Справа № 489/7483/21
Провадження №2-а/489/32/22
Рішення
іменем України
29 липня 2022 року м. Миколаїв
Ленінський районний суд м. Миколаєва в складі головуючого судді Микульшиної Г.А., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Миколаївській області Департаменту патрульної поліції, Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення,
встановив:
11.11.2021 ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просив скасувати постанову в справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, серії ДП18 № 840930.
В позові вказав, що співробітниками Управління патрульної поліції в Миколаївській області було складено постанову серії ДП18 №840930 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.140 КУпАП. Через неналежно заповнену графу 1 постанови неможливо точно встановити дату її складання, проте вказану постанову було отримано КП «ЕЛУ автодоріг» 03.11.2021. Обґрунтовуючи заявлені вимоги, вважає, що винесена відповідачем постанова незаконна, необґрунтована, безпідставна і така, що містить завідомо неправдиві відомості, які призвели до протиправного накладення штрафу. Він працюючи на посаді директора КП «Експлуатаційне лінійне управління автодоріг», своєчасно і в повному обсязі виконував обов'язки і докладав зі свого боку максимальних зусиль для забезпечення нормальної експлуатації асфальтного покриття.
Вважає, що власником і відповідальною особою за організацію ремонту доріг є Миколаївська міська рада та виконавчий комітет Миколаївської міської ради.
Так, рішенням Антимонопольного комітету України № 729-р від 24.11.2020 КП «ЕЛУ автодоріг» було визнано розпорядником бюджетних коштів, при цьому на забезпечення його діяльності було складено та затверджено Департаментом ЖКГ Миколаївської міської ради, що є розпорядником бюджетних коштів план їх використання в 2021 році та проект бюджетного фінансування на 2021 рік по КП «ЕЛУ автодоріг». Тобто Управління здійснює свою діяльність відповідно та в межах виділених йому коштів за затвердженим планом робіт.
Наказом № 2 від 05.01.2021для належного контролю і порядку на магістральних вулицях м. Миколаєва було призначено відповідальну особу за стан доріг, закріплених за підприємством КП «ЕЛУ автодоріг» розпорядженням Фонду комунального майна Миколаївської міської ради - головного інженера ОСОБА_2 . Даний наказ було видано відповідно до обов'язків, затверджених у посадовій інструкції головного інженера Служби головного інженера КП «ЕЛУ автодоріг» від 01.09.2020. Отже, позивач вважає, що не є відповідальною особою за організацію ремонту доріг, тому в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 140 КУпАП.
Ухвалою Ленінського районного суду міста Миколаєва від 12.11.2021 (суддя Кирильчук О.І.) відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін, залучено до участі у справі другого відповідача - Департамент патрульної поліції Національної поліції України.
За наслідками повторного автоматизованого розподілу судової справи згідно розпорядження в.о. заступника керівника апарату суду від 15.02.2022 (в зв'язку з перебуванням у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку судді Кирильчука О.І.) вказана справа передана для розгляду головуючому судді Микульшиній Г.А.
Ухвалою Ленінського районного суду міста Миколаєва від 15.04.2022, з урахуванням вимог статті 263, 286 КАС України, відкрите провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Департамент патрульної поліції Національної поліції України правом на подачу відзиву не скористався.
Від відповідача Управління патрульної поліції в Миколаївській області Департаменту патрульної поліції 17.02.2022 надійшов відзив, в якому відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог. Посилається на те, що 11.10.2021 співробітником відділу Безпеки дорожнього руху Управлінням патрульної поліції було здійснено обстеження вул.. Турбінна, вул.. Паркова Інгульського району та вул. Індустріальної, вул.. Корабелів, вул. Громадянської в Заводському районі м. Миколаєва. В ході обстеження вказаних ділянок були виявлені та задокументовані належним чином недоліки дорожнього покриття, що перевищували допустимі норми, встановлені п. 3.1.1, 3.1.2 ДСТУ 3587 «Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди». У зв'язку із чим, після дослідження доказів і надання їм оцінки було встановлено склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 140 КУпАП, розглянуто справу про адміністративне правопорушення і винесено оскаржувану постанову.
Виходячи з вимог ч. 5 ст. 250 КАС України, датою ухвалення рішення є дата його складання.
Суд, дослідивши матеріали справи і встановивши фактичні обставини справи, дійшов наступного.
Із постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ДП18 №840930 від 28.10.2021, вбачається, що 13.10.2021 о 17 год. 00 хв., в м. Миколаєві на вулицях Заводського та Інгульського району, ОСОБА_1 , будучи відповідальною посадовою особою за утримання вилучино-шляхової мережі, дорожнього покриття у населеному пункті, не забезпечив безпеку дорожнього руху, не виконав вимоги ДСТУ 3587-97, що виразилося у вибоїнах та руйнуваннях дорожнього покриття у Заводському та Інгульському районах м. Миколаєва, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 140 КУпАП.
Порядок дорожнього руху на території України, відповідно до Закону України «Про дорожній рух», встановлений Правилами дорожнього руху.
Згідно п. 1.9 Правил дорожнього руху, особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Пунктом 1.5 Правил дорожнього руху передбачено, що дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків. Особа, яка створила такі умови, зобов'язана негайно вжити заходів до забезпечення безпеки дорожнього руху на цій ділянці дороги та вжити всіх можливих заходів до усунення перешкод, а якщо це неможливо, попередити про них інших учасників дорожнього руху, повідомити уповноважений підрозділ міліції, власника дороги або уповноважений ним орган.
Відповідно до ч. 1 ст. 140 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні автомобільних доріг і вулиць, залізничних переїздів, інших дорожніх споруд, невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху при виникненні умов, які загрожують безпеці руху, або неприйняття своєчасних заходів до відновлення безпечних умов для руху тягне за собою накладення штрафу в розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020 грн.
Об'єктом правопорушень, передбачених вказаною статтею, є суспільні відносини у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Об'єктивна сторона цих правопорушень полягає у недодержанні правил, норм і стандартів при утриманні шляхів та невжитті заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху чи позначення на дорогах місць провадження робіт.
Суб'єктивна сторона правопорушень, характеризується наявністю як умислу, так і необережності.
Суб'єктами правопорушень, передбачених, зокрема частиною 1 вказаної статті, можуть бути посадові особи, до компетенції яких належить додержання правил, норм і стандартів при утриманні шляхів, вжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху чи позначення на дорогах місць провадження робіт.
Відповідно до ст. ст. 16, 17 Закону України «Про автомобільні дороги», вулиці і дороги міст та інших населених пунктів знаходяться у віданні органів місцевого самоврядування і є комунальною власністю. Управління функціонуванням та розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів здійснюється відповідними органами місцевого самоврядування, у віданні яких вони знаходяться.
Статтею 21 Закону України «Про автомобільні дороги», передбачено, що органи місцевого самоврядування, що управляють функціонуванням та розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, відповідають за: 1) стан вулиць і доріг міст та інших населених пунктів відповідно до діючих норм, у тому числі щодо безпеки руху транспортних засобів і пішоходів; 2) якість робіт з проектування, будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів; 3) розміщення технічних засобів організації дорожнього руху, об'єктів дорожнього сервісу та рекламоносіїв; 4) відшкодування збитків користувачам вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, що виникли через їх незадовільний стан, у порядку, визначеному законом.
Положеннями ч. 3 ст. 12 Закону України «Про дорожній рух» передбачено, що посадові особи, які відповідають за будівництво, реконструкцію, ремонт, експлуатацію та облаштування автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, мостів, шляхопроводів, інших споруд, зобов'язані: забезпечувати утримання їх у стані, що відповідає встановленим вимогам щодо забезпечення безпеки дорожнього руху; при виникненні умов, що створюють загрозу безпеці дорожнього руху, здійснювати заходи для своєчасної заборони або обмеження руху, а також відновлення безпечних умов для руху; своєчасно виявляти перешкоди дорожньому руху та забезпечувати їх усунення, а у разі неможливості - невідкладно позначати дорожніми знаками, огороджувальними і направляючими засобами.
Згідно ст. 15 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», органи державної влади та органи місцевого самоврядування можуть утворювати підприємства для утримання об'єктів благоустрою державної та комунальної власності. У разі відсутності таких підприємств органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах своїх повноважень визначають на конкурсних засадах відповідно до закону балансоутримувачів таких об'єктів.
Відповідно до п. 2 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.1994 № 198, (далі - Єдині правила) ремонт і утримання дорожніх об'єктів (крім залізничних переїздів), що перебувають у загальнодержавній власності, здійснюється дорожньо-експлуатаційними організаціями, які належать до сфери управління Укравтодору», а тих, що перебувають у комунальній власності, - відповідними комунальними дорожньо-експлуатаційними організаціями.
В п. 5 вищевказаних Єдиних правил вказано, що власники дорожніх об'єктів або уповноважені ними органи, дорожньо-експлуатаційні організації, користувачі дорожніх об'єктів та спеціалізовані служби організації дорожнього руху зобов'язані забезпечувати зручні і безпечні умови руху, сприяти збільшенню пропускної спроможності дорожніх об'єктів, запобігати травмуванню учасників дорожнього руху, пошкодженню транспортних засобів і дорожніх об'єктів, забрудненню навколишнього середовища.
Відповідно до п. 11 розділу II Єдиних правил власники дорожніх об'єктів або уповноважені ними органи, дорожньо-експлуатаційні організації зобов'язані: своєчасно і якісно виконувати експлуатаційні роботи відповідно до технічних правил з дотриманням норм і стандартів з безпеки руху; постійно контролювати експлуатаційний стан усіх елементів дорожніх об'єктів та негайно усувати виявлені пошкодження чи інші перешкоди в дорожньому русі, а за неможливості це зробити - невідкладно позначити їх дорожніми знаками, сигнальними, огороджувальними і направляючими пристроями відповідно до діючих нормативів або припинити (обмежити) рух; своєчасно сповіщати місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування і користувачів автомобільних доріг про строки і порядок закриття або обмеження руху транспортних засобів, стан дорожнього покриття, рівень аварійності на відповідних ділянках, гідрометеорологічні та інші умови.
Згідно п. 3.6 розділу ІІІ Порядку проведення ремонту та утримання об'єктів благоустрою населених пунктів, затверджених наказом Державного Комітету України з питань житлово-комунального господарства від 23.09.2003 № 154, при виконанні ремонтних робіт власними силами підприємство, яке здійснює утримання і ремонт об'єкта благоустрою, та/або балансоутримувач затверджує графік виконання робіт і доводить його до відома власника об'єкта благоустрою не пізніше ніж за один місяць до початку виконання робіт.
Виконання робіт за графіком розпочинається лише за умови відсутності заперечення власника об'єкта благоустрою, яке надійшло до підприємства, що здійснює утримання і ремонт об'єкта благоустрою, та/або балансоутримувача не пізніше десяти робочих днів з дня отримання власником об'єкта благоустрою графіка виконання робіт.
Як вбачається з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, види діяльності КП «Експлуатаційне лінійне управління автодоріг», є добування піску, гравію, глин і каоліну; виготовлення виробів із бетону для будівництва; інші види діяльності із прибирання (основний).
Дане підприємство створене Миколаївською міською радою, засновано на комунальній власності, створене для здійснення господарської діяльності для вирішення соціально-економічних проблем міста по управлінню, утриманню і експлуатації доріг міста, предметом діяльності підприємства є поточний та капітальний ремонт автомобільних доріг. В своїй діяльності підприємство підпорядковано департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради
Згідно ст. 27 Закону України «Про місцеве самоврядування» повноваженням виконавчих органів сільських, селищних, міських рад є залучення на договірних засадах підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності до участі в комплексному соціально-економічному розвитку сіл, селищ, міст, координації цієї роботи на відповідній території.
Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону України «Про автомобільні дороги», фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів здійснюється за рахунок бюджетів міст та інших населених пунктів, а також інших джерел фінансування, визначених законодавством. Розподіл коштів на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів здійснюється відповідними органами місцевого самоврядування, у віданні яких вони знаходяться, з метою збереження та розвитку вулично-дорожньої мережі відповідно до пріоритетів, визначених державними програмами та перспективними планами розвитку транспортної системи міст та інших населених пунктів, з урахуванням фактичного стану вулично-дорожньої мережі.
Відповідно до ст. 16 Закону України «Про автомобільні дороги», вулиці і дороги міст та інших населених пунктів знаходяться у віддані органів місцевого самоврядування і є комунальною власністю.
Згідно ст. 19 Закону України «Про автомобільні дороги», основними обов'язками органів місцевого самоврядування у частині управління функціонуванням і розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів є, зокрема: забезпечення безперервних, безпечних, економічних та зручних умов руху транспортних засобів і пішоходів вулицями і дорогами міст та інших населених пунктів; організація будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів за встановленими для них будівельними нормами, державними стандартами та нормами.
Згідно п. 1.1 Статуту Комунального підприємства «Експлуатаційне лінійне управління автодоріг», який розміщено на офіційному веб-сайті Миколаївської міської ради (https://mkrada.gov.ua/documents/27616.html) та посилання на який зроблено листі Виконавчого комітету миколаївської міської ради від 15.05.2018, КП «Експлуатаційне лінійне управління автодоріг» створено Миколаївською міською радою з метою здійснення господарської діяльності для вирішення соціально-економічних проблем міста по управлінню, утриманню і експлуатації доріг, мостів, міста та засновано на комунальній власності територіальної громади міста Миколаєва.
Згідно із ч.1 та ч.2 ст. 23 Бюджетного кодексу України, будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України. Бюджетні призначення встановлюються законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет) у порядку, визначеному цим Кодексом.
Як вбачається з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, директором КП «Експлуатаційне лінійне управління автодоріг» є Шевченко В.В.
Факт неналежного стану спірних доріг підтверджено актами обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 11.10.2021 та 13.10.2021, які надано до відзиву.
Враховуючи наведені вище норми матеріального оправа та встановлені обставини, суд вважає, що позивач є суб'єктом спірного правопорушення, як посадова особа, до компетенції якої належить додержання правил, норм і стандартів при утриманні шляхів, вжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху чи позначення на дорогах місць провадження робіт.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи зобов'язані діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Тобто, притягненню до адміністративної відповідальності особи обов'язково повинна передувати належна та вчинена у відповідності до вимог чинного законодавства поведінка суб'єкта владних повноважень, зокрема, поліцейського, а також встановлення останнім факту вчинення особою адміністративного правопорушення, відповідальність за вчення якого передбачена чинним законодавством.
Згідно з п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП України обов'язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події адміністративного правопорушення. Наявність події правопорушення доводиться шляхом надання доказів.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Положеннями ст. 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, зокрема, - чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень
Згідно ч. 1 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше, як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до вимог ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу.
Частиною 2 ст. 77 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що позивач, як керівник КП «Експлуатаційне лінійне управління автодоріг» є посадовою особою, до компетенції якої належить додержання правил, норм і стандартів при утриманні вулиць і доріг Корабельного та Заводського районів, вжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху чи позначення на дорогах місць провадження робіт. Тобто позивач є суб'єктом правопорушеня, передбаченого ч.1 ст. 140 КУпАП.
Суд критично ставиться до тверджень апелянта, що він не може будь-яким чином впливати на те, які саме об'єкти дорожнього покриття будуть відремонтовані, так як обов'язок виконання такого ремонту може бути покладений на будь-яке підприємство будь-якої форми власності за результатами проведення процедури публічних закупівель послуг, та те, що КП «Експлуатаційне лінійне управління автодоріг», не є власником автомобільних доріг міста Миколаєва, і в тому числі, відрізку на якому були зафіксовані порушення.
Так, позивач по своїй волі займає посаду керівника КП «Експлуатаційне лінійне управління автодоріг», за яким на праві повного господарського відання закріплені вулиці та дороги Інгульського та Заводського районів м. Миколаєва.
Позивачем, в обґрунтування своєї позиції, не було надано ні посадовим особам, які розглядали справу про адміністративне правопорушення, ні суду будь-яких доказів, які б свідчили про належне виконання своїх посадових обов'язків згідно з технічними правилами, планування робіт з ремонту та утримання вулиць і доріг, проведення роботи, що до оцінки стану вулиць і доріг, виконаної поточних та сезонних технічних оглядів ввірених підприємству вулиць та доріг.
Отже, суд вважає, що позивачем допущена бездіяльність, яка становить об'єктивну сторону правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 140 КУпАП.
Аналізуючи обставини по справі та досліджені матеріали справи, суд приходить до висновку про наявність в діях позивача складу правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 140 КУпАП, за порушення якого його було притягнуто до адміністративної відповідальності.
Згідно п. 3 ч. 3 ст. 286 КАС України за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право:1) залишити рішення суб'єкта владних повноважень без змін, а позовну заяву без задоволення; 2) скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і надіслати справу на новий розгляд до компетентного органу (посадової особи); 3) скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення; 4) змінити захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено.
Враховуючи наявність у справі доказів, які підтверджують порушення позивачем п. 1.5 Правил дорожнього руху, за порушення якого позивача притягнуто до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 140 КУпАП, суд приходить до висновку про необхідність відмовити у задоволенні позову, що відповідає положенням п. 1 ч. 3 ст. 286 КАС України.
Керуючись статтями 18, 19, 241-246, 286 КАС України, суд
вирішив:
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Миколаївській області Департаменту патрульної поліції, Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Відомості про учасників судового розгляду:
позивач - ОСОБА_1 , місцезнаходження: АДРЕСА_1 ;
відповідач - Управління патрульної поліції в Миколаївській області Департаменту патрульної поліції, місцезнаходження: м. Миколаїв, вул. Новозаводська, 1-Б/1;
відповідач - Департамент патрульної поліції Національної поліції України, місцезнаходження: м. Київ, вул.. Ф. Ернста, 3.
Повний текст рішення складено 29.07.2022.
Суддя Г.А. Микульшина