ЄУН 337/2348/22
3/337/1005/2022
04 серпня 2022р. Суддя Хортицького районного суду м.Запоріжжя Мурашова Н.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.172-20 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
03.08.2022р. до Хортицького районного суду м.Запоріжжя від командира ВЧ НОМЕР_1 надійшла вказана справа.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до такого.
Згідно з ст.7,245 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно з ч.1 ст.276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для ініціювання притягнення особи до адміністративної відповідальності, окрім виключень, зазначених у ст.258 КУпАП.
Протокол про адміністративне правопорушення як підстава для притягнення особи до відповідальності та як один із засобів доказування (ст.251 КУпАП) у будь-якому разі повинен відповідати вимогам ст.256 КУпАП.
Відповідно до ст.256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначається: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по-батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Відповідно до ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
У своїх рішеннях, в тому числі і проти України, ЄСПЛ неодноразово наголошував на необхідності суворого дотримання процедури притягнення особи до відповідальності (як кримінальної, так і адміністративної).
Ознайомившись з матеріалами справи, суд встановив, що в порушення ст.256 КУпАП в протоколі А4240 №1 від 02.08.2022р. відносно ОСОБА_1 не зазначене повне місце вчинення ним правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП, лише зазначено про те, що він виконував обов'язки військової служби, знаходячись в стані алкогольного сп'яніння, в м.Запоріжжі.
Крім того, відсутність в протоколі відомостей про точне місце вчинення правопорушення позбавляє можливості визначити підсудність даної справи, яка згідно з вимогами ч.1 ст.276 КУпАП підлягає розгляду судом саме за місцем вчинення правопорушення.
Жодних відомостей про те, що місцем вчинення правопорушення є територія Хортицького районного суду м.Запоріжжя, і відповідно справа належить до розгляду Хортицьким районним судом м.Запоріжжя, матеріали справи на даний час не містять.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає необхідним повернути зазначену справу особі, яка склала протокол для доопрацювання.
Керуючись ст.7,245,256,276,278 КУпАП, суд
Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.172-20 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повернути командиру військової частини НОМЕР_1 для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Н.А. Мурашова
04.08.2022