Ухвала від 04.08.2022 по справі 390/614/22

Справа № 390/614/22

Провадження №2-н/390/63/22

УХВАЛА

про відмову у видачі судового наказу

"04" серпня 2022 р. Суддя Кіровоградського районного суду Кіровоградської області Терещенко Д.В., розглянувши матеріали заяви Обласного комунального виробничого підприємства «Дніпро-Кіровоград» (25009, м. Кропивницький, вул. Соборна, 19-а) про видачу судового наказу щодо стягнення з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) заборгованості за послуги з централізованого водопостачання та водовідведення у розмірі 7373,91 грн та судового збору у розмірі 248,10 грн,

ВСТАНОВИВ:

До Кіровоградського районного суду Кіровоградської області надійшла заява Обласного комунального виробничого підприємства «Дніпро-Кіровоград» про видачу судового наказу щодо стягнення з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) заборгованості за послуги з централізованого водопостачання та водовідведення у розмірі 7373,91 грн та судового збору у розмірі 248,10 грн.

На виконання вимог ч. 5 ст.165 ЦПК України до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи направлено звернення суду щодо надання інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - боржника ОСОБА_1 . Вказана інформація отримана судом 01 серпня 2022 року.

З інформації отриманої від УДМС України в Кіровоградській області вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в Кіровоградській області не значиться.

Відповідно до відповіді Великосеверинівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 .

Разом з цим, при вирішенні питання щодо видачі судового наказу встановлено, що в поданій заяві боржником вказано ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . До заяви додано: довідку про нарахування плати та розмірів платежів, в якій вказано, що особовий рахунок НОМЕР_1 відкритий на ім'я ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_2 ; розрахунок нарахування 3% річних та індексу інфляції відповідно до вимог ст.625 ЦК України - ОСОБА_1 ; копію договору про надання населенню послуг з централізованого питного водопостачання та водовідведення № договору (№ особового/рахунку) 1099826/1152 від 18.07.2016, який укладено між Обласним комунальним виробничим підприємством «Дніпро-Кіровоград» та ОСОБА_2 , адреса об'єкту: АДРЕСА_2 ; копію паспорта ОСОБА_2 ; виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 161 цього Кодексу (ч.1 ст.160 ЦПК України).

Відповідно до частин 2, 3 ст.163 ЦПК України у заяві повинно бути зазначено: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника (для фізичних осіб - громадян України), а також офіційні електронні адреси та інші дані, якщо вони відомі заявнику, які ідентифікують боржника; 3) ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) представника заявника, якщо заява подається представником, його місце проживання або місцезнаходження; 4) вимоги заявника і обставини, на яких вони ґрунтуються; 5) перелік доказів, якими заявник обґрунтовує обставини, на яких ґрунтуються його вимоги. До заяви про видачу судового наказу додаються: 1) документ, що підтверджує сплату судового збору; 2) документ, що підтверджує повноваження представника, якщо заява підписана представником заявника; 3) копія договору, укладеного в письмовій (в тому числі електронній) формі, за яким пред'явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості; 4) інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.

З огляду на викладене, приходжу до висновку, що заявником не дотримано вимог частин 2, 3 ст. 163 ЦПК України, оскільки в заяві боржником вказано ОСОБА_1 , розрахунок заборгованості та особовий рахунок (згідно довідки наданої заявником) проведено та відкрито на ОСОБА_1 , проте договір про надання послуг укладено з ОСОБА_2 . Крім того, з інформації встановленої судом за адресою: АДРЕСА_2 , зареєстрована ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в Кіровоградській області по реєстрам не значиться.

Судовий наказ є особливою формою цивільного судочинства, в межах якої суд позбавлений можливості додатково збирати докази та додатково з'ясовувати обставини правовідносин, а тому враховуючи те, що заява подана з порушеннями вимог статті 163 ЦПК України, суд вважає необхідним відмовити у видачі судового наказу на підставі п.1 ч.1 ст.165 ЦПК України.

Згідно із ч.1 ст.166 ЦПК України відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9 ч. першої статті 165 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.

Керуючись ст.ст. 160-166, 352-355 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити у видачі судового наказу за заявою Обласного комунального виробничого підприємства «Дніпро-Кіровоград» (25009, м. Кропивницький, вул. Соборна, 19-а) про видачу судового наказу щодо стягнення з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) заборгованості за послуги з централізованого водопостачання та водовідведення у розмірі 7373,91 грн та судового збору у розмірі 248,10 грн.

Роз'яснити заявнику, що відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9 частини першої статті 165 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків. У разі відмови у видачі судового наказу внесена сума судового збору стягувачу не повертається. У разі пред'явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження сума судового збору, сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу, зараховується до суми судового збору, встановленої за подання позовної заяви.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду через Кіровоградський районний суд Кіровоградської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Кіровоградського районного суду

Кіровоградської області Д.В. Терещенко

Попередній документ
105568774
Наступний документ
105568776
Інформація про рішення:
№ рішення: 105568775
№ справи: 390/614/22
Дата рішення: 04.08.2022
Дата публікації: 05.08.2022
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Кропивницький районний суд Кіровоградської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи наказного провадження; Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості