Справа № 309/2411/22
Провадження № 3/309/934/22
28 червня 2022 року м. Хуст
Суддя Хустського районного суду Закарпатської області Савицький С.А., розглянувши матеріали, які надійшли з Хустського РУП ГУНП України в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою АДРЕСА_1 , непрацюючого, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,
за ч. 1 ст. 44-3 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, серії ВАВ № 094144 від 22.06.2022 року, вбачається, що 22.06.2022 року біля 00 год. 15 хв. в смт.Вишково по вул.Велика на території цілодобового магазину ОСОБА_1 під час перевірки знаходився без документів, що посвідчують його особу, чим порушив вимоги Постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020 року.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, подав заяву про розгляд справи без його участі, з протоколом згідний та вину у вчиненні правопорушення визнає.
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи.
Статтею 280 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбаченні цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступних висновків.
За наявними матеріалами справи про адміністративне правопорушення та перевіреними доказами в ході судового розгляду у діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП.
Згідно Постанови КМУ №304 від 17.02.2021 р. з 24 лютого 2021 р. на території України встановлюється «жовтий» рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого забороняється: перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи, довідки про звернення за захистом в Україні.
Так, ст.44-3 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
При розгляді питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності, орган (посадова особа) відповідно до ст.252 КУпАП оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
В даному випадку, під час розгляду справи, суддя взяв до уваги всі докази щодо вчинення даного правопорушення, умови та обставини за яких воно вчинене з врахуванням положень визначених ст. 9 КУпАП.
Вирішуючи питання накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за вчинене правопорушення, суддя відповідно до ст.33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст. 22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи вище наведені обставини, з врахуванням вчиненого правопорушення, даних щодо особи яка його вчинила, а також те що вчиненим правопорушенням не заподіяно значної шкоди іншим особам чи суспільним та державним інтересам, суддя приходить до висновку про його малозначність.
При оголошенні усного зауваження особі яка вчинила адміністративне правопорушення, провадження у справі про адміністративне правопорушення закривається на підставі ч.2 ст.284 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 22, 283,284, суддя,-
Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого, від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП та оголосити йому усне зауваження.
Провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.44-3 КУпАП ОСОБА_1 - закрити на підставі ч.2 ст.284 КУпАП, у зв'язку з оголошенням йому усного зауваження.
Постанова може бути оскаржена на протязі 10 днів з дня її винесення до Закарпатського апеляційного суду через Хустський районний суд Закарпатської області.
Суддя Хустського
районного суду: Савицький С.А.