системи цивільного захисту. Також цей Кодекс визначає повноваження органів державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, права та обов'язки громадян України, іноземців та осіб без громадянства, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності.
Згідно із частиною третьою статті 55 Кодексу цивільного захисту України забезпечення пожежної безпеки суб'єкта господарювання покладається на власників та керівників таких суб'єктів господарювання.
У відповідності до пункту 12 частини першої статті 67 Кодексу до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить: звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей.
Частиною другою статті 68 Кодексу цивільного захисту України встановлено, що у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.
Згідно зі статтею 70 Кодексу цивільного захисту України підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зокрема, є недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами.
Згідно зі статтею 1, частиною п'ятою статті 4, частиною сьомою статті 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05 квітня 2007 року № 877-V (далі - Закон № 877) державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.
Виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути призупинені виключно за рішенням суду.
На підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.
Системний аналіз вказаних норм дає підстави для висновку, що встановлення факту порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей та у подальшому може призвести до тяжких наслідків у цій сфері, є достатньою підставою для застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів.
Доказів на підтвердження повного усунення виявлених під час перевірки порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки учасниками справи не надано.
Стосовно доводів представника відповідача щодо усунення ним порушень та вчинення усіх можливих дій, звернутих для усунення недоліків, то суд їх не приймає як належний доказ, виходячи з того, що хоч представником відповідача і долучено до матеріалів справи докази на підтвердження вчинення дій щодо усунення порушень, проте такі докази не можуть вважатись належними для підтвердження усунення недоліків, оскільки відвідач не звертався до позивача з заявою про проведення позачергового заходу контролю з метою встановлення обставин відсутності або усунення порушень, які викладені в акті від 28 жовтня 2021 року №197, що в свою чергу є необхідним для підтвердження уповноваженою особою контролюючого суб'єкта обставин щодо усунення/часткового усунення виявлених порушень.
В той же час, представником позивача в письмових пояснень слушно зауважено, що хоч відповідачем і вчиняються дії щодо усунення порушень, проте станом на день подання письмових пояснень (15 лютого 2022 року) залишаються не усунутими 15 порушень. До того ж, станом та час розгляду справи по суті та ухвалення відповідного рішення, учасниками справи не надано доказів повного усунення відповідачем виявленого позивачем порушення законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки.
Подальша експлуатація приміщень міського відділення поштового зв'язку Петрове AT «Укрпошта» - 9/20 частин адмін.будівлі, що розташована за адресою: Кіровоградська область, Олександрійський район, смт Петрове, вул. Центральна (стара назва: Ілліча), 31, із вищезазначеними порушеннями пожежної та техногенної безпеки створює загрозу життю та здоров'ю людей (працюючому персоналу, відвідувачам та особам, які будуть здійснювати гасіння пожежі).
Так, відсутність інструкцій про заходи пожежної безпеки, інструкцій щодо дій персоналу у разі виникнення надзвичайних ситуацій, несвоєчасне проведення протипожежних інструктажів з працівниками, не визначення обов'язків посадових осіб щодо забезпечення пожежної безпеки, несвоєчасне проведення навчання із працівниками з питань цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, а також відсутність інформаційно-довідкового куточка з питань цивільного захисту, не встановлення протипожежного режиму призводе до низького рівня знань працівників з даних напрямків діяльності, що у разі виникнення надзвичайних ситуацій або інших нестандартних подій унеможливить злагодженість і правильність дій персоналу, що буде створювати перешкоди під; час рятування людей.
Несправність системи протипожежного захисту, неутримання її в готовності до виконання роботи та не проведення своєчасного технічного обслуговування призведе до пізнього виявлення пожежі та оповіщення людей, які перебуватимуть на об'єкті, у зв'язку з чим первинні засоби пожежогасіння будуть неефективними, продукти горіння та чадний газ унеможливлять своєчасну та безпечну евакуацію людей та призведуть до їх отруєння, гасіння пожежі здійсниться лише після прибуття пожежних підрозділів з необхідними засобами гасіння.
Не укомплектованість кран-комплектів пожежним рукавом однакового з ним діаметра та стволом, а також важелем для полегшення відкривання вентиля, не проведення технічного обслуговування та перевірки працездатності пожежних кранів призведе до несвоєчасності виявлення їх несправності, у разі виникнення пожежі їх не можливо буде застосувати за призначенням і ліквідувати загоряння на ранній стадії силами працівників, до набуття нею значних розмірів.
Неналежне з'єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів може призвести до аварійної роботи електромережі (короткого замикання, струмових перевантажень, великих перехідних опорів), що в свою чергу може призвести до виникнення загорання та впливу на людину небезпечних факторів пожежі (продуктів горіння, чадного газу та підвищених температур).
Відсутність первинних засобів пожежогасіння у разі виникнення пожежі не дасть можливості ліквідувати її на ранній стадії силами працівників, до набуття нею значних розмірів, що збільшить вплив небезпечних чинників надзвичайної ситуації на життя та здоров'я людей.
Невиконання замірів опору ізоляції електромережі та контуру заземлення електроустановок унеможливлюється визначення її стану і безпечного застосування освітлювальної та силової електромережі під час повсякденної експлуатації та особливо в режимі короткого замкнення (перевантаження), що може призвести до виникнення пожежі та впливу на людину небезпечних факторів (продуктів горіння, чадного газу та підвищених температур).
Відсутність схем підключення споживачів з пояснювальними написами і вказаним значенням номінального струму апарату захисту на електрощитках, групових щитках не дасть можливості при пожежі швидко знеструмити електричну мережу у приміщенні, де виник вогневий випадок, тим самим запобігти травмуванню людей електричним струмом.
Відсутність на об'єкті знаків безпеки може призвести до порушення вимог пожежної безпеки та посприяти у виникненні пожежі або іншої надзвичайної ситуації, яка буде загрожувати життю та здоров'ю людей.
Неналежне розміщення вогнегасників у важко доступних місцях у разі виникнення пожежі не дасть можливості швидко їх знайти і ліквідувати загорання на ранній стадії силами працівників, до набуття значних розмірів, що збільшить вплив небезпечних чинників надзвичайної ситуації на життя та здоров'я людей.
Незабезпечення працюючого персоналу засобами індивідуального захисту органів дихання з непростроченим терміном використання у разі виникнення надзвичайної ситуації може призвести до їх отруєння небезпечними речовинами, травмування органів дихання та загибелі.
Несвоєчасне здійснення технічного обслуговування вогнегасників не дозволить застосувати їх за призначенням у випадку виникнення загоряння та загасити пожежу, яка буде загрожувати життю і здоров'ю людей.
Особлива небезпека від пожежі, що створює реальну загрозу життю та здоров'ю людей, характеризується її небезпечними чинниками. Згідно з визначенням ДСТУ 2272-06 «Пожежна безпека. Терміни та визначення основних понять» небезпечним чинником пожежі є прояв пожежі, що призводить чи може призвести до опіків, отруєння продуктами згорання або піролізу, травмування чи загибелі людей або заподіяння матеріальних, соціальних, екологічних збитків. До небезпечних факторів пожежі належать: підвищена температура, задимлення, погіршення складу газового середовища.
Усунення виявлених порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки попередить виникнення надзвичайної ситуації, а у разі її виникнення обмежить розповсюдження полум'я, забезпечить оперативну її ліквідацію та безпеку для життя і здоров'я людей.
Таким чином, якщо навіть відповідачем і здійснювалися якісь дії, направлені на виправлення зауважень та приведення стану пожежної й техногенної безпеки у відповідність до спеціальних норм, що, можливо, зменшило ризик на об'єкті, однак це не означає, що вже не існує загрози життю та/або здоров'ю людей, які працюють, перебувають на підприємстві.
При цьому суд враховує, що виявлені порушення становлять реальну загрозу життю та здоров'ю людей, оскільки мають ризиком настання пожежі.
Разом з тим, у відповідності до пункту 26 частини першої статті 2 Кодексу цивільного захисту України небезпечним чинником є складова частина небезпечного явища (пожежа, вибух, викидання, загроза викидання небезпечних хімічних, радіоактивних і біологічно небезпечних речовин) або процесу, що характеризується фізичною, хімічною, біологічною чи іншою дією (впливом), перевищенням нормативних показників і створює загрозу життю та/або здоров'ю людини.
Як вбачається зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів, застосування заходів реагування у вигляді зупинення експлуатації приміщень, є заходом, направленим на попередження настання негативних наслідків, викликаних наявністю на об'єкті порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, які створюють загрозу життю та здоров'ю людей.
Суд звертає увагу, що поняття «загроза життю та/або здоров'ю людини» є оціночним поняттям, який лежить у сфері захисту населення, територій, навколишнього природного середовища та майна, функція контролю (нагляду) за чим, зокрема, покладена на позивача, посадові особи якого володіють спеціальними знаннями у цій сфері.
Матеріалами справи підтверджується, що відповідачем порушені вимоги законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, що підтверджується актом перевірки, та не спростовано в процесі розгляду справи.
Відтак враховуючи, що на час розгляду справи доказів на повне усунення виявлених порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки не надано, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог про застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення експлуатації приміщень відповідача, розташованих за адресою: Кіровоградська область, Олександрійський район, смт Петрове, вул. Центральна (стара назва: Ілліча), 31, до повного усунення порушень, зазначених в акті перевірки, шляхом заборони їх використання (експлуатації) Акціонерним товариством «Укрпошта» та його відокремленими підрозділами (філіями, дирекціями) і опечатування (опломбування) вхідних дверей до вказаних приміщень 9/20 частин адмінбудівлі.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 2, 72-77, 139, 241-246, 251 Кодексу адміністративного судочинства України суд -
1. Адміністративний позов Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області задовольнити.
2. До повного усунення порушень вимог пожежної та техногенної безпеки, зазначених в Акті перевірки №197 від 28 жовтня 2021 року, застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до Акціонерного товариства «Укрпошта» (ЄДРПОУ 21560045) у вигляді заборони роботи (експлуатації) приміщень AT «Укрпошга» - 9/20 частин адмінбудівлі, що розташована за адресою: Кіровоградська область, Олександрійський район, смт Петрове, вул. Центральна (стара назва: Ілліча), 31, шляхом заборони їх використання (експлуатації) Акціонерним товариством «Укрпошта» та його відокремленими підрозділами (філіями, дирекціями) і опечатування (опломбування) вхідних дверей до вказаних приміщень 9/20 частин адмінбудівлі.
Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення може бути оскаржено до Шостого апеляційного адміністративного суду в порядку та у строки, встановлені статтями 295 - 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.І. Шейко