Справа № 578/504/22>
провадження № 3/578/307/22>
Постанова
Іменем України
11 серпня 2022 року смт Краснопілля
Суддя Краснопільського районного суду Сумської області Басова В.І., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Відділення поліції №2 (с. Краснопілля) Сумського РУП ГУНП в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , не працюючого, за ч.1 ст. 130 КУпАП ,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 17.07.2022 року серія ДПР18 №490254, складеного поліцейським СРПП ВП №2 ( с Краснопілля) Сумського РУП лейтенантом поліції Рябуха Станіслава Олександровича відносно ОСОБА_1 , 17.07.2022 року о 09 год 00 хв. до канцелярії ВП №2 ( с. Краснопілля) надійшов висновок лікаря № 386, про те, що 26.06.2022 року о 10 год 43 хв водій керував автомобілем ВАЗ 2105 номерний знак НОМЕР_1 на а/д Т-1918 поблизу смт Краснопілля в стані наркотичного сп'яніння , огляд на стан сп'яніння проводився у м. Суми КНСОРОКМУСНЗ за адресою м. Суми вул. Металургів 17 лікарем наркологом, чим порушив вимоги п. 2.9 а ПДР, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.130 КУпАП.
10 серпня на адресу суду від адвоката Дем'яненко Н.П. яка діє в інтересах ОСОБА_1 надійшло клопотання про закриття справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.130 КУпАП відносно ОСОБА_1 в зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, обґрунтовуючи тим, що в порушення вимог ст. 256 КУпАП, в протоколі в графі « місце скоєння адміністративного правопорушення, суть адміністративного правопорушення, опис установлених обставин», зазначено, що відомості про керування 26.06.2022 року о 10.43 год. водієм ( без зазначення прізвища, ім'я, по-батькові водія) автомобілем ВАЗ 2105 н.з. НОМЕР_2 на а/д Т-19 18 поблизу смт.Краснопілля в стані наркотичного сп'яніння підтверджуються висновком лікаря №386 ( дата висновка не зазначена), який надійшов 17.07.2022 о 09.00 до канцелярії ВП. Але зазначені відомості (дата, час, місце вчинення, обставини вчинення адмінправопорушення) у висновку відсутні. Докази додані до протоколу про адміністративне правопорушення, не можуть вважатись належними, оскільки суперечать вимогам Інструкції щодо порядку проведення огляду особи на визначення стану наркотичного сп'яніння, який не був дотриманий. Порушено вимоги п. 5 розділу ІІІ Інструкції із застосування органами та підрозділами поліції технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, засобів фото- і кінозйомки, відеозапису № 1026, затвердженої 18.12.2018 року, з першого файлу відеозапису, який починається о 10 :43 слідує, що автомобіль, в салоні якого перебуває ОСОБА_1 , не знаходиться в стані руху, і момент зупинки його не просліджується, тобто факт керування ним автомобілем не зафіксовано працівниками поліції. На запитання поліцейського чи вживав він алкогольні напої ОСОБА_1 ствердно і упевнено відповідає, що ні. Поліцейський запитує, а чого таке тремтіння пальців рук, на що водій відповідає, в зв'язку з його зупинкою. Поліцейський говорить, що ми пропонуємо пройти тест на ДРАГЕР 6820 на стан алкогольного сп'яніння, оскільки у нього є різкий запах з порожнини рота та тремтіння пальців рук. « А тоді від результату будемо отталківаться (пряма мова)». «В смислі отталківаться »- запитує ОСОБА_1 « Перегар є, я чую шо щось є.»- говорить поліцейський вже після того, як ОСОБА_2 сказав, що напередодні вживав спиртні напої. ОСОБА_1 одразу ж погоджується пройти тест на стан алкогольного сп'яніння. «Якщо не згодні, то проїдемо в наркодиспансер, де пройдемо на алкогольне і наркотичне сп'яніння. Будемо проходити на місці, це ваше право, ми не заставляємо»,- говорить поліцейський. ОСОБА_1 одразу без вагань погодився пройти тест на стан алкогольного спяніння на місці і тест показав негативний результат, тобто він не перебував в стані алкогольного сп'яніння. « Алкоголь відпадає у нас»-, говорить поліцейський. Тепер ми пропонуємо пройти тест на наркотичне сп'яніння» При цьому жодних ознак наркотичного сп'яніння, наявних у ОСОБА_1 , не озвучувалось. ОСОБА_1 не розумів з яких підстав працівник поліції вимагав пройти знову огляд , але тепер вже на стан наркотичного сп'яніння. Лише на наполегливу вимогу ОСОБА_1 поліцейський сказав, що у нього мається тремтіння пальців рук і заставив його прикрити око та почав світити ліхтариком в око і сказав, що зіниці очей не реагують на світло. З відеозапису видно, що поведінка ОСОБА_1 адекватна, він спокійно і врівноважено себе поводить, орієнтований на місці та у часі, відразу погодився пройти огляд на стан сп'яніння. В той же час Інструкція не надає право працівникам поліції примушувати особу вчиняти будь-які дії. Ознаки сп'яніння поліцейськими мають виявлятися під час спілкування з водієм, виходячи з його поведінки. Працівник поліції не може свавільно звинувачувати будь-яку особу в тому, що вона перебуває в стані наркотичного сп'яніння і таким чином надмірно втручатися в її особисте життя, вимагаючи поїхати до найближчого лікувального закладу. Ознаки сп'яніння - «тремтіння пальців рук» та «зіниці очей не реагують на світло»- на відео не простежуються. Жодна з ознак наркотичного сп'яніння, яка ніби то виявлена у ОСОБА_1 (ніде в матеріалах не зазначені, лише озвучені на вимогу водія): зіниці очей не реагують на світло та тремтіння пальців рук. Відповідно до Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції огляд на стан сп'яніння затвердженої наказом МВС України від 09.11.2015 № 1452/735 (далі Інструкція) не значаться , оскільки повинні бути ознаки: «виражене тремтіння пальців рук та звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло». Всупереч вимогам Інструкції, Направлення на огляд ОСОБА_1 - водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції до медичного закладу в матеріалах справи відсутнє, що підтверджує ту обставину, що він був доставлений до лікаря незаконним шляхом. З відеозапису із нагрудних камер працівників поліції, ОСОБА_1 на вимогу поліцейського добровільно погодився проїхати до медичного закладу для проведення огляду на стан наркотичного сп'яніння. З відео вбачається невиконання працівником поліції вимог закону щодо роз'яснення ОСОБА_1 його прав, коли звернувся до нього з вимогою пройти в установленому порядку медичний огляд на стан сп'яніння. Із висновку щодо медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції №386 від 26 червня 2022 року, слідує, що результат позитивний, тобто ОСОБА_1 перебуває в стані наркотичного сп'яніння, визваного канабіноїдами. У відповідності до до пунктів 7-16 розділу ІІІ Інструкції, лише за результатами огляду на стан сп'яніння та лабораторними дослідженнями встановлюється діагноз, який вноситься до акту медичного огляду, що відповідно є підставою для складення висновку результатів медичного огляду. Обстеження проводилось в КНП СОР ОКМЦСНЗ. З відеозапису нагрудної камери поліцейського видно процедуру проведення огляду на стан наркотичного сп'яніння лікарем у закладі охорони здоров'я та, що відібрання у ОСОБА_1 зразків біологічного середовища у лікарні відбувалося з порушенням Інструкції. Як видно з відеозапису, для збору сечі ОСОБА_1 було запропоновано лікарем взяти любу з двох банок, яка знаходиться на столику і поставити банку з сечею на столик. Але з відеозапису невідомо, наскільки банки були чисті, а також чи мали на стінках сліди наркотичних речових, оскільки згідно Інструкції зразок сечі необхідно збирати в чистий контейнер, а надана ОСОБА_1 ємність не була стерильна і герметично запакована. Наданий суду висновок не містить підпису обстежуваної особи про ознайомлення з результатами огляду. А отже огляди осіб на стан сп'яніння, складені з порушенням вимог цієї Інструкції, вважаються недійсними», можна вважати Висновок № 386 від 26.06.2022 щодо стану ОСОБА_1 недійсним, а докази додані до протоколу не можуть бути визнані допустимими. Інших належних та допустимих доказів, які б підтвердили, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом в стані наркотичного сп'яніння не надано.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився , надав до суду заяву про розгляд справи без його участі, подане адвокатом клопотання підтримує повністю.
В судовому засіданні адвокат Дем'яненко Н.П., яка діє в інтересах ОСОБА_1 підтримала надане нею клопотання.
Заслухавши адвоката Дем'яненко Н.П., дослідивши матеріали справи, оцінивши всі наявні докази в їх сукупності, суддя встановила наступне.
У відповідності до положень ст.1 КУпАП, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно положень ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в звязку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Згідно статті 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Дії ОСОБА_1 компетентною особою кваліфіковано за частиною першою статті 130 КУпАП, оскільки він керував транспортним засобам в стані наркотичного сп'яніння .
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і обєктивне зясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до вимог ст.280 КУпАП, суд, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст.256 КУпАП у протоколі вказується суть адміністративногоправопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення. При складенні протоколу особі, яка притягаєтьсядо адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки.
Постановою Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005року №14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» передбачено, що при розгляді справ зазначеної категорії необхідно з'ясовувати всі обставини, перелічені у ст.ст. 247, 280 КУпАП. Зміст постанови судді має відповідати вимогам, передбаченим ст.ст. 283, 284 КУпАП. У постанові, зокрема, потрібно навести докази, на яких ґрунтується висновок про вчинення особою адміністративного правопорушення, та зазначити мотиви відхилення інших доказів, на які посилався правопорушник, чи висловлених останнім доводів.
Відповідно до вимог ст.ст. 251, 252 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами.
Диспозиція ч.1 ст.130 КУпАП передбачає, що керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до роз'яснень, що містяться в постанові Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» від 23.12.2005 р. № 14, судам слід враховувати, що відповідальність за ст. 130 КУпАП, несуть особи, які керують транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Керування транспортним засобом слід розуміти як виконання функцій водія під час руху такого засобу або інструктора-водія під час навчання учнів-водіїв, незалежно від того, керує особа транспортним засобом, який рухається своїм ходом чи за допомогою буксирування. Для притягнення до відповідальності за ст. 130 КУпАП не має значення, протягом якого часу особа, яка перебуває у стані сп'яніння чи під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, керувала транспортним засобом. Правопорушення вважають закінченим з того моменту, коли він почав рухатись.
З переглянутого в судовому засіданні відеозапису, який починається о 10 :43 слідує, що автомобіль, в салоні якого перебуває ОСОБА_1 , не знаходиться в стані руху, і момент зупинки його не просліджується, тобто факт керування ним автомобілем не зафіксовано працівниками поліції.
Згідно ч.3 п.24 постанови Пленуму ВСУ «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» при розгляді справ про адміністративні правопорушення на транспорті необхідно з'ясовувати всі обставини, перелічені у статтях 247 і 280 КпАП України, у тому числі шляхом допиту свідків.
Відповідно до вимог п.2.5 ПДР України, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.
Відповідно до приписів ч.5 ст.266 КУпАП, огляд особи на стан алкогольного чи іншого сп'яніння проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Відповідно до п.12 розділу ІІ даної Інструкції, у разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані алкогольного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками, визначеними в п.4 розділу I цієї Інструкції (наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп'яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота); звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло; сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервоніння обличчя або неприродна блідість), поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров'я.
Пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України №1103 від 17.12.2008 р. «Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебувають підвпливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції ,і проведення такого огляду» постановлено: Міністерству охорони здоров'я вжити заходів для розширення мережі закладів охорони здоров'я, яким надається право на проведення огляду водіїв транспортних засобів з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння».
Пунктами 2, 3, 4, 5 вказаного Порядку визначено, що огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС.
Огляд проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров'я (в сільській місцевості за відсутності лікаря- фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку). Аналогічна норма міститься в п.6 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом МВС України, МОЗ України від 09.11.2015 року №1452/735.
Огляд на місці зупинки транспортного засобу проводиться у присутності двох свідків. На переглянутому судом відео відсутній огляд на стан наркотичного сп'яніння в присутності двох свідків.
Результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються в акті огляду, форма якого затверджується МОЗ за погодженням з МВС. У разі встановлення стану сп'яніння результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються в протоколі про адміністративне правопорушення, до якого долучається акт огляду. Акт огляду на стан сп'яніння за результатами такого огляду, проведеного поліцейським, складається у двох примірниках, один з яких вручається водію, а другий залишається в поліцейського та/або долучається до протоколу про адміністративне правопорушення в разі встановлення стану сп'яніння.
Однак, у матеріалах справи відсутні відомості (розписки) про отримання особою, що притягується до адміністративної відповідальності акту огляду на стан наркотичного сп'яніння.
Пунктом 8 цієї Інструкції передбачено, що направлення водія транспортного засобу до лікаря закладу охорони здоров'я здійснюється із оформленням письмового направлення, форма якого наведена у додатку 1 цієї Інструкції.
При перегляді відеодиска встановлено, що дане направлення ОСОБА_1 не вручалось.
Пунктами 3, 4, 7 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом МВС України, МОЗ України від 09.11.2015р. №1452/735, визначено, що ознаками наркотичного сп'яніння є:
-звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло;
-сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови;
-почервоніння обличчя або неприродна блідість.
У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення, відповідно до ст.266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Під час перегляду відеозапису, який надано суду як доказ, встановлено, що поліцейським проведено огляд на ознаки наркотичного сп'яніння формально, камера не зафіксувала огляд водія, щодо ознак наркотичного сп'яніння, та таких даних ознак сп'яніння у ОСОБА_1 не вбачається .
Таким чином, матеріали справи не містять достатніх та належних доказів того, що у ОСОБА_1 були ознаки наркотичного сп'яніння, тобто, не було правових підстав для направлення вказаної особи для проходження медичного огляду на предмет виявлення такого сп'яніння.
Відповідно до пунктів 3, 4, 7, 12, 13 розділу ІІІ Інструкція № 1452/735 огляд у закладах охорони здоров'я щодо виявлення стану сп'яніння проводиться лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту), який пройшов тематичне удосконалення за відповідною програмою згідно з чинним законодавством.
Метою цього огляду є встановлення наявності чи відсутності стану сп'яніння в обстежуваної особи.
Проведення лабораторних досліджень на визначення наркотичного засобу або психотропної речовини обов'язкове.
З відеозапису нагрудної камери поліцейського видно процедуру проведення огляду на стан наркотичного сп'яніння лікарем у закладі охорони здоров'я та, що відібрання у ОСОБА_1 зразків біологічного середовища у лікарні відбувалося з порушенням Інструкції.
Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського.
Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Як видно з відеозапису, для збору сечі ОСОБА_1 було запропоновано лікарем взяти любу з двох банок, яка знаходиться на столику і поставити банку з сечею на столик. Надана ОСОБА_1 ємність не була стерильна і герметично запакована , що є порушенням Інструкції.
Відповідно п 20 Інструкції висновок щодо результатів медичного огляду особи на стан сп'яніння складається в усіх випадках безпосередньо після огляду особи у трьох примірниках: перший примірник видається під підпис поліцейському, який доставив дану особу на огляд, другий видається оглянутій особі, а третій залишається в закладі охорони здоров'я.
Наданий суду висновок не містить підпису обстежуваної особи про ознайомлення з результатами огляду та надання йому другого екземпляру.
Крім того, працівником поліції не виконанно вимог закону щодо роз'яснення ОСОБА_1 його прав, коли звернулись до нього з вимогою пройти в установленому порядку медичний огляд на стан сп'яніння.
За змістом ст. ст. 279, 280 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення має розглядатись суддею у межах тих обставин, які зазначенні у протоколі про таке порушення.
Відповідно до вимог ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративне правопорушення, визначених ст. 255 цього ж Кодексу.
Склад правопорушення це наявність об'єктивних та суб'єктивних ознак, за наявності яких діяння вважається адміністративним правопорушенням. Відсутність хоча б однієї з ознак означає відсутність складу загалом.
Згідно з п. 1 ч. 1ст. 247 КУпАП розпочате провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю, у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 62 Конституції України, обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Оцінивши наявні в матеріалах справи про адміністративне правопорушення та надані в судовому засіданні докази в їх сукупності, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП України, в зв'язку з чим вважаю за можливе до цих правовідносин застосувати ст. 247 КУпАП та закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення..
Керуючись ст.ст 245, 247, 252, 268, 269,272, 280, 283 - 285, 287 - 289, 291 КУпАП,
Закрити провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130 КУпАП за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Сумського апеляційного суду, шляхом подання апеляційної скарги через Краснопільський районний суд Сумської області.
Суддя В. І. Басова