26 серпня 2022 року Справа № 160/7555/22
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Ніколайчук С.В.,
розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у порядку письмового провадження) у місті Дніпро адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (адреса:49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 26, код: ЄРДПОУ: 21910427) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії ,-
26 травня 2022 року ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій позивач просить:
- визнати протиправними дії головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови нарахування та виплати позивачу, ОСОБА_1 , з 01.05.2022 року щомісячної доплати у розмірі 2000 гривень, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України “Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб” від 14.07.2021 року №713, до існуючої пенсії.
- зобов'язати головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області нарахувати та виплатити позивачу з 01.05.2022 року щомісячну доплату до пенсії, перебачену постановою Кабінету Міністрів України “Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб” від 14.07.2021 року №713, у розмірі 2000 гривень (дві тисячі гривень 00 коп. ), яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до статетй 13, 21 і 36 Закону України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач є пенсіонером органів внутрішніх справ з 2009 року. Позивачеві була призначена пенсія в 2009 році в розмірі 50 % грошового забезпечення (20 років вислуги). 27.04.2022 року позивач звернувся до ГУ ПФУ в Дніпропетровській області із заявою про нарахування та виплату доплати до пенсії, передбачену Постановою Кабінету Міністрів України №713 у розмірі 2000 грн. Листом ГУ ПФУ в Дніпропетровській області від 20.05.2022 року №15142-10278/Д-01/8-0400/22 повідомило, що Кабінетом Міністрів України 14.07.2021 року з метою поетапного зменшення диспропорцій в розмірах пенсій, призначених згідно Закону військовослужбовцям та прирівняним до них особам, та до прийняття Верховною Радою України законодавчих актів щодо пенсійного забезпечення зазначеної категорії осіб, було прийнято Постанову №713. Пунктом 1 Постанови №713 встановлено з 01.07.2021 року особам, яким призначено пенсію до 01.03.2018 року відповідно до Закону №2262-ХІІ (крім військовослужбовців строкової служби), до розмірів їх пенсій, визначених відповідно до статтей 13, 21 і 36 Закону №2262-ХІІ станом на 01.01.2018 року щомісячну доплату в сумі 2000,00 грн.,яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій. У разі коли пенсія особи переглядалася (перераховувалася) після 01.03.2018 року, у тому числі на виконання судових рішень, щомісячна доплата не виплачується,крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000 грн. Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягла 2000 грн., щомісячна доплата встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру. Внаслідок проведеного перерахунку пенсії на виконання рішення суду від 07.02.2022 року по справі №160/20608/21 сума збільшення пенсії під час її перегляду перевищує 2000,00 грн., тому підстави для проведення перерахунку за номами Постанови №173 відсутні. Позивач вважає таку відмову безпідставною та протиправною, тому для захисту порушених прав звернувся до суду з даним позовом.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30 травня 2022 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні).
Зазначеною ухвалою суду також було запропоновано відповідачу у разі невизнання адміністративного позову протягом п'ятнадцяти днів з моменту отримання (вручення) копії цієї ухвали, надати відзив на позовну заяву (відзив) і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову разом із доказами, що підтверджують надіслання (надання) копії відзиву і доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Проте, відповідач не скористався правом на подання відзиву на позовну заяву.
У відповідності до п.3 ч.6 ст.12 Кодексу адміністративного судочинства України дана справа є справою незначної складності та згідно з ст. ст. 257, 262 Кодексу адміністративного України розглядається за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Відповідно до ч. 2 ст. 257 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС Україна) за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Згідно з ч. 5 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 перебуває на пенсійному обліку в головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та отримує пенсію за вислугу років у відповідності до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».
Так, рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 07.02.2022 року по справі №160/20608/21 було частково задоволено позовну заяву ОСОБА_1 до головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області. Визнано протиправною відмову в перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки наданої державною установою «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Дніпропетровській області» №33/24-/С-3093 від 19.07.2021 року, викладену в листі головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 02.09.2021 № 30695-22888/Д-01/8-0400/21; зобов'язано головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок з 01 грудня 2019 року та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Дніпропетровській області» №33/24-/С-3093 від 19.07.2021 року, з урахуванням раніше виплачених сум.
На виконання означеного рішення суду відповідачем було здійснено перерахунок пенсії позивача з 01.12.2019 року у розмірі 50 % від грошового забезпечення 13782,30 грн., яке зазначено у довідці від 19.07.2021 року за №33/24/С-3093 державної установи “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Дніпропетровській області» (підлягало виплаті щомісячно 7855,91 грн., фактично виплачено 6891,15 грн., сума доплати 964,76 грн.).
27.04.2022 року позивач звернувся із заявою до відповідача, в якій просив відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 року № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» виплатити ОСОБА_1 , щомісячні доплати у розмірі 2000,00 грн., починаючи з травня 2022 року.
Листом «Про розгляд звернення» від 20.05.2022 року №15142-10278/Д-01/8-0400/22 головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, зокрема повідомило про те, що на виконання Постанови №713 позивачу проведено перерахунок пенсії та її розмір з 01.07.2021 року складає 4984,97 грн. Доплата за період з 01.07.2021 року по 31.07.2021 року в розмірі 2000,00 грн. виплачена позивачу у серпні 2021 року. На виконання Постанови №118 позивау проведено перерахунок пенсії та її розмір з 01.03.2022 року складає 5402,87 грн. На виконання рішення суду позивачеві проведено перерахунок пенсії з 01.12.2019 року у розмірі 50 % від грошового забезпечення 13782,30 грн., яке зазначено у довідці від 19.07.2021 року №33/24/С-3093 Державної установи “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Дніпропетровській області». Постановою №713 встановлено, що у разі коли пенсія особам, зазначеним в абзацах перщому і другому цього пункту, переглядалася (перераховувалася) після 1 березня 2018 року, щомісячна доплата, встановлена абзацами першиим і другим цього пункту, не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000 грн.. Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягла 2000 грн., щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту, встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру. Внаслідок проведеного перерахунку пенсії на виконання рішення суду від 07.02.2022 року по справі №160/20608/21 сума збільшенн пенсії під час її перегляду перевищує 2000,00 грн., тому підстави для проведення перерахунку за нормами Постанови №713 відсутні.
Не погодившись з такими діями відповідача, вважаючи їх протиправними, позивач звернувся до суду з цією позовною заявою.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, доводам позивача, викладеним в позовній заяві, та доводам відповідача, викладеним у відзиві на позов, суд врахував такі норми чинного законодавства, які діяли на момент виникнення спірних правовідносин, та релевантні їм джерела права.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є Закон України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Частинами 1, 2 ст. 63 Закону №2262-ХІІ встановлено, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
29.12.2016 року набрав чинності Закон України від 23.12.2015 №900-УІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей». Цим Законом ст. 63 Закону №2262-ХІІ доповнено новою ч. З, згідно з якою перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
11.11.2015 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - Постанова № 988). Пунктом 2 Постанови №988 установлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Відповідно до ст. 94 Закону України «Про Національну полінію», Постанови №988 наказом МВС України від 06.04.2016 №260 затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (далі - Порядок №260). Зокрема, Порядком №260 установлено такі додаткові, види грошового забезпечення: надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (п.4 Порядку №260); надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі (п. 5 Порядку №260); надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць (п.6 Порядку №260); надбавка за службу в умовах режимних обмежень (п.7 Порядку №260); надбавка за почесне звання «заслужений» (п.8 Порядку №260); доплата за науковий ступінь з відповідної спеціальності (п.9 Порядку №260); доплата за вчене звання (п.10 Порядку №260); доплата за службу в нічний час (п.11 Порядку №260).
Згідно з ч. 4 ст. 63 Закону №2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону №2262-ХІІ Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №103, якою також внесені зміни у Порядок №45. На підставі постанови КМУ №103 позивачу здійснено перерахунок пенсії.
14.07.2021 року Кабінетом Міністрів України прийнята постанова №713 «Про додатковий соціальних захист окремих категорій осіб», якою з метою поетапного зменшення диспропорцій в розмірах пенсій, призначених військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), поліцейським та деяким іншим особам, та до прийняття Верховною Радою України законодавчих актів щодо пенсійного забезпечення військовослужбовців і деяких інших осіб Кабінет Міністрів України установлено з 1 липня 2021 р. особам, яким призначено пенсію до 1 березня 2018 р. відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) (крім військовослужбовців строкової служби), до розмірів їх пенсій, визначених відповідно до ст. 13, 21 і 36 Закону станом на 1 березня 2018 р., щомісячну доплату в сумі 2000 гривень, яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до ст. 13, 21 і 36 Закону.
Особам, яким призначено (поновлено) пенсію після 1 березня 2018 р., розмір якої обчислено відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону (крім військовослужбовців строкової служби) з грошового забезпечення, визначеного станом на 1 березня 2018 р. або до цієї дати, встановлюється щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту.
У разі коли пенсія особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, переглядалася (перераховувалася) після 1 березня 2018 р., щомісячна доплата, встановлена абзацами першим і другим цього пункту, не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000 гривень. Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягала 2000 гривень, щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту, встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.
Щомісячна доплата, передбачена цим пунктом, встановлюється у межах максимального розміру пенсії, визначеного Законом, починаючи з 1 липня 2021 року.
Судом встановлено, що позивачу пенсія була призначена у 2009 році, а перерахунок пенсії був здійснений у 2016 році на підставі постанови КМУ №103.
Після прийняття Постанови №103 Урядом не приймались постанови про зміну будь-яких складових грошового забезпечення військовослужбовців, поліцейських.
Таким чином, позивачу на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року №713 повинна бути здійснена доплата у розмірі 2000грн.
Судом встановлено, що позивачу здійснений перерахунок пенсії на підставі рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 07.02.2022 року по справі №160/20608/21 з 01.12.2019 року у розмірі 50 % відповідних сум грошового забезпечення, визначених у довідці державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Дніпропетровській області» №33/24-/С-3093 від 19.07.2021 року.
Перерахунок пенсій позивачу здійснений на підставі вказаної довідки за рішенням суду, тобто усунуті порушення прав позивача при здійсненні йому перерахунку на підставі Постанови Кабінету Міністрів України №103.
Суд звертає увагу на те, що проведений перерахунок пенсії здійснено відповідачем не з підстави винесення постанови уряду щодо проведення перерахунку пенсії чи зміни складових грошового забезпечення, а на виконання рішення суду з 01.01.2016 року.
Проведений перерахунок пенсії направлений на відновлення порушеного права позивача на отримання пенсії, яка була призначена у 2009 році.
Однак, такий перерахунок пенсії у розумінні Постанови № 713 полягає у перерахунку, проведеному не з метою усунення порушення права особи на належний розмір пенсії, а її перерахунок у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії.
Суд наголошує, що збільшення розміру пенсії на підставі рішення суду в контексті спірних правовідносин не може розцінюватись як збільшення розміру пенсії у відповідності до абзацу 3 пункту 1 Постанови №713, оскільки таке збільшення розміру пенсії сталося внаслідок відновлення порушеного права позивача на отримання пенсії у належному розмірі, а не внаслідок перерахунку відповідно до закону.
Відповідно до ст. 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
Враховуючи наведені приписи чинного законодавства та встановлені обставини, з метою ефективного захисту прав позивача, суд зробив висновок про необхідність визнати протиправними дії головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови нарахування та виплати позивачу, ОСОБА_1 , з 01.05.2022 року щомісячної доплати у розмірі 2000 гривень, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України “Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб” від 14.07.2021 року №713, до існуючої пенсії та зобов'язати головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області нарахувати та виплатити позивачу з 01.05.2022 року щомісячну доплату до пенсії, перебачену постановою Кабінету Міністрів України “Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб” від 14.07.2021 року №713, у розмірі 2000 гривень (дві тисячі гривень 00 коп. ), яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до статетй 13, 21 і 36 Закону України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ.
Згідно з ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно вимог статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
У відповідності до приписів ст.72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Згідно з ч.1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи встановлені під час розгляду обставини справи та наведені у рішенні суду норми права, суд прийшов до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем при зверненні до суду понесені судові витрати, пов'язані зі сплатою судового збору за подання позовної заяви до суду в сумі 992,40 грн, що підтверджується квитанцією 0.0.25587370511 від 26.05.2022.
Відповідно до ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України вказані судові витрати підлягають стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.
Керуючись ст. ст. 241-246, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (адреса:49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 26, код: ЄРДПОУ: 21910427) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задоволити повністю.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови нарахування та виплати позивачу, ОСОБА_1 , з 01.05.2022 року щомісячної доплати у розмірі 2000 гривень, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України “Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб” від 14.07.2021 року №713, до існуючої пенсії.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області нарахувати та виплатити позивачу, ОСОБА_1 , з 01.05.2022 року щомісячну доплату до пенсії, перебачену постановою Кабінету Міністрів України “Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб” від 14.07.2021 року №713, у розмірі 2000 гривень (дві тисячі гривень 00 коп. ), яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до статетй 13, 21 і 36 Закону України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (адреса:49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 26, код: ЄРДПОУ: 21910427) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судові витрати з оплати судового збору у розмірі 992 (дев'ятсот дев'яносто дві)грн. 40 коп.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
У зв'язку з введенням воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 24.02.2022 року строком на 30 діб Указом Президента України від 24.02.2022 року № 64/2022 року «Про введення воєнного стану в Україні» (зі змінами, внесеними Указами від 14 березня 2022 року № 133/2022, затвердженим Законом України від 15 березня 2022 року № 2119-IX, та від 18 квітня 2022 року № 259/2022, затвердженим Законом України від 21 квітня 2022 року № 2212-IX), продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб, та перебування судді Ніколайчук С.В. у щорічній відпустці з 22.07.2022 року по 17.08.2022 року, повний текст рішення суду складено 26.08.2022 року.
Суддя С.В. Ніколайчук