Справа № 444/1669/22
Провадження № 3/444/877/2022
15 серпня 2022 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Зеліско Р. Й., з участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від відділу поліції № 2 Львівського районного управління поліції № 1 ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого, паспорт № НОМЕР_1 виданий 19.06.2019 року; орган, що видав 4628, ІПН НОМЕР_2 ),
за ч. 5, 6 ст. 121, ч. 2 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 , 28.07.2022 року о 13 год. 30 хв. в м. Жовква по вулиці Ю. Гагаріна, 20, Львівського району Львівської області керував транспортним засобом - мотоциклом марки «MUSSTANG», без номерних знаків, який був незареєстрований протягом 10 діб з моменту придбання такого, при обовязковій реєстрації, а також без мотошома, чим порушив вимоги п. п. 2.3 г, 2.9 в ПДР за що відповідальність передбачена ч. 5, 6 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Окрім цього, ОСОБА_1 , 28.07.2022 року о 13 год. 30 хв. в м. Жовква по вулиці Ю. Гагаріна, 20, Львівського району Львівської області керував транспортним засобом - мотоциклом марки «MUSSTANG», не маючи права керування транспортними засобами, чим порушив вимоги п. 2.1 А ПДР за що відповідальність передбачена ч. 2 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою провину визнав, та пояснив, що викладені обставини події, яка мала місце 28.07.2022 року в протоколах про адміністративне правопорушення відповідають дійсності. Просить суд не накладати суворого стягнення.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень передбачених ч. 5, 6 ст. 121, ч. 2 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення та його вина у цьому підтверджується зібраними доказами, а саме:
1) протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ № 172703 від 28.07.2022 року;
2) протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ № 172706 від 28.07.2022 року;
3) рапортами працівників поліції;
4) письмовими поясненнями в матеріалах справи, а також у у судовому засіданні ОСОБА_1 в яких він зокрема свою вину у вчиненому визнав,
а також іншими матеріалами адміністративної справи.
Згідно п. 2.9 в Правил дорожнього руху водієві забороняється керувати транспортним засобом, не зареєстрованим в уповноваженому органі МВС, або таким, що не пройшов відомчу реєстрацію в разі, якщо законом встановлена обов'язковість її проведення, а також без номерного знака або з номерним знаком, що:
не належить цьому засобу;
не відповідає вимогам стандартів;
закріплений не в установленому для цього місці;
закритий іншими предметами чи забруднений, що не дає змоги чітко визначити символи номерного знака з відстані 20 м;
неосвітлений (у темну пору доби або в умовах недостатньої видимості) чи перевернутий.
Згідно п. 2.1 А Правил дорожнього руху водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі (серед іншого): посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Згідно п. 2.3 г Правил дорожнього руху для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний (серед іншого) під час руху на мотоциклі і мопеді бути в застебнутому мотошоломі і не перевозити пасажирів без застебнутих мотошоломів.
Ч. 5 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлена відповідальність за порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами та тягне за собою накладення штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ч. 6 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлена відповідальність за керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в Україні в установленому порядку, його експлуатація без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандартів, або з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці, закритим іншими предметами, у тому числі з нанесенням покриття або застосуванням матеріалів, що перешкоджають чи ускладнюють його ідентифікацію, чи забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів, перевернутим чи неосвітленим, та тягне за собою накладення штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ч. 2 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлена відповідальність за керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом, -та тягне за собою накладення штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вина ОСОБА_1 полягає в тому, що він порушив правила користування мотошоломом, а тому його дії підлягають кваліфікації за ч. 5 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Вина ОСОБА_1 полягає в тому, що він керував транспортним засобом, не зареєстрованим в установленому порядку, а тому його дії підлягають кваліфікації за ч. 6 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Вина ОСОБА_1 полягає в тому, що він керував транспортним засобом не маючи права керування таким транспортним засобом, а тому його дії підлягають кваліфікації за ч. 2 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Обставин, які б обтяжували відповідальність ОСОБА_1 не встановлено.
Обставин, які б пом'якшували відповідальність ОСОБА_1 є визнання ним вини у вчиненому.
Згідно Правил дорожнього руху водій - особа, яка керує транспортним засобом і має посвідчення водія (посвідчення тракториста-машиніста, тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, тимчасовий талон на право керування транспортним засобом) відповідної категорії. Водієм також є особа, яка навчає керуванню транспортним засобом, перебуваючи безпосередньо в транспортному засобі.
Призначаючи вид та міру стягнення правопорушнику, враховую відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, а також характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного правопорушення, особу ОСОБА_1 , який не працює, є неповнолітнім.
Ст. 13 Кодексу України про адміністративні правопорушення Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що до осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу. У разі вчинення особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень, передбачених статтями 44, 51, 121-127, частинами першою, другою і третьою статті 130, статтею 139, частиною другою статті 156, статтями 173, 174, 183-1, 185, 190-195 цього Кодексу, вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах. З урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи правопорушника до зазначених осіб (за винятком осіб, які вчинили правопорушення, передбачені статтею 185) можуть бути застосовані заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу.
З врахуванням всіх у сукупності вище перелічених обставин, місця, способу вчинення правопорушення, так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, приходжу до переконання, що до ОСОБА_1 слід застосувати заходи впливу, передбачені статтею 24-1 КУпАП, що буде достатнім та необхідним для його виправлення та запобіганню вчиненню ним в подальшому адміністративних правопорушень.
Відповідно до ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Згідно вимог п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 року (в останній діючій редакції) ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 496,20 грн., а тому дана сума судового збору підлягає стягненню з правопорушника.
Керуючись статтями 24-1, 27, 40-1, ч. 5, 6 ст. 121, ч. 2 ст. 126, статтями 284, 287, 294, 307, 308, 310 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-
Справи про адміністративне правопорушення:
1) №444/1669/22, провадження №3/444/877/2022 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 126 КУпАП;
2) №444/1670/22, провадження №3/444/878/2022 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 5, 6 ст. 121 КУпАП;
- об'єднати в одне провадження та присвоїти номер справи №444/1669/22, провадження №3/444/877/2022.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч. 5, 6 ст. 121, ч. 2 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати до нього захід впливу, передбачений статтею 24-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме передати неповнолітнього ОСОБА_1 під нагляд батька - ОСОБА_2 .
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого, паспорт № НОМЕР_1 виданий 19.06.2019 року; орган, що видав 4628, ІПН НОМЕР_2 ) в дохід держави судовий збір в розмірі 496,20 грн.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області в порядку ст. 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначений постановою; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя: Зеліско Р. Й.