Рішення від 17.08.2022 по справі 420/9471/22

Справа № 420/9471/22

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 серпня 2022 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Завальнюка І.В., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду із вказаним позовом, в якому просить суд визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у підготовці та наданні оновленої довідки про розмір грошового забезпечення основного розміру його пенсії станом на 29.12.2021; зобов'язати відповідача підготувати та надати до ГУ ПФУ в Одеській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення позивача із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії станом на 29.12.2021 для проведення з 01.01.2022 перерахунку основного розміру його пенсії.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що в лютому 2022 р. його представник звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_1 із заявою щодо виготовлення та направлення до ГУ ПФУ в Одеській області нової довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019, на що отримав відповідь, згідно якої позивачу 19.10.2010 припинено пенсію за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у зв'язку із переходом на пенсію за іншим законом. За повідомленням ГУ ПФУ в Одеській області позивачу поновлено пенсію за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з 29.12.2021, отже позивач в 2018 р. відповідну пенсію не отримував та перерахунок його пенсії не здійснювався. Крім того, з управління ПФУ не надходив до відповідача список щодо позивача за формою (додаток № 1 до Порядку), пенсії яких підлягають перерахунку. В червні 2022 р. представник позивача повторно звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_1 із заявою щодо виготовлення нової довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 29.12.2021, однак у відповідь отримав відмову через те, що зазначене питання вже вирішено та відповідь вже надано на запит в лютому 2022 р. Зважаючи на протиправну відмову відповідача у виготовленні та направленні довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 29.12.2021, позивач звернувся до суду із даним позовом.

Ухвалою судді 15.07.2022 відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні).

Відзив на адміністративний позов від відповідача до суду не надійшов, у зв'язку із чим справу розглянуто за наявними матеріалами відповідно до ч. 6 ст. 162 КАС України.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про необґрунтованість адміністративного позову та відсутність підстав для його задоволення.

Судом встановлено, що до 19.10.2010 ОСОБА_1 отримував пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а з 19.19.2010 перейшов на пенсію за іншим законом.

З 29.12.2021 ОСОБА_1 поновлено виплату пенсії за вислугу років на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

10.02.2022 представник ОСОБА_1 адвокат Нечепуренко Віталій Олексійович звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_1 із адвокатським запитом, в якому просив виготовити та направити до ГУ ПФУ в Одеській області нову довідку про розмір грошового забезпечення за посадою, відповідній останній штатній посаді ОСОБА_1 станом на 05.03.2019 для проведення з 01.04.2019 перерахунку основного розміру пенсії.

Листом від 24.02.2022 № 943/1878 ІНФОРМАЦІЯ_1 надано відповідь на вказаний запит, згідно з якою в 2018 р. ОСОБА_1 не отримував пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а тому перерахунок пенсії в 2018 р. згідно з постановою КМУ від 21.02.2018 № 103 не здійснювався. Також Списку осіб відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою КМУ від 13 лютого 2008 р. № 45, пенсії яких підлягають перерахунку з прізвищем позивача від ГУ ПФУ в Одеській області до ІНФОРМАЦІЯ_1 не надходило. У зв'язку із цим у ІНФОРМАЦІЯ_1 відсутні підстави для складання та направлення до ГУ ПФУ в Одеській області запитуваної довідки.

13.06.2022 представник ОСОБА_1 адвокат Нечепуренко Віталій Олексійович звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_1 із адвокатським запитом № 10/02-2 від 13.06.2022, в якому на підставі ст. 20 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» просив підготувати та надати до ГУ ПФУ в Одеській області нову довідку про розмір грошового забезпечення за посадою, відповідній останній штатній посаді ОСОБА_1 , станом на 29.12.2021, у відповідності до ст. ст. 43, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови КМУ № 704 від 30.08.2017, для проведення з 01.01.2022 перерахунку основного розміру його пенсії.

Листом від 23.06.2022 № 943/4548 ІНФОРМАЦІЯ_1 надано відповідь на вказаний запит, згідно з якою адвокатський запит опрацьовано в порядку Закону України «Про звернення громадян». По суті порушених адвокатом у зверненні питань ІНФОРМАЦІЯ_1 за № 943/1278 від 24.02.2022 вже надавалась вичерпна відповідь, а згідно абз 2 ст. 8 Закону України «Про звернення громадян» не підлягають розгляду та вирішенню повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того питання, якщо перше вирішено по суті.

Зважаючи на порушення відповідачем прав та інтересів щодо належного розміру пенсійного забезпечення, позивач звернувся за судовим захистом із даним позовом.

Оцінивши належність, допустимість, достовірність наданих сторонами доказів, а також достатність та взаємний зв'язок у їх сукупності, суд вважає позовні вимоги не підлягаючими задоволенню у зв'язку з наступним.

Згідно з ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У статтях 1, 3, 8 Конституції України закріплено, що людина визнається найвищою соціальною цінністю в Україні - в соціальній і правовій державі, в якій визнається і діє принцип верховенства права.

Згідно з ч.3 ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Приписами ч.18 ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Відповідно до частини третьої статті 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", перерахунок пенсій у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів ПФУ та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

30 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №704, яка набрала чинності 1 березня 2018 року.

Пунктом 2 Постанови №704 установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

21 лютого 2018 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №103, пунктами 1 якої встановлено перерахувати з 1 січня 2018 року пенсії призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Відповідно до п.7 Постанови №103 вказано Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству інфраструктури, Міністерству юстиції, Державній службі з надзвичайних ситуацій, Службі безпеки, Службі зовнішньої розвідки, Адміністрації Державної прикордонної служби, Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державній фіскальній службі, Національній гвардії, Управлінню державної охорони після набрання чинності цією постановою забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розміри грошового забезпечення, визначені в пункті 1 цієї постанови, відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45.

Постановою №103 було внесено зміни до Порядку №45, зокрема:

- пункт 5 викладено в новій редакції;

- додаток 2 викладено в новій редакції, відповідно до якої відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.

Згідно з п.1 Порядку №45, пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон), у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.2 Порядку №45 Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Згідно абз.1 п.3 Порядку №45, на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Відповідно до п.5 Порядку №45 (в редакції Постанови №103), під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена (п.6 Порядку №45).

Окружний адміністративний суд міста Києва рішенням від 12 грудня 2018 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, в адміністративній справі №826/3858/18 визнав протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.

Оскільки зміни, внесені Постановою №103, зокрема, до додатку 2 Порядку №45, у якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, то з дня набрання законної сили рішенням у справі №826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку №45, яка діяла до зазначених змін.

При цьому, порядок дій, який повинні вчинити, зокрема, відповідач, у зв'язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 Постанови №103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45, не змінився.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Так, згідно з додатком 2 Порядку №45 в редакції чинній з 05.03.2019 року, до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, окрім посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, надбавка за вислугу років, включаються додаткові види грошового забезпечення додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премія, що встановлені Кабінетом Міністрів України за відповідною посадою (посадами) на момент перерахунку пенсії (надбавка за виконання особливо важливих завдань, надбавка за службу в умовах режимних обмежень, надбавка за знання та використання в роботі іноземної мови, надбавка за почесне звання "заслужений" чи "народний", доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук чи вчене звання, надбавка за спортивні звання, премія).

Отже на відповідача згідно з вимогами положень п.3 Порядку №45 покладено функції зі складання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством після надходження від територіального пенсійного органу списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку за формою згідно з додатком 1 до Порядку №45.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №3-1, затверджений Постановою правління Пенсійного фонду України 30.01.2007 №3-1, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за N 135/13402 (далі - Порядок № 3-1).

Відповідно до пункту 24 Порядку №3-1, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток № 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Тотожні за змістом положення щодо процедури перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовців у разі зміни розміру їх грошового забезпечення містяться у пунктах 2, 3 Порядку №45.

Отже, з 05 березня 2019 року - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення на підставі відповідних довідок отриманих від уповноважених органів.

Вказаний висновок суду відповідає висновкам Великої Палати Верховного Суду, що наведені у постанові від 24.06.2020 року у зразковій справі №160/8324/19.

Згідно матеріалів справи, позивачу з 01.02.2022 здійснено перерахунок пенсії із сум грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військове звання, процентна надбавка за вислугу років, а також додаткові види (робота з таємними виробами, носіями), надбавка за особливо важливі завдання (50%), премія 10%, в результаті чого у підсумку розмір пенсії (65%) 1018,39 грн (1934 грн з урахуванням мінімального розміру пенсії). Вид підвищення або надбавки до пенсії: бойові дії в ін. країнах уч. бойових дій, адресна допомога. Підсумок пенсії з надбавками складає 4061,4 грн.

Відтак, розмір пенсії позивача підлягає осучасненню, з урахуванням змін у законодавстві, які відбулися упродовж терміну його перебування на пенсії за іншим законом, та на підставі зазначеного вище законодавства і судових рішень.

Водночас, судом встановлено, що до ІНФОРМАЦІЯ_1 надійшов адвокатський запит адвоката Нечепуренка В.О. від 13.06.2022 № 10/02-2, у якому адвокатом із посиланням на ст. 24 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» викладено вимоги щодо підготування та надання до ГУ ПФУ в Одеській області довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 29.12.2021.

Частиною 1 статті 24 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» №5076-VI встановлено, що адвокатський запит - це письмове звернення адвоката до органу державної влади, органу місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадських об'єднань про надання інформації, копій документів, необхідних адвокату для надання правової допомоги клієнту.

Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України «Про інформацію» від 02.10.1992 року №2657-ХІІ, інформація, це будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді; документ це матеріальний носій, що містить інформацію, основними функціями якого є її збереження та передавання у часі та просторі.

Згідно ч.1 ст.1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Згідно Роз'яснення щодо вимог до адвокатських запитів, затвердженого рішенням Рада адвокатів України від 03.07.2021 року №53, відповідно до п.1 ч.1 ст.20 Закону №5076-VI, під час здійснення адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги, зокрема, звертатися з адвокатськими запитами, у тому числі щодо отримання копій документів, до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, підприємств, установ, організацій, громадських об'єднань, а також до фізичних осіб (за згодою таких фізичних осіб).

Також наведеним роз'ясненням визначено, що адвокатський запит має відповідати вимогам статті 24 Закону №5076-VI. Зокрема, аналогічна вимога міститься у Роз'ясненні з питань, які виникають при оформленні адвокатського запиту, затверджених рішенням Ради адвокатів України від 30.08.2014 року №122.

Стаття 24 Закону №5076-VI дійсно містить заборону про те, що адвокатський запит не може стосуватися надання консультацій і роз'яснень положень законодавства, водночас зазначеною статтею фактично визначено вичерпний перелік того, що може бути запитано адвокатом у адвокатському запиті. Стаття 24 Закону №5076-VІ не передбачає зазначення адвокатом у адвокатському запиті інших вимог, зокрема вимог про необхідність вчинення інших певних дій, які не пов'язані з наданням інформації чи копій документів.

З аналізу викладених норм вбачається, що адвокатський запит, тобто письмове звернення адвоката може стосуватись питання отримання інформації, яка вже відображена та задокументована у органі державної влади, збережена на матеріальних носіях або відображена в електронному вигляді у такому органі, та стосуватись питання отримання копій документів, які містять інформацію з метою її збереження у часі і просторі, які вже наявні в органі державної влади, які в свою чергу необхідні адвокату для надання правової допомоги клієнту.

Отже, адвокатський запит і запит на інформацію стосуються отримання інформації, яка є заздалегідь зафіксованою. Тобто у цьому випадку не йдеться про створення нової інформації, а лише про надання інформації (копій документів, витягів з них, інформації, зафіксованої іншим способом) яка вже є (або відповідно до обсягу повноважень - повинна бути) у розпорядженні відповідного органу.

Таким чином, у даних спірних правовідносинах, представник позивача, звертаючись до відповідача з відповідним адвокатським запитом мав можливість отримати запитувану ним інформацію лише у тому разі, якщо така інформація (довідка) вже була створена та/або оформлена.

З огляду на вищевикладене суд дійшов висновку про те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 не приймав рішення про відмову у видачі ОСОБА_1 довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, а також не приймав рішення про відмову у направленні такої довідки до ГУ ПФУ в Одеській області.

Таким чином, суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог та звертає увагу позивача та представника позивача на те, що функціональна змістовність поняття адвокатського запиту в межах ст.24 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» не охоплює обов'язок суб'єкта, до якого звертається заявник сторони адвокат, створити раніше не сформований та неіснуючий документ, а в даному випадку довідки про розмір грошового забезпечення пенсіонера.

Відповідно до п.58 рішення Європейського суду з прав людини у справі «Серявін та інші проти України» від 10.02.2010 року, заява 4909/04, Суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» від 09.12.1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Поряд із тим, суд повинен встановити наявність в особи, яка звернулася із позовом, суб'єктивного матеріального права або законного інтересу, на захист якого подано позов, а також з'ясувати питання про наявність чи відсутність факту їх порушення або оспорювання.

Суд враховує позицію Європейського суду з прав людини у справі "Голдер проти Сполученого Королівства", згідно з якою саме "небезпідставність" доводів позивача про неправомірність втручання в реалізацію його прав є умовою реалізації права на доступ до суду.

Отже, звертаючись до суду з позовом про захист своїх прав, позивач обтяжений обов'язком довести "небезпідставність" своїх доводів щодо порушеного права за захистом якого він звернувся до суду, надавши відповідні докази зі змісту яких можливо встановити наявність спору саме на момент звернення до суду.

За обставин справи, позивачем не наведено обґрунтованих аргументів, які б доводили неправомірність відповіді ІНФОРМАЦІЯ_1 на адвокатський запит.

Отже суд приходить до висновку про те, що заявлені в даному адміністративному позові позовні вимоги до задоволення не підлягають, оскільки є безпідставними та не ґрунтуються на приписах законодавства, що регулює спірні правовідносини.

Керуючись ст.ст. 139, 242-246 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 Міністерства оборони України (65044, м. Одеса, вул. Пироговська, 6; ЄДРПОУ 08402040) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії відмовити.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, передбаченому ст.255 КАС України.

Рішення може бути оскаржене до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Суддя І.В. Завальнюк

.