Справа № 286/2690/14-а
17 серпня 2022 року м. Овруч
Овруцький районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Гришковець А. Л.
з секретарем Павленко Л. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Овручі справу за заявою ОСОБА_1 про заміну сторони правонаступником , -
Заявник звернулася до суду із заявою та просить замінити боржника по справі №286/2690/14-а - управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації його правонаступником - управлінням соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації, мотивуючи тим, що постановою Овруцького районного суду Житомирської області від 18.06.2014 у справі №286/2690/14-а було відмовлено їй в задоволенні позову до управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації про зобов'язання провести нарахування та виплату компенсаційних виплат, передбачених Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”. Постановою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 17.09.2014 було скасовано постанову Овруцького районного суду Житомирської області від 18.06.2014 та прийнято нову, якою зобов'язано управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації провести їй донарахування та виплату щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства за період з 01 січня 2014 року по 31 травня 2014 року в розмірі, визначеному ст. 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", що дорівнює 40% від мінімальної заробітної плати, встановленої Законом України "Про державний бюджет України на 2014 рік". Вказана постанова набрала законної сили 17.09.2014, а 14.10.2014 їй було видано виконавчий лист, який на виконанні не перебуває.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 року №1321 ««Про затвердження Порядку здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов'язків районних державних адміністрацій, що припиняються», розпорядження Овруцької районної державної адміністрації від 30.12.2020 №156 «Про реорганізацію структурних підрозділів райдержадміністрації, які мають статус юридичної особи публічного права шляхом приєднаня до Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області» та розпорядження Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області №9 від 26.01.2021, управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації реорганізовано шляхом приєднання до Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області. Оскільки, спірні правовідносини допускають правонаступництво, тому підлягає заміні вибула особа на її правонаступника.
Заявник в судове засідання не з'явилася, але в своїй заяві просить справу слухати у її відсутність.
Представник заінтересованої особи - управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації в судове засідання не з'явився, не повідомивши про причини неявки, хоча своєчасно та належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи.
Дослідивши письмові докази, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Постановою Овруцького районного суду Житомирської області від 18.06.2014 в задоволенні позову ОСОБА_1 до комунального підприємства «Комунальник» Овруцької міської ради Житомирської області, управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації про зобов'язання провести нарахування та виплату компенсаційних виплат, передбачених Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” було відмовлено за безпідставністю.
Постановою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 17.09.2014 було скасовано постанову Овруцького районного суду Житомирської області від 18.06.2014 та прийнято нову постанову, якою було зобов'язано управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації провести ОСОБА_1 донарахування та виплату щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства за період з 01 січня 2014 року по 31 травня 2014 року в розмірі, визначеному ст. 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", що дорівнює 40% від мінімальної заробітної плати, встановленої Законом України "Про державний бюджет України на 2014 рік".
Вказана постанова набрала законної сили 17.09.2014, а 14.10.2014 позивачеві було видано виконавчий лист.
Вирішуючи питання заміни сторони боржника, суд відмічає, що розпорядженням голови Овруцької районної державної адміністрації від 30.12.2020 №156 управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації реорганізовано шляхом приєднання до Коростенської районної державної адміністрації.
Лист управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації від 05.03.2021 №01-04/969 свідчить, що саме до останнього (відділ №3 Овруч) з 23.02.2021 переведені працівники управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації.
З листа управління Державної казначейської служби України в Овруцькому районі Житомирської області від 09.06.2021 за №02-11/10620 вбачається, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 року №1321 «Про затвердження Порядку здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов'язків районних державних адміністрацій, що припиняються, розпорядження Овруцької районної державної адміністрації від 30.12.2020 №156 «Про реорганізацію структурних підрозділів райдержадміністрації, які мають статус юридичної особи публічного права шляхом приєднаня до Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області» та розпорядження Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області №9 від 26.01.2021, управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної реорганізовано шляхом приєднання до Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області. У зв'язку з чим, рахунки управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної в травні поточного року були закриті.
Тобто, управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації припинило свою функціональну діяльність та його функції на даний час виконує саме управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації.
Відповідно до ч. 1 ст. 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Згідно ч. 4 ст. 379 КАС України положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
В судовому засіданні встановлено, що виконавчий лист №286/2690/14-а від 14.10.2014 16.02.2022 було повернуто стягувачеві - ОСОБА_1 , що підтверджується копією вказаного виконавчого листа та повідомленням про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання. Тобто, на даний час виконавче провадження з виконання виконавчого листа не відкрито.
Таким чином, оскільки, стягувачем по справі було вчасно отримано виконавчий лист, який не перебуває на виконанні, виконавче провадження по виконавчому листу не відкрито, відповідача по вказаній справі реорганізовано шляхом приєднання до Коростенської районної державної адміністрації, яке є юридичною особою згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації припинило свою функціональну діяльність, його функції здійснює управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації, спірні правовідносини допускають правонаступництво, тому суд приходить до висновку про задоволення заяви на підставі ч.4 ст. 379 ЦПК України.
Керуючись ч.4 ст.379 КАС України, суд, -
Заяву задовольнити.
У справі №286/2690/14-а за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про зобов'язання провести нарахування та виплату компенсаційних виплат, передбачених Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, замінити боржника у виконавчому листі - управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації (і.к.03192690; місце знаходження: 11100, Житомирська обл., м. Овруч, вул. Гетьмана Виговського,17) його правонаступником - управлінням соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації (вул. Франка,5 м. Коростень Житомирської області).
На ухвалу суду до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Овруцький районний суд може бути подана апеляційна скарга протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга може бути подана протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя А. Л. Гришковець