ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
04 липня 2022 року м. Київ № 640/2167/21
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Смолія І.В., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в місті Києві про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії
встановив:
ОСОБА_1 (надалі також - позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з даним позовом до Міністерства внутрішніх справ України (надалі також - відповідач 1), Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в місті Києві (надалі також - відповідач 2), про:
визнання дій Міністерства внутрішніх справ України (ідентифікаційний код 00032684, місцезнаходження 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10) щодо відмови ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , зарахувати час вимушеного прогулу з 03.09.2015 по 18.05.2018 до вислуги років для призначення пенсії за вислугою років для направлення ГУ ПФУ в м. Києві протиправними;
зобов'язання Міністерства внутрішніх справ України (ідентифікаційний код 00032684, місцезнаходження 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10) зарахувати час вимушеного прогулу з 03.09.2015 по 18.05.2018 до вислуги років ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , та направити необхідні документи і подання про призначення пенсії за вислугою років з 30 серпня 2018 року до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві відповідно до Постанови правління ПФУ «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 30.01.2007 №3-1;
зобов'язання Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві (ідентифікаційний код 08592201, місцезнаходження 01601, м. Київ, вул. Володимирська, 15) оформити всі необхідні документи про призначення пенсії за вислугою років ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , з 30 серпня 2018 року та направити їх до Міністерства внутрішніх справ України для подальшого оформлення та подання до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві відповідно до Постанови правління ПФУ «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 30.01.2007 №3-1.
Позовні вимоги обґрунтовано посиланням на порушення права на пенсійне забезпечення, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» в частині незарахування періоду з 03.09.2015 по 18.05.2018 (вимушений прогул) до вислуги років.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва відкрито провадження в адміністративній справі та прийнято рішення здійснити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Міністерством внутрішніх справ України подано відзив на позов, в якому останній зазначив, що до спірних відносин підлягають застосуванню Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постанова правління ПФУ «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 30.01.2007 №3-1, Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про Національну поліцію», Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29.07.1991 №114.
Відповідачем зазначається, що до вислуги років для призначення пенсії зараховується, зокрема, служба в органах внутрішніх справ на посаді начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду. Служба в органах внутрішніх справ відповідно до Закону України «Про міліцію» мала місце в Україні до 06 листопада 2015 включно. Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про Національну поліцію» не передбачають можливість продовження працівниками міліції служби в органах внутрішніх справ з 07 листопада 2015. При цьому, посади працівників міліції, які не могли виконувати функції міліції через втрату чинності Закону України «Про міліцію» з 07 листопада 2015 та ліквідацію органів міліції, скорочені. ОСОБА_1 займав посаду заступника начальника відділу дільничних інспекторів міліції Деснянського районного управління, яка й була скорочена. А тому на виконання судових рішень останнього було поновлено на неіснуючі посади, в ліквідованих управліннях. Відтак, підстав для задоволення позовних вимог немає.
Головним управлінням Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві подано відзив на позов, в якому останній зазначив наступне. Відповідно до п. 1 Постанови правління ПФУ «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 30.01.2007 №3-1 заяви про призначення пенсії, зокрема, за вислугу років особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом ( 2262-12 ) подаються цими особами до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи в тому числі Міністерства внутрішніх справ України. Міністерства та інші органи, їх територіальні підрозділи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі визначають уповноважені структурні підрозділи, на які за їх рішенням покладаються функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії документів. Відповідно до п. 12 Постанови уповноважений структурний підрозділ у 10-денний термін з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи і своє подання про призначення пенсії (додаток 2), ознайомлює з ним особу, якій оформлюється пенсія, і направляє до органу, що призначає пенсії за місцем проживання особи.
Листом ГУ МВС України в м. Києві від 27.11.2020 позивача повідомлено, що на виконання рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 31.05.2019 справа №640/18487/18, управління підготувало та направило матеріали, необхідні для призначення пенсії для подальшого прийняття рішення до уповноваженого органу - Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової роботи МВС України. Зазначені документи не були повернуті МВС України, будь-яких заперечень не надходило, а тому вимога до управління про повторне оформлення та направлення до міністерства документів є безпідставною та не підлягає задоволенню.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.
ОСОБА_1 звернувся із заявою та необхідними документами про оформлення матеріалів для призначення пенсії до ГУ МВС України в м. Києві, так як його вислуга років дає право на отримання пенсії згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Умови призначення пенсій за вислугу років визначені ст. 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Відповідач ГУ МВС України в м. Києві здійснив відповідні дії, передбаченні законом та на виконання судових рішень, якими неодноразово відновлювалися порушені права позивача. Проте, відповідачем Міністерством внутрішніх справ України необхідні дії не вчинялись, а ті, що вчинялися, зокрема, на виконання судових рішень були суперечливими. Як наслідок позивачу було відмовлено в призначенні пенсії. Неодноразово за захистом своїх прав позивач звертався до суду, але при виконанні судових рішень відповідачами продовжувалося порушення його прав.
Зокрема, Міністерством внутрішніх справ України при виконанні рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 31.05.2019, справа №640/18487/18, а саме при оформленні та направленні до ГУ ПФУ в м. Києві документів і подання про призначення пенсії за вислугою років, не був зарахований до вислуги років період вимушеного прогулу з 02.09.2015 по 18.05.2018. Хоча такий період не є вимушеним прогулом в розумінні чинного законодавства та судових рішень, якими ОСОБА_1 був поновлений на посаді спочатку з 03.09.2015, а потім додатково, іншим рішенням суду - з 07.11.2015.
Позивач звернувся до відповідача МВС України вже із заявою про зарахування до вислуги років для призначення пенсії часу вимушеного прогулу, оскільки через такі дії останнього не в повній мірі виконуються рішення попередніх судів та порушується право позивача на пенсійне забезпечення.
Листом Департаменту персоналу МВС України від 04.12.2020 позивача повідомлено, що у задоволенні його заяви відмовлено та проінформовано, що згідно чинного законодавства не передбачено зарахування періоду вимушеного прогулу до вислуги років при призначенні пенсії. Крім того, відповідач зазначає, що Окружний адміністративний суд м. Києва рішенням від 31.05.2019 у справі №640/18487/18 не зобов'язав зарахувати цей період у вислугу років для обчислення пенсії, тому підстави для перегляду вислуги років відсутні.
Не погоджуючись з такими діями відповідачів, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд виходить з наступного.
Позивач перебував на службі в органах внутрішніх справ з 01.08.1994 по 18.05.2018.
Згідно останнього наказу ГУ МВС України в м. Києві №21о/с від 08.05.2018 ОСОБА_1 звільнено з 18 травня 2018 через скорочення штатів з вислугою років на день звільнення в календарному обчисленні складає 23 роки 09 місяців 15 днів, у пільговому обчисленні - 30 років 03 місяці 13 днів.
Наказом ГУ МВС України в м. Києві від 03.08.2015 №539 на позивача було накладено дисциплінарне стягнення у вигляді звільнення з органів внутрішніх справ за вчинення дисциплінарного проступку. Наказом ГУ МВС України в м. Києві від 28.08.2015 №735 о/с позивача було звільнено з органів внутрішніх справ у запас Збройних Сил України (з постановкою на військовий облік) згідно з пп. «є» (за порушення дисципліни) п. 64. На момент звільнення з органів внутрішніх справ позивач займав посаду - заступника начальника відділу дільничних інспекторів міліції Деснянського районного управління.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 17.12.2015, залишеною без змін постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 24.01.2018 задоволено позов ОСОБА_1 про визнання протиправними та скасування зазначених наказів та поновлення його на посаді заступника начальника відділу дільничних інспекторів міліції Деснянського районного управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві з 03 вересня 2015 року.
На виконання зазначеного вище рішення суду наказом ГУ МВС України в м. Києві №39о/с від 28.11.2016 було поновлено ОСОБА_1 на займаній раніше посаді з 03 вересня 2015 року, а наказом ГУ МВС України в м. Києві №9о/с від 01.03.2018 скасовані оскаржувані накази.
Наказом ГУ МВС України в м. Києві №8о/с від 20.02.2017 прийнято рішення "уважати звільненим 06 листопада 2015 року в запас Збройних Сил України (з постановкою на військовий облік) за пунктом 64 «г» (через скорочення штатів) ОСОБА_1 » згідно з пунктами 10 та 11 розділу ХІ Закону України «Про Національну поліцію» та відповідно до Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ.
Захищаючи свої права позивач звернувся до суду та оскаржив наказ ГУ МВС України в м. Києві №8о/с від 20.02.2017.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 20.03.2018 скасовано постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 06.12.2017 та прийнято нову постанову, якою позовні вимоги ОСОБА_1 до ГУ МВС України в місті Києві, ГУ НП в місті Києві задоволено частково: визнано протиправним і скасовано наказ ГУ МВС України в місті Києві від 20.02.2017 № 8 о/с про звільнення з 06.11.2015 (через скорочення штату) ОСОБА_1 та поновлено його з 07.11.2015 на посаді заступника начальника відділу дільничних інспекторів міліції Деснянського районного управління ГУ МВС України в м. Києві; зобов'язано ГУ МВС України в місті Києві нарахувати та виплатити ОСОБА_1 середньомісячний заробіток за час вимушеного прогулу за період з 07.11.2015 по 20.03.2018 у сумі 128 517, 84 грн.
Рішення суду виконано ГУ МВС України в місті Києві в повному обсязі.
Згідно наказу ГУ МВС України в м. Києві №21о/с від 08.05.2018 ОСОБА_1 звільнено з 18.05.2018 через скорочення штатів. Вислуга років на день звільнення в календарному обчисленні складає 23 роки 09 місяців 15 днів, у пільговому обчисленні - 30 років 03 місяці 13 днів, для виплати ОГД при звільненні зі служби - 23 роки 09 місяців 15 днів.
Судом встановлено, що наказ ніким не оскаржувався та є чинним.
Умови призначення пенсій за вислугу років визначені ст. 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Нормою статті визначено, що пенсія за вислугу років призначається звільненим зі служби з 1 жовтня 2017 року по 30 вересня 2018 року, які на день звільнення мають вислугу 23 календарних роки та 6 місяців і більше.
Позивач звільнений з 18.05.2018 і на день звільнення має вислугу 23 роки 09 місяців 15 днів. Отже, позивач має право на призначення пенсії за вислугу років.
Як вбачається з листа ГУ МВС України в м. Києві від 11.10.2018 позивач 30 серпня 2018 звернувся до ГУ МВС України в м. Києві із заявою про призначення пенсії.
З листа відповідача ГУ МВС України в м. Києві від 21.09.2018 вбачається, що матеріали для призначення пенсійного забезпечення, що буди надіслані до управління координації соціальних та пенсійних питань Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової роботи МВС України, повернуто 12.09.2018 до ліквідаційної комісії управління. Оскільки позитивного рішення з порушеного питання керівництвом вказаного Департаменту не прийнято.
Згідно письмової відповіді Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України на запит адвоката від 21.09.2018 р. документи для призначення пенсії ОСОБА_1 отримані міністерством 04.09.2018 та роз'яснено, що відповідно до вимог ст. 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсія за вислугу років призначається й особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби з 1 жовтня 2017 по 30 вересня 2018 і на день звільнення мають вислугу 23 календарних роки та 6 місяців і більше.
Також у відповіді зазначається, що ст. 17 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постановою Кабінету Міністрів України №393 від 17.07.1992 зарахування періоду вимушеного прогулу до вислуги років для призначення пенсії відповідно до Закону особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ не передбачено. Відтак, вислуга років ОСОБА_1 в календарному обчисленні станом на 02.09.2015 складала 21 рік 01 місяць 01 день, а тому підстави для призначення пенсії за вислугу років відсутні; заяву ОСОБА_1 разом з документами повернуто до ліквідаційної комісії ГУ МВС України в м. Києві.
Такі дії міністерства були оскаржені до суду.
Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 31.05.2019, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 18.09.2019, справа №640/18487/18 визнано дії Міністерства внутрішніх справ України та ГУ МВС України в м. Києві щодо відмови у оформленні документів та подання про призначення пенсії за вислугою років ОСОБА_1 для направлення ГУ ПФУ в м. Києві протиправними; зобов'язано ГУ МВС України в м. Києві та Міністерство внутрішніх справ України оформити всі необхідні документи і подання про призначення пенсії за вислугою років ОСОБА_1 та направити їх до ГУ ПФУ в м. Києві відповідно до постанови ПФУ «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 30.01.2007 № 3-1.
В порядку виконання зазначеного судового рішення відповідачем ГУ МВС України в м. Києві 22.11.2019 було направлено матеріали для призначення пенсії з розрахунком вислуги років для призначення, в якому було враховано період з 03.09.2015 по 18.05.2018 (лист ГУ МВС України в м. Києві від 27.11.2020).
Відповідачем Міністерством внутрішніх справ України при виконанні рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 31.05.2019, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 18.09.2019, справа №640/18487/18, а саме при оформленні та направленні до ГУ ПФУ в м. Києві документів і подання про призначення пенсії за вислугою років не зараховується до вислуги років період вимушеного прогулу з 02.09.2015 по 18.05.2018.
Міністерство посилається на виконання рішення суду, оскільки фактично документи та подання з наказом ГУ МВС України в м. Києві від 08.05.2018 направлені до ГУ ПФУ в м. Києві. Зазначене підтверджується листами Департаменту персоналу МВС України від 17.01.2020 та від 05.03.2020.
Як було встановлено вище наказ ГУ МВС України в м. Києві від 08.05.2018 ніким не оспорювався, є чинним та містить в собі інформацію щодо дійсної вислуги років позивача - 23 роки 09 місяців 15 днів.
Згідно листів ГУ ПФУ в м. Києві від 20.12.2019 та 12.03.2020 подання з міністерства надходило, проте із зазначенням вислуги років 21 рік 01 місяць 01 день, що не дає підстав для оформлення пенсії за вислугою років.
Отже, порушення права позивача на призначення пенсії триває.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.
Відповідно до ст. 1-2 Закону право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону мають, зокрема, звільнені зі служби особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України.
Відповідно до ст. 12 Закону пенсія за вислугу років призначається, зокрема, звільненим зі служби з 1 жовтня 2017 року по 30 вересня 2018 року і на день звільнення мають вислугу 23 календарних роки та 6 місяців і більше.
Надавши оцінку доказам, в тому числі наказу ГУ МВС України в м. Києві від 08.05.2018, що містить інформацію про вислугу років позивача на день звільнення в календарному обчисленні - 23 роки 09 місяців 15 днів, суд вважає, що позивач має право на призначення пенсії, а дії відповідача МВС України щодо відмови у зарахуванні періоду вимушеного прогулу до вислуги років при призначенні пенсії є протиправними.
Відповідно до п. 1 Постанови правління ПФУ «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 30.01.2007 №3-1 заяви про призначення пенсії, зокрема, за вислугу років особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом ( 2262-12 ) подаються цими особами до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи в тому числі Міністерства внутрішніх справ України. Міністерства та інші органи, їх територіальні підрозділи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі визначають уповноважені структурні підрозділи, на які за їх рішенням покладаються функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії документів (далі - уповноважені структурні підрозділи).
Пунктом 6 Постанови днем звернення за призначенням пенсії є день подання до відповідного органу, що призначає пенсії, письмової заяви про призначення пенсії з усіма необхідними для вирішення цього питання документами, а в разі пересилання заяви і документів поштою - дати їх відправлення. У разі, якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, заявнику (посадовій особі уповноваженого структурного підрозділу) роз'яснюється, які документи необхідно надати додатково. При поданні документів до закінчення тримісячного терміну з дня отримання роз'яснення днем звернення за призначенням пенсії вважається день подання заяви або дата відправлення документів поштою.
Пунктом 12 Постанови уповноважений структурний підрозділ у 10-денний термін з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи і своє подання про призначення пенсії (додаток 2), ознайомлює з ним особу, якій оформлюється пенсія, і направляє до органу, що призначає пенсії за місцем проживання особи. Уповноважений структурний підрозділ надає допомогу особі в одержанні відсутніх на момент подання заяви документів для призначення пенсії. У разі, якщо підготовлені не всі необхідні для призначення пенсії документи, подаються наявні документи, а документи, яких не вистачає, подаються додатково в строки, визначені пунктом 6 цього Порядку.
У зв'язку з тим, що матеріали для призначення пенсії приймаються від заявника та оформлюються на початковому етапі ГУ МВС України в м. Києві для повного відновлення прав позивача та з урахуванням вимог Постанови правління ПФУ «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 30.01.2007 №3-1, зобов'язання мають виконуватися також відповідачем ГУ МВС України в м. Києві щодо повторного оформлення та направлення матеріалів для призначення пенсії. Така позиція суду узгоджується з тим, що попередні оформлені матеріали, були подані управлінням до міністерства, виконані останнім та направлено подання до управління пенсійного фонду, але з порушенням прав позивача, про що йшлося вище. Як наслідок ГУ ПФУ в м. Києві не змогло призначити пенсію ОСОБА_1 через недостатність вислуги років (листи ГУ ПФУ в м. Києві від 20.12.2019 та 12.03.2020).
Вимушений прогул - це час, протягом якого працівник з вини власника або уповноваженого ним органу був позбавлений можливості працювати, що й було встановлено судовими рішеннями, про якій йшлося вище, зокрема, в їх мотивувальній частині та наказі ГУ МВС України в м. Києві від 08.05.2018.
Як вбачається з листа ГУ МВС України в м. Києві від 11.10.2018 позивач 30 серпня 2018 звернувся до ГУ МВС України в м. Києві із заявою про призначення пенсії. Відтак, пенсія має бути призначена з 30.08.2018. (п. 6 Постанови правління ПФУ «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 30.01.2007 №3-1).
З огляду на зазначене, суд вважає обґрунтованими доводи позивача, покладені в основу його позовних вимог, а тому вважає наявними підстави для їх задоволення.
Відповідно до статті 244 КАС України, під час ухвалення рішення суд вирішує, зокрема:
1) чи мали місце обставини (факти), якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються;
2) чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження.
Відповідно до положень ч.ч. 1 та 2 статті 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Згідно положень статті 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Відповідно до ч. 2 статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно зі статтею 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи зазначене, суд вважає необхідним стягнути на користь позивача понесені ним судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 908, 00 грн.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Визнати дії Міністерства внутрішніх справ України щодо відмови ОСОБА_1 зарахувати час вимушеного прогулу з 03.09.2015 по 18.05.2018 до вислуги років для призначення пенсії за вислугою років для направлення ГУ ПФУ в м. Києві протиправними.
3. Зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України зарахувати час вимушеного прогулу з 03.09.2015 по 18.05.2018 до вислуги років ОСОБА_1 та направити необхідні документи і подання про призначення пенсії за вислугою років з 30 серпня 2018 року до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві відповідно до Постанови правління ПФУ «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 30.01.2007 №3-1.
4. Зобов'язати Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві оформити всі необхідні документи про призначення пенсії за вислугою років ОСОБА_1 з 30 серпня 2018 року та направити їх до Міністерства внутрішніх справ України для подальшого оформлення та подання до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві відповідно до Постанови правління ПФУ «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 30.01.2007 №3-1.
5. Стягнути на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , сплачений судовий збір за звернення до суду у розмірі 908 грн. 00 коп.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 .
Відповідачі: Міністерство внутрішніх справ України, ідентифікаційний код 00032684, адреса: 01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10;
Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в місті Києві, ідентифікаційний код 08592201, адреса: 01601, м. Київ, вул. Володимирська, 15.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя І.В. Смолій