Ухвала від 11.02.2009 по справі 15/149

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

Вн. № < Внутрішній Номер справи >

УХВАЛА

про закриття провадження у справі

11 лютого 2009 року м. Київ№ 15/149

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Мазур А.С., при секретарі Бистрик О.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомОСОБА_1

доДніпровської районної державної адміністрації м. Києва

Головного управління у справах захисту населення від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація)

пропро оскарження дій та бездіяльності органів державної влади та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства (далі -КАС України) до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які дії рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції -це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Частиною 2 статті 4 КАС України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Зі змісту позовних вимог вбачається, що предметом позову є фактично надання житла, тобто порушені права позивача є приватно-правовими, які розглядаються в порядку цивільного судочинства. Отже, в даному випадку між сторонами існує спір про порушене право позивачки на житло, який не є публічно-правовим і не підпадає під визначення справи адміністративної юрисдикції (адміністративної справи), наведене у пункті 1 частини 1 статті 3 КАС України. Компетенція адміністративних судів, установлена статтею 17 КАС України зазначеного Кодексу, на цей спір не поширюється.

Пунктом 1 частини 1 статті 157 КАС України встановлено, що суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи викладене суд вважає, що провадження у справі підлягає закриттю.

Керуючись статтями 157, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,

УХВАЛИВ:

Провадження у справі № 15/149 за позовом ОСОБА_1 до Дніпровської районної державної адміністрації м. Києва, Головного управління у справах захисту населення від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) закрити.

Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя А.С. Мазур