Справа № 758/6431/22
3/758/3342/22
17 серпня 2022 року м. Київ
Суддя Подільського районного суду м. Києва Ікорська Є. С., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого виконробом у ТОВ «ДБУ-208»,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 188-28, ч. 1 ст. 139 КУпАП,
20.07.2022 о 12:30 год. за адресою: вул. Іллінська, 18, м. Київ, ОСОБА_1 , будучи відповідальною особою - виконробом ТОВ «ДБУ-208», не виконав законної вимоги працівника поліції № 500 від 20.07.2022 щодо забезпечення безпеки дорожнього руху під час виконання робіт, чим порушив п. 1.5 Правил дорожнього руху та вчинив правопорушення, передбачене ст. 188-28 КУпАП.
20.07.2022 о 12:10 год. за адресою: вул. Іллінська, 18, м. Київ, ОСОБА_1 , будучи відповідальною особою - виконробом ТОВ «ДБУ-208», проводив роботи з асфальтування, розмістивши при цьому будівельні матеріали на проїзній частині, чим створив штучну перешкоду для руху автомобілів та на тротуарі робочу техніку, чим створив штучну перешкоду для руху пішоходів, чим порушив п. 1.5 Правил дорожнього руху та вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 139 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 не заперечував проти обставин, викладених в протоколах про адміністративні правопорушення.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 188-28, ч. 1 ст. 139 КУпАП, підтверджується: протоколами про адміністративні правопорушення серії ААД № 211705, 211704 від 20.07.2022, копіями фотознімків, актом обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 20.07.2022 та схемою до нього, вимогою від 20.07.2022 № 500, актом обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 20.07.2022 та схемою до нього.
Відповідно до акта обстеження ділянки вулично-шляхової мережі 20.07.2022 о 12:30 год. за адресою: вул. Іллінська, 18, м. Київ, експлуатаційний стан обстеженої ділянки не відповідає вимогам ДСТУ 3587-97 за такими показниками: покриття проїзної частини має райони, пов'язані з прокладання інженерних мереж, огородження місць проведення дорожніх робіт не у повному обсязі, не у повному обсязі наявні дорожні знаки, відсутня дорожня розмітка, внаслідок чого обстежену ділянку визнано аварійно-небезпечною. Дана обставина підтверджується схемою до акта та фотознімками, які долучені до матеріалів справи.
У вимозі № 500 від 20.07.2022 інспектором ВБДР В. І. Турчином зазначено вимоги: з належного забезпечення безпеки дорожнього руху облаштування місця виконання дорожніх робіт дорожніми знаками та бар'єрними огородженнями у повному обсязі відповідно до ДСТУ строком до 13:00 год. 20.07.2022. Припинити роботи на проїзній частині дороги до облаштування механічними засобами регулювання дорожнього руху негайно з 12:00 20.07.2022.
Відповідно до акта обстеження ділянки вулично-шляхової мережі 20.07.2022 о 12:10 год. за адресою: вул. Іллінська, 18, м. Київ, експлуатаційний стан обстеженої ділянки не відповідає вимогам ДСТУ 3587-97 за такими показниками: відсутні огородження місць проведення дорожніх робіт, відсутні дорожні знаки, відсутня дорожня розмітка, внаслідок чого обстежену ділянку визнано аварійно-небезпечною.
Аналізуючи докази в їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин адміністративного провадження, оцінюючи кожний доказ з точки зору належності, достовірності, а сукупність зібраних доказів з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення, відповідно до положень ст. ст. 251, 252 КУпАП, вважаю, що у діях особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ст. 188-28, ч. 1 ст. 139 КУпАП, а його вина у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення повністю доведена.
Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно зі ст. 17 КУпАП України у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.
Згідно з положеннями ст. 23 КУпАП адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Отже, стягнення є засобом впливу на свідомість правопорушника і головна його мета виховання порушника, стимулювання його до правомірної поведінки, у зв'язку із чим своєчасне застосування заходів стягнення за адміністративні правопорушення є засобом запобігання суспільно небезпечних діянь.
На підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
З огляду на викладене, враховуючи обставини справи, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність вважаю за необхідне застосувати до особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 139 КУпАП у виді штрафу.
Згідно зі ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 23, 33, 36, 40-1, 139, 188-28, 280, 283, 284, 291 КУпАП, суддя
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 188-28, ч. 1 ст. 139 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави у розмірі 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 510 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 496 гривень 20 копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Київського апеляційного суду через Подільський районний суд міста Києва.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення. При оскарженні постанови про накладення адміністративного стягнення постанова підлягає виконанню після залишення скарги без задоволення.
Суддя Єлізавета ІКОРСЬКА