Єд. унік. № 243/2449/22
Провадження № 3/243/1152/2022
Іменем України
25 липня 2022 року м. Слов'янськ
Суддя Слов'янського міськрайонного суду Донецької області Дюміна Н.О., розглянувши матеріали, які надійшли з Військової частини НОМЕР_2, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , уродженця смт. Березнеговате Миколаївської області, громадянина України, військовослужбовця військової частини НОМЕР_2, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 та мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ,
за ч. 2 ст. 17210 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -
25 липня 2022 року до Слов'янського міськрайонного суду Донецької області з Військової частини НОМЕР_2 надійшов матеріал про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 17210 КУпАП, відносно ОСОБА_1 (протокол серії НОМЕР_2 № 34 від 23.07.2022 року).
Дослідивши надані матеріали про адміністративне правопорушення, вважаю, що дана справа підлягає поверненню до Військової частини НОМЕР_3 для належного оформлення та усунення недоліків з наступних підстав.
Відповідно до п. п. 2, 3 ч. 1 ст. 278 КУпАП, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішується питання - чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду.
Відповідно до ч. ч. 1-2 ст. 254 КУпАП, про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається в двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Згідно з вимогами ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушенні зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по-батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
В порушення вищезазначених вимог протокол про адміністративне правопорушення серії НОМЕР_2 № 34 від 23.07.2022 року складено без участі правопорушника, не вручено під підпис копію складеного відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення, відсутні пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
До того ж суд звертає увагу, що у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено про повідомлення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, про розгляд адміністративної справи. Участь особи, що притягається до адміністративної відповідальності, у судове засідання не забезпечено. Окрім того, не зазначено в протоколі засоби зв'язку з особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, що унеможливлює повідомлення особи і розгляд справи про адміністративне правопорушення у встановлені законом строки.
Зазначені обставини з урахуванням положення ч. 2 ст. 277 КУпАП, відповідно до якого справи про адміністративні правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 17210 КУпАП розглядаються протягом доби, унеможливлюють розгляд справи.
Зазначені вимоги закону особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення, не виконано, відомості про їх виконання в матеріалах справи відсутні, що перешкоджає розгляду справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 (з наступними змінами та доповненнями), визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ч. ч. 1-2 ст. 254, ст. 256, ст. ст. 277-278 КУпАП, -
Матеріал про притягнення до відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 17210 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повернути до Військової частини НОМЕР_2 для належного оформлення та усунення недоліків.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Н.О. Дюміна