(про відмову у заміні сторони у виконавчому провадженні)
22 серпня 2022 року м. Житомир справа № 240/4095/19
категорія 112030300
Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Панкеєвої В.А., розглянувши у письмовому провадженні заяву про заміну відповідача та стягувача та у виконавчому провадженні за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про замінити сторону ,
встановив:
ОСОБА_2 звернувся до суду із заявою, в якій просить замінити відповідача по справі та стягувача виконавчому провадженні.
Керуючись приписами частини 3 статті 194, частини 9 статті 205, частини 4 статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд вважає за можливе провести розгляд заяви у порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що заява ОСОБА_2 не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 03.03.2020 позов задоволено частково, визнано протиправною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області (вул.Гетьмана Виговського, 17, м.Овруч, Житомирська область, 11101, код ЄДРПОУ 03192603) щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , інд. код НОМЕР_1 ) з 17 липня 2018 року щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"; зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області з 17 липня 2018 року нарахувати та виплатити ОСОБА_1 щомісячну грошову допомогу у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі, що дорівнює 40% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року. Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області на користь ОСОБА_1 судові витрати у сумі 768,40 грн судового збору.
Відповідно до ч.1 ст.379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Згідно до ст.1216 Цивільного кодексу України визначено, що спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Частиною 1 статті 1227 Цивільного кодексу України встановлено, що суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім'ї, а у разі їх відсутності - входять до складу спадщини.
Підставою та обґрунтованим доказом правонаступництва заявника для її заміни як сторони у справі, є наявність документів, визначених законом про те, що права та обов'язки померлого перейшли до заявника.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 , померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Згідно довідки Лучанківського старостинського округу №3 від 25.04.2022 №241, ОСОБА_2 постійно проживав з матір'ю ОСОБА_1 .
Суд звертає увагу, що самі по собі докази спільного проживання не є доказами встановлення права правонаступництва.
Доказів прийняття спадкоємцем спадщини після смерті матері, що підтверджується копією свідоцтва про право на спадщину за законом до матеріалів справи не надано.
Заявнику необхідно надати докази того, що він в порядку спадкування набув право на отримання грошових виплат.
Враховуючи те, що заявником не було надано належних доказів на підтвердження факту правонаступництва, суд відмовляє у задоволенні заяви.
Щодо заміни відповідача по справі слід зазначити наступне.
Ухвалою суду від 25.08.2021 задоволено заяву про заміну сторони з Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області на його правонаступника - Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області.
З огляду на наведене, з урахуванням відсутності підстав для повторної заміни відповідача, суд відмовляє у задоволенні заяви.
Керуючись статтями 243, 248, 256, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
Відмовити у задоволенні заяви ОСОБА_2 про заміну відповідача у справі та стягувача у виконавчому провадженні.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею.
Ухвала суду може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя В.А. Панкеєва