Справа № 761/691/22
Провадження № 3/761/1237/2022
21 січня 2022 рокусуддя Шевченківського районного суду м. Києва Овсеп'ян Т.В., за участю: секретаря судового засідання Галицької А.А., прокурора Прокопова О.Е., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в місті Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Ворзель Київської області, громадянина України, з вищою освітою, працюючого заступником начальника відділу електронно-довірчих послуг Державного підприємства «Дія», одруженого, маючого на утримані неповнолітніх дітей 2016 та 2018 року, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 , обіймаючи посаду заступника начальника відділу електронно-довірчих послуг Державного підприємства «Дія», будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абзацу 2 частини 2 статті 45 даного Закону, у 2020 році будучи звільненим із займаної посади, 14.04.2021 о 14:17 несвоєчасно, без поважних причин, подав в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, за минулий 2020 рік (після звільнення), шляхом заповнення електронної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУПАП.
Під час складання протоколу ОСОБА_1 свою вину у несвоєчасному поданні декларації за минулий 2020 рік (після звільнення), не визнав. Зазначив, що жодного умислу на несвоєчасне подання декларації після звільнення не мав, адже його проінформували, що йому не потрібно подавати декларацію, однак 14.04.2021 в телефонному режимі йому повідомили про необхідність подання декларації за 2020 рік після звільнення, яку він подав 14.04.2021 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 надав письмові пояснення, просив справу про адміністративне пов'язане із корупцією закрити у зв'язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Прокурор вважає наявними підстави для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за несвоєчасне, без поважних причин подання декларації суб'єкта декларування, та просить накласти на нього адміністративне стягнення межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, висновок прокурора, вивчивши письмові матеріали справи, судом встановлене наступне.
Частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Роз'ясненням Національного агентства від 03.02.2021 №1 «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю» визначено, що під посадовими особами юридичних осіб публічного права, насамперед комунальних та державних установ і підприємств, слід розуміти осіб, які мають повноваження здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції.
Відповідно до наказу ДП «НАІС» від 26.02.2020 №114-К, ОСОБА_1 з 26.02.2020 переведено на посаду заступника начальника Акредитованого центру сертифікації ключів органів юстиції України.
Відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 вищевказаного Закону, ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону.
Таким чином, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду заступника начальника Акредитованого центру сертифікації ключів органів юстиції України ДП «НАІС», яке є юридичною особою публічного права, здійснюючи адміністративно-господарські та організаційно-розпорядчі функції є посадовою особою та відповідно суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.
Наказом ДП «НАІС» від 25.05.2020 №288-к, ОСОБА_1 - заступника начальника Акредитованого центру сертифікації ключів органів юстиції України, 28.05.2020 звільнено із займаної посади.
ОСОБА_1 , відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абзацу 2 частини 2 статті 45 даного Закону, у 2020 році будучи звільненим із займаної посади, 14.04.2021 о 14:17 несвоєчасно, без поважних причин, подав в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, за минулий 2020 рік (після звільнення), шляхом заповнення електронної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави.
Оцінивши надані докази у їх сукупності, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 , будучи суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абзацу 2 частини 2 статті 45 даного Закону, у 2020 році будучи звільненим із займаної посади, 14.04.2021 о 14:17 несвоєчасно, без поважних причин, подав в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, за минулий 2020 рік (після звільнення), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
В той же час, відповідно до положень ч.3 ст.38 КУпАП, зокрема: адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Як вбачається із матеріалів справи, відповідно до повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції №8077/55/02-2021 фактично було виявлено адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП, вчинене ОСОБА_1 - 24.06.2021 /а.с.18/, в той же час, справа про адміністративне правопорушення до Шевченківського суду м. Києва надійшла 12.01.2022 року, та розглядається 21.01.2022 року, тобто понад шість місяців з дня виявлення адміністративного правопорушення.
Відповідно до п.7 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст.38 КУпАП.
Таким чином, суд приходить до висновку, що справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП підлягає закриттю у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення відповідно до ст.38 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.33-38, 247, ч.1 ст.172-6 КУпАП, ст.1, 3, 45 Закону України " Про запобігання корупції ", суд
Провадження у справі відносно ОСОБА_1 про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, закрити у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення відповідно до ст.38 КУпАП.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, а також прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст.7 та ч.1 ст.287 КУпАП.
Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя