Постанова від 16.08.2022 по справі 686/15141/22

Справа № 686/15141/22

Провадження № 3/686/4596/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 серпня 2022 року м. Хмельницький

Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Вітушинська О.О., з участю захисника особи, яка притягається до адміністративної відповідальності Кріля Ю.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого в АДРЕСА_1 , непрацюючого,

за ч.1 ст. 130 КУпАП,

ВСТАНОВИЛА:

18.07.2022 року поліцейським взводу №2 роти №4 БУПП в Хмельницькій області лейтенантом поліції Данчуком І.В. відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ААД №235934, за яким останньому ставиться в вину те, що він, 17.07.2022 року о 22 год. 00 хв., по вул. П.Мирного, 18В в м.Хмельницькому, в порушення п.2.9 «а» Правил дорожнього руху України, керував транспортним засобом «Renault Sandero» номерний знак НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння.

В судовому засіданні захисник особи, що притягається до адміністративної відповідальності - адвокат Кріль Ю.А. винуватість ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому правопорушення заперечив, пояснивши, що, поліцейським порушено порядок огляду на стан сп'яніння, зокрема, ОСОБА_1 не було запропоновано пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки, а одразу у медичному закладі. Крім того, огляд на стан алкогольного сп'яніння було проведено більш, ніж через 2 години після зупинки й встановлення підстав для його проведення, та, після проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння у лікаря-нарколога за допомогою приладу «Драгер», не було зафіксовано сам результат огляду. Наголошує на тому, що до матеріалів справи з незрозумілих причин, долучено лише копію висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. Щодо зізнавальних пояснень ОСОБА_1 про визнання своєї вини, які написані в протоколі, зазначає, що останній мав на увазі визнання вини за ст.124 КУпАП, за якою в той самий день відносно нього було складно протокол про адміністративне правопорушення.

Заслухавши захисника, дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що провадження по справі підлягає закриттю за відсутністю в діях особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, складу інкримінованих адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 130 КУпАП.

Так, диспозиція ч.1 ст.130 КУпАП передбачає три окремих склади адміністративного правопорушення, в тому числі і такий склад, як керування транспортними засобами в стані наркотичного сп'яніння.

Відповідно до п.2.9 «а» Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою КМУ №1306 від 10.10.2001 року, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Порядок огляду водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції встановлений ст.266 КУпАП, згідно якої :

« ч.2 - огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків;

ч.3 - у разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладі охорони здоров'я:

ч.4 - огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення в присутності поліцейського;

ч.5 - огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті , вважається недійсним;

ч.6 - направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції і проведення такого огляду здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України».

Як слідує з п.п. 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, або перебувають під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 року №1103:

- огляд водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, за наявності відповідних ознак, на місці зупинки транспортного засобу здійснює поліцейський за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та МВС в присутності двох свідків;

- водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я;

- поліцейський забезпечує проведення огляду водія транспортного засобу в закладі охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту виявлення відповідних підстав;

- у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я, поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.

Як видно із переглянутих в судовому засіданні відеозаписів, зроблених з нагрудних камер відеоспостереження працівників поліції, встановлений вищенаведеними нормативними актами порядок огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції водія ОСОБА_1 дотримано не було.

Зокрема, поліцейський на місці зупинки транспортного засобу проведення огляду на стан алкогольного сп'яніння за допомогою спеціальних технічних засобів не пропонував, хоча згідно чинного законодавства повинен був це зробити, а тому пропозиція про проходження такого огляду у КНП «Хмельницький обласний заклад з надання психіатричної допомоги» Хмельницької обласної ради, що в с.Скарженці Ярмолинецького району Хмельницької області, є передчасною.

Крім того, відповідно до Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, висновок щодо результатів медичного огляду особи на стан сп'яніння складається в усіх випадках безпосередньо після огляду особи у трьох примірниках: перший примірник видається під підпис поліцейському, який доставив дану особу на огляд, другий видається оглянутій особі, а третій залишається в закладі охорони здоров'я. Висновки щодо результатів медичного огляду осіб на стан сп'яніння, складені з порушенням вимог цієї Інструкції, вважаються недійсними.

До матеріалів справи долучено лише копію висновку щодо результатів медичного огляду ОСОБА_1 , який не можебути беззаперечним доказом доведення винуватості ОСОБА_1 .

Беручи до уваги вищевикладене, в діях ОСОБА_1 відсутній склад інкримінованого йому, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, адміністративного правопорушення, а саме: керування транспортними засобами особою в стані алкогольного сп'яніння, в зв'язку з чим, у відповідності до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження у справі підлягає закриттю.

Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИЛА:

Провадження у справі відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП закрити за відсутністю в його діях складу інкримінованого адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду через Хмельницький міськрайонний суд протягом 10 днів з дня її винесення.

СУДДЯ: