Справа № 509/2137/22
13 липня 2022 року суддя Овідіопольського районного суду Одеської області Панасенко Євгеній Миколайович, розглядаючи матеріали, які надійшли від Одеського районного управління поліції № 2 ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 187 КУпАП, -
Відповідно до змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 507947 від 27.04.2022 року, який надійшов до суду 20.06.2022 року - гр. ОСОБА_1 27.04.2022 року о 20:30 год знаходився за адресою: АДРЕСА_2 , в продуктовому магазині де реалізують спиртні напої, чим порушив п.1 постанови Овідіопольського районного суду Одеської області від 28.05.2021 року про встановлення адміністративного нагляду, чим вчинив правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Вказані дії ОСОБА_1 були кваліфіковані поліцейським саме за ч.2 ст. 187 КУпАП.
Судом вжиті всі можливі заходи щодо забезпечення явки в судове засідання ОСОБА_1 , але вказана особа в суд не з'явилася.
Відповідно до статті 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
Статтею 280 КУпАП передбачені обставини, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення, в тому числі: чи підлягає особа адміністративній відповідальності, чи винна дана особа у вчиненні правопорушення.
Відповідно до ст.ст. 245, 252, 280 КУпАП передбачено, що суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну оцінку, з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Виходячи з вищенаведених положень суть адміністративного правопорушення має бути викладено чітко, у відповідності до положень диспозиції відповідної статті, з метою уникнення подвійного тлумачення.
Відповідно до вимог ст.268 КУпАП при розгляді справ про адміністративне правопорушення за ст.187 КУпАП України присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності є обов'язковим.
Згідно ч. 2 ст. 187 КУпАП передбачена відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Частина перша ст. 187 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:
1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;
3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста);
5) не реєстрація в органі Національної поліції -
Разом з тим, вчинення ОСОБА_1 саме адміністративного правопорушення за ч.2 ст. 187 КУпАП не знайшло підтвердження в судовому засіданні, суд самостійно не має змоги змінити фактичні обставини адміністративного правопорушення, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення та надати іншу кваліфікацію.
Суду не зрозуміло в зв'язку з чим дії особи, яка притягається до адміністративної відповідальності кваліфіковані саме за ч.2 ст 187 КУпАП, тобто дії вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, оскільки до протоколів не додано жодного доказу для підтвердження факту притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 187 КУпАП, а також до матеріалів не додано постанову суду про встановлення чи продовження адміністративного нагляду відносно останнього.
Дослідивши протокол та письмові докази по справі, суд приходить до наступних висновків.
Згідно ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішується питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи зібрані необхідні додаткові матеріали, які мають значення для правильного вирішення справи.
Викладене вище свідчить про відсутність події правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, яка може полягати за дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Таким чином, провадження у справі відносно ОСОБА_1 про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, необхідно закрити за відсутністю події і складу вказаного правопорушення.
Керуючись ст. 187, п.1 ч.1 ст.247, ст. 252, 280, 283-285, 294 КУпАП, суддя -
Провадження у справі відносно ОСОБА_1 про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст 187 КУпАП- закрити за відсутністю події і складу вказаного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Одеського апеляційного суду через Овідіопольський районний суд Одеської області.
Суддя Є. М. Панасенко