27 липня 2022 року м. Чернігів Справа № 620/4065/22
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді - Бородавкіної С.В.,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін справу за адміністративним позовом керівника Прилуцької окружної прокуратури в інтересах держави до Малодівицької селищної ради про визнання протиправної бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,
Керівник Прилуцької окружної прокуратури в інтересах держави 13.06.2022 (відповідно до дати поштового відправлення, вказаної на конверті) звернувся до суду з адміністративним позовом до Малодівицької селищної ради (далі - Селищна рада, відповідач), у якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо невжиття заходів по оформленню права власності на житловий будинок з надвірними спорудами, що знаходиться по вул. Степаненка, 12а в с. Світанкове Прилуцького району Чернігівської області;
- зобов'язати відповідача прийняти у власність та оформити право комунальної власності на житловий будинок з надвірними спорудами, що знаходиться по АДРЕСА_1 .
Свої вимоги мотивує тим, що всупереч вимог статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 5 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», відповідачем протягом тривалого часу не вживаються дії щодо оформлення права власності на спірний житловий будинок з надвірними спорудами, чим фактично порушуються майнові інтереси територіальної громади.
Ухвалою судді від 21.06.2022 відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін. Також судом запропоновано відповідачу у п'ятнадцятиденний строк з дня вручення йому даної ухвали надати відзив на позовну заяву або заяву про визнання позову.
Від відповідача надійшов відзив, у якому він визнав позовну заяву та просив її задовольнити.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов має бути задоволений у повному обсязі, враховуючи таке.
Судом встановлено, що на території Малодівицької об'єднаної територіальної громади, а саме в с. Світанкове (с. Воровське) по вул. Степаненка, 12А, розташоване приміщення житлового будинку.
У процесі розпаювання колективних сільськогосподарських підприємств, згідно протоколу від 24.02.2000 №2, затверджено перелік майна яке не підлягало паюванню, до якого включено житлові приміщення з надвірними спорудами, у тому числі розміщені за адресою с. Світанкове (с. Воровське) по вул. Степаненка, 12А (а.с. 21-24).
На виконання Указу Президента України від 09.03.2000 №398 «Про деякі заходи щодо поліпшення умов господарювання на державних сільськогосподарських підприємствах» та керуючись пунктом 20 Методики уточнення складу і вартості пайових фондів майна членів колективних сільськогосподарських підприємств, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2001 №177, рішенням виконавчого комітету Жовтневої сільської ради від 21.12.2000 №54 створено комісію по передачі об'єктів соціальної сфери колишнього КПСГ «Пошук» (ТОВ «Пошук») у комунальну власність.
Приміщення житлового будинку з надвірними будівлями, розміщеного по вул. Степаненка, 12А в с. Воровське, передано у комунальну власність Жовтневої сільської ради згідно акту приймання-передачі від 27.11.2003, який затверджений головою Жовтневої сільської ради (а.с. 19, 20).
Разом з тим, Жовтневою сільською радою житловий будинок з надвірними будівлями, розміщений по вул. Степаненка, 12А в с. Воровське на баланс не взято, право власності не оформлено, технічну документацію не виготовлено.
Згідно із витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань державну реєстрацію ТОВ «Пошук» (код ЄДРПОУ 33796519) припинено 11.12.2006 на підставі рішення суду, у зв'язку із визнанням банкрутом (а.с. 39-43).
Відповідно до рішення п'ятої (позачергової) сесії сьомого скликання Жовтневої сільської ради від 05.04.2016, село Воровське Прилуцького району перейменовано на село Світанкове Прилуцького району, а село Жовтневе Прилуцького району перейменовано на село Дмитрівка Прилуцького району, Жовтневу сільську раду, відповідно, - на Дмитрівську сільську раду (а.с. 25).
Рішенням першої сесії сьомго скликання Малодівицької селищної ради від 16.11.2017 для забезпечення створення об'єднаної територіальної громади розпочато реорганізацію сільських рад, внаслідок чого Дмитрівську сільську раду приєднано до Малодівицької селищної ради (Дмитрівський старостинський округ) (а.с. 26-30).
До переліку майна Дмитрівської сільської ради, яке передано Малодівицькій селищній раді згідно передавального акту від 02.01.2018, затвердженого рішенням Малодівицької селищної ради від 06.02.2018, житловий будинок з надвірними будівлями, розміщений по вул. Степаненка, 12А в с. Світанкове, не включений та до комунального майна об'єднаної територіальної громади Малодівицької селищної ради не увійшов (а.с. 31, 32-35).
Житловий будинок з надвірними будівлями, розміщений по вул. Степаненка, 12А в с. Світанкове Прилуцького району, на балансі комунального майна об'єднаної територіальної громади Малодівицької селищної ради не перебуває.
Земельна ділянка, на якій знаходиться житловий будинок з надвірними спорудами, розміщений по вул. Степаненка, 12А в с. Світанкове Прилуцького району, у власність в порядку безоплатної приватизації не передавалася та належить територіальній громаді Малодівицької селищної ради.
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна від 07.06.2022 №302221840, довідки Прилуцького МБТІ №512/1 від 28.04.2022 право власності, інші речові права, іпотеки, обтяження на об'єкт нерухомого майна за адресою: Чернігівська область, Прилуцький район, с. Світанкове, вул. Степаненка, 12А, не реєструвалися (а.с. 36, 38).
Відповідно до листа Малодівицької селищної ради від 20.04.2022 №03-05/385 приміщення житлового будинку з надвірними спорудами за адресою: Чернігівська область, Прилуцький район, с. Світанкове, вул. Степаненка, 12А, не підлягало розпаюванню та на баланс ради під час переходу в об'єднану територіальну громаду Дмитрівською (Жовтневою) сільською радою не передавалось, на облік не бралось, так як вказаний житловий будинок не був взятий на баланс Жовтневої (Дмитрівської) сільської ради (а.с. 15).
Вважаючи бездіяльність відповідача щодо оформлення правовстановлюючих документів на вказаний об'єкт нерухомості протиправною, керівник прокуратури звернувся до суду з позовом.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає таке.
Відповідно до статті 131-1 Конституції України на прокуратуру України покладається представництво інтересів держави в суді.
Право на звернення прокурора або його заступника до суду в інтересах держави передбачене статтями 2, 23 Закону України «Про прокуратуру» та статтею 53 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно із положеннями статті 23 Закону України «Про прокуратуру» представництво прокурором інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави, у випадках та порядку, встановлених законом. Прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави.
Обираючи форму представництва, прокурор визначає, у чому полягає порушення або загроза порушення інтересів держави, обґрунтовує необхідність їх захисту.
В частині 4 статті 53 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.
В даному випадку, порушення вимог чинного законодавства допущено самою Малодівицькою селищною радою, що є органом, уповноваженим здійснювати функції держави у спірних правовідносинах, відтак позивач та відповідач збігаються в одній особі, а стороною у справі є один і той же орган місцевого самоврядування, у зв'язку із чим прокуратура звернулась до суду з даним позовом.
При цьому, бездіяльність відповідача сприяє порушенню основних засад державної політики у сфері комунальної власності, забезпеченню безпеки експлуатації об'єктів нерухомості, належних територіальній громаді, раціонального використання таких приміщень, що, у свою чергу, є порушенням загальнодержавних інтересів.
Згідно із статтею 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі - Закон) місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
Статтею 10 Закону визначено статус сільських рад, як органів місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Згідно із частиною п'ятою статті 16 Закону від імені та в інтересах територіальних громад права суб'єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради.
Статтею 60 Закону установлено, що територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно. Від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності органи місцевого самоврядування.
Підставою набуття права комунальної власності є передача майна комунальним громадам безоплатно державою, іншими суб'єктами права власності, і також майнових прав, створення, придбання майна органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом.
Органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування, та розпорядження об'єктами права комунальної власності.
Майнові операції, які здійснюються органами місцевого самоврядування з об'єктами права комунальної власності, не повинні ослаблювати економічних основ місцевого самоврядування, зменшувати обсяг та погіршувати умови надання послуг населенню.
Право комунальної власності територіальної громади захищається законом на рівних умовах з правами власності інших суб'єктів. Об'єкти права комунальної власності не можуть бути вилучені у територіальних громад, передані іншим суб'єктам права власності без згоди безпосередньо територіальної громади або відповідного рішення ради чи уповноваженого нею органу, за винятком випадків, передбачених законом.
Згідно із статтею 25 Закону селищні ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.
У свою чергу, статтею 26 Закону встановлено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються відповідно до закону питання управління в межах, визначених радою, майном, що належить до комунальної власності відповідних територіальних громад, до яких віднесено розпорядження комунальним майном територіальних громад та інше.
Пунктом 30 статті 26 Закону до виключної компетенції сільських, селищних рад відноситься, в тому числі, питання про включення до об'єктів комунальної власності майна, відчуженого у процесі приватизації.
Відповідно до частини восьмої статті 31 Закону України «Про колективне сільськогосподарське підприємство» об'єкти соціальної сфери, житлового фонду, у тому числі незавершеного будівництва, а також внутрішньогосподарські меліоративні системи підприємств, що не підлягали паюванню в процесі реорганізації цих підприємств та передані на баланс підприємств-правонаступників, підлягають безоплатній передачі до комунальної власності в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 05.09.1996 №1060 «Про поетапну передачу у комунальну власність об'єктів соціальної сфери, житлового фонду сільськогосподарських, переробних та обслуговуючих підприємств, установ і організацій агропромислового комплексу, заснованих на колективній та інших формах недержавної власності» визнано за необхідне провести у 1997-2001 роках безоплатну поетапну передачу у комунальну власність об'єктів соціальної сфери, житлового фонду разом з об'єктами інженерного забезпечення сільськогосподарських, переробних і обслуговуючих підприємств, установ і організацій агропромислового комплексу (за їх згодою), заснованих на колективній та інших формах недержавної власності, що знаходяться на їх балансі.
Пунктами 2, 3, 8 вищевказаної Постанови встановлено, що передачі у комунальну власність підлягають в тому числі об'єкти житлового фонду. Об'єкти соціальної сфери та житлового фонду разом з об'єктами інженерної інфраструктури підприємств, установ і організацій агропромислового комплексу, заснованих на колективній та інших формах недержавної власності, за рішенням загальних зборів членів підприємства чи зборів уповноважених колективних сільськогосподарських підприємств або за рішенням органів, уповноважених розпоряджатися майном підприємств інших форм недержавної власності, передаються безоплатно у комунальну власність відповідних адміністративно-територіальних одиниць (за згодою органів місцевого самоврядування). Передача об'єктів соціальної інфраструктури у комунальну власність здійснюється відповідно до Положення про порядок передачі у комунальну власність загальнодержавного житлового фонду, що перебував у повному господарському віданні або в оперативному управлінні підприємств, установ та організацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6.11.1995 N 891.
Указом Президента України №398/2000 від 09.03.2000 зобов'язано державні адміністрації, із залученням у встановленому порядку органів місцевого самоврядування, здійснити відповідно до Закону України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" організаційні заходи щодо безоплатної передачі протягом 2000 року в комунальну власність житлового фонду та інших об'єктів соціальної інфраструктури, включаючи об'єкти незавершеного будівництва (далі - об'єкти соціальної інфраструктури), які належать сільськогосподарським кооперативам, приватним (приватно-орендним) сільськогосподарським підприємствам, селянським (фермерським) господарствам, господарським товариствам, а також іншим сільськогосподарським підприємствам, які засновано на приватній власності (далі - недержавні сільськогосподарські підприємства), із збереженням мережі та функціонального призначення об'єктів соціальної інфраструктури.
Частиною першою статті 140 Конституції України передбачено, що місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
У зв'язку із реалізацією реформи децентралізації влади, відповідно до частини третьої статті 8 Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» об'єднана територіальна громада є правонаступником всього майна, прав та обов'язків територіальних громад, що об'єдналися, з дня набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною такою об'єднаною територіальною громадою.
Статтею 104 ЦК України також установлено, що у разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.
Відповідно до статті 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» бухгалтерський облік на підприємстві ведеться безперервно з дня реєстрації підприємства до його ліквідації. Питання організації бухгалтерського обліку на підприємстві належать до компетенції його власника (власників) або повноваженого органу (посадової особи) відповідно до законодавства та установчих документів. Відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, але не менше трьох років, несе уповноважений орган (посадова особа), який здійснює керівництво підприємством, або власник відповідно до законодавства та установчих документів. Для забезпечення ведення бухгалтерського обліку підприємство самостійно з дотриманням вимог цього Закону обирає форми його організації. Керівник підприємства зобов'язаний створити необхідні умови для правильного ведення бухгалтерського обліку, забезпечити неухильне виконання всіма підрозділами, службами та працівниками, причетними до бухгалтерського обліку, правомірних вимог бухгалтера щодо дотримання порядку оформлення та подання до обліку первинних документів.
Відповідно до матеріалів справи, на виконання Указу Президента України від 09.03.2000 №398 «Про деякі заходи щодо поліпшення умов господарювання на державних сільськогосподарських підприємствах» головою Жовтневої сільської ради затверджено акт приймання - передачі об'єкта житлового фонду у комунальну власність Жовтневої сільської ради - приміщення житлового будинку з надвірними будівлями, розміщеного по вул. Степаненка, 12А, в с. Світанкове, однак у порушення вказаних норм законодавства, станом на день розгляду справи по суті, приміщення зазначеного житлового будинку на комунальний облік не поставлено, тобто фактично не вчинено дії по оформленню права власності на вказане майно.
У зв'язку з вказаним, під час об'єднання територіальної громади Малодівицької селищної ради, житловий будинок з надвірними будівлями, який був відомчим житлом колишнього КПСГ «Пошук» (ТОВ «Пошук»), розташованого в Прилуцькому районі, с. Світанкове, вул. Степаненка, 12А, лише формально прийнято у комунальну власність Жовтневої сільської ради згідно акта приймання-передачі об'єкта житлового фонду у комунальну власність Жовтневої сільської ради від 27.11.2003, до передавального акту не включено, та на баланс Малодівицької селищної ради не взято, що свідчить про протиправну бездіяльність вказаного органу місцевого самоврядування.
Про приміщення вказаного житлового будинку з надвірними будівлями Малодівицькій селищній раді було відомо як під час реорганізації, так і на даний час, що підтверджується листом №03-05/386 від 27.04.2022, проте належних заходів до прийняття на баланс раніше не врахованого (облікованого) майна - будівлі житлового будинку з надвірними будівлями, розташованого по АДРЕСА_2 , під час інвентаризації майна Дмитрівської сільської ради не здійснено. Фактично комунальне майно на балансі у жодного органу, уповноваженого управляти таким майном, не перебуває. Всупереч положень статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 5 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» реєстрацію права власності протягом тривалого часу на комунальне майно - житловий будинок з надвірними будівлями, розміщене по АДРЕСА_2 , Малодівицькою селищною радою не оформлено.
Згідно із статтею 172 ЦК України територіальні громади набувають і здійснюють цивільні права та обов'язки через органи місцевого самоврядування у межах їхньої компетенції, встановленої законом.
Відповідно до статті 327 ЦК України у комунальній власності є майно, яке належить територіальній громаді. Управління майном, що є у комунальній власності, здійснюють безпосередньо територіальна громада та утворені нею органи місцевого самоврядування.
Відносини, що виникають у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень регулює Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі - Закон №1952-VI), який спрямований на забезпечення визнання та захисту державою таких прав.
За визначенням, наведеним у статті 2 Закону №1952-VI державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Відповідно до частини першої статті 1 Закону №1952-VI загальними засадами державної реєстрації прав є: гарантування державою об'єктивності, достовірності та повноти відомостей про зареєстровані права на нерухоме майно та їх обтяження; обов'язковість державної реєстрації прав у Державному реєстрі прав; публічність державної реєстрації прав; внесення відомостей до Державного реєстру прав виключно на підставах та в порядку, визначених цим Законом; відкритість та доступність відомостей Державного реєстру прав.
Речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації (частина друга статті 3 Закону №1952-VI).
Згідно із пунктом 1 частини першої статті 4 Закону №1952-VI державній реєстрації прав підлягають, зокрема, право власності.
Частиною першою статті 5 Закону №1952-VI встановлено, що у Державному реєстрі драв реєструються речові права та їх обтяження на земельні ділянки, а також на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: підприємства як єдині майнові комплекси, житлові будинки, будівлі, споруди, а також їх окремі частини, квартири, житлові та нежитлові приміщення.
Відповідно до частин 1, 5 статті 12 Закону №1952-VI державний реєстр прав містить записи про зареєстровані речові права на нерухоме майно, об'єкти незавершеного будівництва, їх обтяження, про об'єкти та суб'єктів цих прав, відомості та електронні копії документів, поданих у паперовій формі, або документи в електронній формі, на підставі яких проведено реєстраційні дії, а також документи, сформовані за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав у процесі проведення таких реєстраційних дій. Відомості Державного реєстру прав вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою, доки їх не скасовано у порядку, передбаченому цим Законом.
Наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України №127 від 24.05.2001 «Про затвердження Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна» визначено порядок та методику проведення технічної інвентаризації збудованих (реконструйованих) будинків, допоміжних будівель та споруд з метою: визначення їх фактичної площі та об'єму (щодо проектних); обстеження та оцінки технічного стану наявних об'єктів; установлення вартості об'єктів.
Інвентаризаційна справа формується і ведеться на кожен об'єкт нерухомого майна на весь час його існування та зберігається в органі державної реєстрації прав за місцезнаходженням такого об'єкта.
Зважаючи на те, що житловий будинок з надвірними будівлями по АДРЕСА_2 (на теперішній час с. Світанкове) відповідно до акту приймання-передачі об'єкта соціальної сфери у комунальну власність Жовтневої сільської ради від 27.11.2003 переданий до комунальної власності Жовтневої сільської ради, яка у подальшому увійшла до Малодівицької об'єднаної територіальної громади, і все належне їй майно прийнято Малодівицькою селищною радою, житловий будинок з надвірними будівлями є комунальною власністю об'єднаної територіальної громади Малодівицької селищної ради, а тривале не забезпечення виконання вимог законодавства щодо оформлення права власності на вказаний об'єкт нерухомості, свідчить про протиправну бездіяльність з боку відповідача - Малодівицької селищної ради.
У поданому відзиві Малодівицька селищна рада порушення вимог чинного законодавства щодо оформлення права власності на житловий будинок з надвірними спорудами, що знаходиться по АДРЕСА_1 , визнала.
Згідно із частинами 1 та 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частинами 1-3 статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо.
З огляду на сукупність викладених обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги керівника Прилуцької окружної прокуратури необхідно задовольнити.
Відповідно до частини другої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Керуючись статтями 227, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов керівника Прилуцької окружної прокуратури в інтересах держави до Малодівицької селищної ради про визнання протиправної бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити у повному обсязі.
Визнати протиправною бездіяльність Малодівицької селищної ради щодо невжиття заходів по оформленню права власності на житловий будинок з надвірними спорудами, що знаходиться по АДРЕСА_1 .
Зобов'язати Малодівицьку селищну раду прийняти у власність та оформити право комунальної власності на житловий будинок з надвірними спорудами, що знаходиться по АДРЕСА_1 .
Рішення суду може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня виготовлення повного тексту. Апеляційна скарга подається безпосередньо до адміністративного суду апеляційної інстанції.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення виготовлено 27 липня 2022 року.
Позивач: Прилуцька окружна прокуратура (код ЄДРПОУ 02910114, вул. 1 Травня, 50-а, м. Прилуки, Чернігівська область, 17500).
Відповідач: Малодівицька селищна рада (код ЄДРПОУ 04412490, вул. Слобідська, буд. 3, смт. Мала Дівиця, Прилуцький район, Чернігівська область, 17523).
Суддя С.В. Бородавкіна