Ухвала від 22.07.2022 по справі 401/1664/22

Справа № 401/1664/22;

Провадження № 1-кс/401/298/22

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 липня 2022 року. м.Світловодськ

Слідчий суддя Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області

- ОСОБА_1 ,

за участю: - секретар - ОСОБА_2 ;

розглянувши у відкритому судовому засіданні в Світловодському міськрайонному суді Кіровоградської області клопотання слідчого СВ ВП №1 (м.Світловодськ) Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, у кримінальному провадженні, відомості щодо якого 11.06.2022 внесено до ЄРДР за № 12022121070000336, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 190 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшло клопотання слідчого СВ ВП №1 (м.Світловодськ) Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області, про надання дозволу на тимчасовий доступ до інформації, в зв'язку з проведенням досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо кримінального правопорушення, відповідальність за який передбачена ч. 3 ст. 190 КК України, а саме: до інформації про банківський рахунок відкритий в акціонерному товаристві ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 , номер банківської картки № НОМЕР_2 , а саме до операцій, які були проведені через зазначені рахунок у період часу з 29.05.2022 по 10.07.2022 та документів про операції, які були проведені через зазначені банківські рахунок, інформацію про власників даних рахунків, копії документації яка ними подавалася, місце зняття грошових коштів із зазначенням точних координатів банкоматів, а також фото та відеозйомку осіб, які здійснювали таке зняття грошових коштів.

Клопотання обґрунтовано тим, що СВ ВП №1 (м. Світловодськ) Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні №12022121070000336 від 11.06.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 190 КК України.

30.05.2022, невідома особа, шляхом обману із використанням соціальної мережі "Інстаграм" та додатку ІНФОРМАЦІЯ_2 , зоволоділа грошовими коштами ОСОБА_4 чим спричинили останній матеріальну шкоду на вказану суму.

Допитана в якості потерпілої ОСОБА_4 повідомила, що 30.05.2022 в мережі «Інстаграм» вона знайшла оголошення про продаж меблів. Після чого, потерпіла обговорила умови купівлі. 31.05.2022 потерпіла на номер банківської картки № НОМЕР_2 здійснила перерахування передплати в сумі 6120 грн., проте товару так і не отримала.

В ході досудового розслідування встановлено, що банківська картка № НОМЕР_2 емітувалася ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 .

Для доведення обставин, що мають значення для кримінального провадження, а саме - для встановлення факту заволодінням грошовими коштами, часу та місця їх зняття, встановлення та ідентифікації особи чи осіб, які причетні до скоєння кримінального правопорушення, необхідно отримати тимчасовий доступ до інформації про банківський рахунок відкритий в акціонерному товаристві ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 , номер банківської картки № НОМЕР_2 , а саме до операцій, які були проведені через зазначені рахунок у період часу з 29.05.2022 по 10.07.2022 та документів про операції, які були проведені через зазначені банківські рахунок, інформацію про власників даних рахунків, копії документації яка ними подавалася, місце зняття грошових коштів із зазначенням точних координатів банкоматів, а також фото та відеозйомку осіб, які здійснювали таке зняття грошових коштів.

Відповідно до ст.ст.60, 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність», інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку, в точу числі відомості про банківські рахунки клієнтів та про операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійснені ним угоди, є банківською таємницею, тобто, відносяться до охоронюваної законом таємниці. Інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду .

В судове засідання слідчий не з'явився, надав письмову заяву про проведення розгляду клопотання за його відсутності, клопотання просить задовольнити.

Представник особи, в якої знаходяться речі і документи, про доступ до яких просить слідчий, у судове засідання відповідно до ч. 2, ст. 163 КПК України не викликався.

В судовому засіданні було встановлено, що органом досудового розслідування розпочате кримінальне провадження № 12022121070000336 від 11.06.2022, за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України.

Як слідує з клопотання, документи (інформація), про доступ до яких просить слідчий, знаходяться у володінні зазначеної в клопотанні особи.

В судовому засіданні встановлено, що стороною обвинувачення було доведено наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, а тому, відповідно до п. 2, ч. 3, ст. 132; ч. 5, ст. 163 КПК України, необхідно надати тимчасовий доступ до зазначених вище документів (інформації).

Так як надання доступу до зазначених доказів, що не є документами, які посвідчують право особи на здійснення підприємницької діяльності та не позбавляє можливості здійснювати таку діяльність, тому ця ухвала оскарженню не підлягає.

Керуючись: ст. ст. 2, 7, 22, 26, 131, 132, 159, 163, 164, 166, 309, 369 - 372 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого - задовольнити.

Надати дозвіл слідчому слідчого відділення поліції №1 (м. Світловодськ) Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 та за його дорученням працівникам оперативних підрозділів Національної поліції України, на тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю та виготовити копії даної інформації на паперових носіях чи носіях для лазерних систем зчитування (ДВД, СД - дисках) щодо банківського рахунку, якою володіє ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 , номер банківської картки № НОМЕР_2 , а саме:

-дату відкриття рахунку;

-інформацію про особу, якій належить рахунок, паспортні дані цієї особи, фото, фінансовий номер мобільного телефону, тощо;

-операції, які були проведені через зазначений рахунок у період часу з 29.05.2022 по 10.07.2022;

-інформацію про переведення коштів по вказаному рахунку через інтернет-банкінг з 29.05.2022 по 10.07.2022, а також відомості про пристрої через які дані операції проводилися (IMEI, IPадреса, номери мобільних телефонів, місцезнаходження, тощо);

-місце зняття коштів в період з 29.05.2022 по 10.07.2022;

-фотокартки осіб, що знімали готівку з 29.05.2022 по 10.07.2022;

-місце, час та адреси банкоматів, у яких знімалися гроші з 29.05.2022 по 10.07.2022;

-номери рахунків, на які були переведені кошти із зазначеного рахунку з 29.05.2022 по 10.07.2022;

-інформацію про осіб, яким належать рахунки, на які було переведено кошти з 29.05.2022 по 10.07.2022;

-інформацію про місце та час переведення коштів на готівку та навпаки з 29.05.2022 по 10.07.2022;

-суми переведених та знятих коштів окремо за кожною операцією з 29.05.2022 по 10.07.2022;

-інформацію про втрату та відновлення пластикової картки за даним рахунком (датавтрати, блокування, відновлення, отримання відновленої картки, місце її отримання, тощо) з 29.05.2022 по 10.07.2022.

Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України роз'яснити, що у разі невиконання ухвали суду про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Встановити строк дії ухвали 1 місяць, з 22 липня 2022 року по 22 серпня 2022 року включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Світловодського міськрайонного суду

Кіровоградської області ОСОБА_1

22 липня 2022 р.

Попередній документ
105391587
Наступний документ
105391589
Інформація про рішення:
№ рішення: 105391588
№ справи: 401/1664/22
Дата рішення: 22.07.2022
Дата публікації: 15.05.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів