Справа № 420/6774/22
11 липня 2022 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі судді Іванова Е.А., розглянувши у порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Одесі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,-
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дії відповідача, що не відповідають вимогам ст.ст.46,63 Закону України від 09.04.1992 року №2262-ХІІ, щодо сплати з 1 березня 2022 позивачу проіндексованої пенсії по інвалідності із обмеженням її граничним розміром 27625,58 грн. та письмової відмови сплачувати пенсію по інвалідності позивачу з 01 березня 2022 року в розмірі фактично нарахованої відповідачем суми - 31611,55 грн. та зобов'язання відповідача сплачувати позивачу проіндексовану пенсію по інвалідності з 01 березня 2022 року в розмірі фактично нарахованої суми: 31611,55 грн., з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення та премії), із послідуючим її перерахунком і виплатою у відповідності до діючого законодавства без обмеження підсумка пенсії граничним розміром в сумі: 27625,85 грн., та сплатити заборгованість, що виникла у зв'язку з перерахуванням пенсії на час ухвалення рішення судом.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач є пенсіонером та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб». 05.05.2022 року відповідач провів перерахунок пенсії з 01.03.2022 року. Однак, з 01.03.2022 року, визначаючи розмір належної позивачу пенсії, відповідачем безпідставно обмежено розмір пенсії 10-ти кратним розміром прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Представником Головного управління ПФУ в Одеській області надано відзив на адміністративний позов, в якому в обґрунтування правової позиції зазначено, що позивачу з 01.03.2022 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 року №118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» була проведена індексація основного розміру пенсії (0,14) - 2996,28 грн., індексація збільшення основного розміру пенсії (25%) - 749,07 грн. Водночас відповідачем зазначено, що відповідно до рішення Одеського окружного адміністративного суду по справі №420/6943/21 позивачу було проведено перерахунок з 05.03.2019 року пенсії без обмеження максимального розміру, виходячи з основного розміру пенсії 90% грошового забезпечення. Тому розмір пенсії в сумі 27625,85 грн. визначений на дату зазначену в рішенні Одеського окружного адміністративного суду по справі №420/6943/21, а пенсія обчислена, перерахована та виплачується відповідно до норм чинного пенсійного законодавства.
Ухвалою суду від 17.05.2022 року відкрито провадження у справі та вирішено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Також ухвалою суду від 17.05.2022 року зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області в строк для надання відзиву надати до суду належним чином засвідчену копію особової справи ОСОБА_1 .
Статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до частини 2 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.
З огляду на завершення 30-ти денного терміну для подання заяв по суті справи, суд вважає за можливим розглянути та вирішити справу по суті у порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами та доказами.
Дослідивши адміністративний позов, відзив відповідача, інші письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному і об'єктивному дослідженні, проаналізувавши положення чинного законодавства, що регулює спірні правовідносини, суд доходить висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом під час розгляду справи встановлено наступне.
Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, позивач з 08.07.2000 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області та отримує пенсію, призначену у відповідності до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 31.05.2021 року по справі №420/6943/21 визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо перерахунку пенсії по інвалідності ОСОБА_1 з 05 березня 2019 року з урахуванням основного розміру пенсії 70% відповідних сум грошового забезпечення і з обмеженням первинно призначеної її максимальним розміром десятьма прожитковими мінімумами, установлених для осіб, які втратили працездатність та фактичною виплатою пенсії по інвалідності з 05.03.2019 року в обмеженому розмірі та зобов'язано відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області перерахувати та сплачувати ОСОБА_1 з 05.03.2019 року, у відповідності до діючого законодавства пенсію по інвалідності із врахуванням осиного розміру пенсії 90% відповідних сум грошового забезпечення та без обмеження її максимальним розміром десятьма прожитковими мінімумами установлених для осіб, які втратили працездатність і сплатити заборгованість, що виникла у зв'язку з перерахуванням пенсії на час ухвалення рішення судом з урахуванням раніше виплачених сум без обмеження пенсії по інвалідності її максимальним розміром.
На виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 31.05.2021 року по справі №420/6943/21 Головним управління Пенсійного фонду України в Одеській області 2021 року було проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 05.03.2019 року.
Розмір пенсії після перерахунку, виходячи з 90% сум грошового забезпечення позивача, становить 27 625,85 грн.
Також судом встановлено, що 05.05.2022 року Головним управління Пенсійного фонду України в Одеській області було проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2022 року.
Розмір пенсії після перерахунку, виходячи з 90% сум грошового забезпечення позивача та з урахуванням індексації пенсії, становить 31 611,55 грн.
Водночас, пенсійним органом у протоколі перерахунку пенсії позивача від 01.03.2022 року зазначено, що розмір пенсії ОСОБА_1 за рішенням суду становить 27 625,85 грн. та у такому розмірі, за твердженням позивача, що також не заперечувалось відповідачем, було здійснено її виплату.
Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Згідно із статтею 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Частиною 1 ст. 1 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року №2262-ХІІ визначено, що особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом, при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.
Відповідно до ч. 1 ст. 18 Закону №2262-XII пенсії по інвалідності особам, які мають право на пенсію за цим Законом, призначаються в разі, якщо інвалідність настала в період проходження ними служби або не пізніше трьох місяців після звільнення зі служби, або якщо інвалідність настала пізніше тримісячного терміну після звільнення зі служби, але внаслідок захворювання (травми, поранення, контузії, каліцтва тощо), яке виникло в період проходження військової служби чи під час перебування в полоні або заручником, якщо полонення чи захоплення заручником не було добровільним і особа, яка має право на пенсію за цим Законом, перебуваючи в полоні або заручником, не вчинила злочину проти миру і людства.
Відповідно до ч. 7 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.
У зазначеній редакції вказану частину ст.43 Закону №2262-XII було викладено відповідно до Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" №3668-VI від 08.07.2011 року із змінами, внесеними згідно із Законами №911-VIII від 24.12.2015 року, №1774-VIII від 06.12.2016 року.
Так, відповідно до ст.2 Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", який набрав чинності 01.10.2011 року, максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих), зокрема, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.
Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих), зокрема, відповідно до законів України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", «Про пенсійне забезпечення", не може перевищувати 10 740 гривень.
На підставі вказаного Закону були внесені зміни до ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Водночас, рішенням Конституційного Суду України у справі №1-38/2016 від 20.12.2016 року №7-рп/2016 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року №2262-XII зі змінами, а саме: частини сьомої статті 43, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.
У рішенні Конституційний Суд України дійшов висновку, що особи, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, створених відповідно до законів України, а також члени їхніх сімей мають спеціальний статус та особливі умови соціального захисту. Також Конституційний Суд України стверджує, що обмеження максимального розміру пенсії та призупинення виплати призначеної пенсії особам, яким право на пенсійне забезпечення, встановлене Законом №2262-XII, порушує суть конституційних гарантій щодо безумовного забезпечення соціального захисту осіб, передбачених частиною п'ятою статті 17 Конституції України, які зобов'язані захищати суверенітет, територіальну цілісність і недоторканність України.
Відповідно до п. 2 резолютивної частини Рішення Конституційного Суду України №7-рп/2016 від 20 грудня 2016 року, положення ч. 7 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", які визнано неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Таким чином, з 20 грудня 2016 року норма частини 7 статті 43 в Законі України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" відсутня.
Водночас відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", який відповідно до Прикінцевих положень цього Закону, набрав чинності з 01 січня 2017 року, у ч. 7 ст. 43 Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб слова і цифри "у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року" замінено словами і цифрами "по 31 грудня 2017 року".
Буквальне розуміння змін, внесених Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06 грудня 2016 року з урахуванням рішення Конституційного Суду України №7-рп/2016 від 20 грудня 2016 року дозволяє стверджувати, що у Законі України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" відсутня ч. 7 ст. 43, а внесені до неї зміни, що полягають у зміні слів і цифр, є нереалізованими.
Вказане означає, що протягом 2017 року статтею 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" не передбачено положень про те, що у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів.
Отже, внесені Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06 грудня 2016 року до частини 7 зазначеної статті, яка визнана неконституційною і втратила чинність, зміни (щодо періоду, протягом якого діють обмеження пенсії), самі по собі не створюють підстав для такого обмеження.
Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом у постановах від 16 жовтня 2018 року по справі № 522/16882/17, від 31 січня 2019 року по справі №638/6363/17, від 12 березня 2019 року по справі №522/3049/17, від 14 травня 2019 року у справі №591/2109/17, та від 12 березня 2019 року по справі №522/3049/17, від 16.04.2020 року по справі №620/1285/19, від 09.11.2020 року по справі №813/678/18.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України).
Як вже було встановлено судом раніше, рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 31.05.2021 року по справі №420/6943/21 визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо перерахунку пенсії по інвалідності ОСОБА_1 з 05 березня 2019 року з урахуванням основного розміру пенсії 70% відповідних сум грошового забезпечення і з обмеженням первинно призначеної її максимальним розміром десятьма прожитковими мінімумами, установлених для осіб, які втратили працездатність та фактичною виплатою пенсії по інвалідності з 05.03.2019 року в обмеженому розмірі та зобов'язано відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області перерахувати та сплачувати ОСОБА_1 з 05.03.2019 року, у відповідності до діючого законодавства пенсію по інвалідності із врахуванням осиного розміру пенсії 90% відповідних сум грошового забезпечення та без обмеження її максимальним розміром десятьма прожитковими мінімумами установлених для осіб, які втратили працездатність і сплатити заборгованість, що виникла у зв'язку з перерахуванням пенсії на час ухвалення рішення судом з урахуванням раніше виплачених сум без обмеження пенсії по інвалідності її максимальним розміром.
При цьому розмір пенсії позивача з 05.03.2019 року після проведеного перерахунку становив 27 625,85 грн. В подальшому, з 01.03.2022 року, розмір пенсії позивача збільшився за рахунок її індексації до 31 611,55 грн. Водночас Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області, здійснюючи перерахунок пенсії позивача з 01.03.2022 року, посилаючись на рішення суду від 31.05.2021 року по справі №420/6943/21, здійснило виплату пенсії ОСОБА_1 у розмірі 27 625,85 грн.
З даного приводу суд зауважує, що рішення Одеського окружного адміністративного суду від 31.05.2021 року по справі №420/6943/21 не містить зобов'язальних вимог для пенсійного органу здійснювати виплату позивачу пенсії з 05.03.2019 року і в подальшому, без обмеження її максимальним розміром, саме у сумі 27 625,85 грн.
Посилання відповідача в обґрунтування правомірності власних дій, що викладенні у відзиві на адміністративний позов, є довільним трактуванням рішення суду від 31.05.2021 року по справі №420/6943/21, жодним чином необґрунтованими нормами чинного законодавства та такими, що порушують права та інтереси ОСОБА_1 на належне отримання ним пенсійних виплат.
Таким чином, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області протягом часу розгляду адміністративної справи №420/6774/22 не було доведено обґрунтованості та, відповідно, правомірності власних дій щодо виплати позивачу пенсії у розмірі 27 625,85 грн., замість нарахованої у сумі 31 611,55 грн., з огляду на що суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги позивача шляхом визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, що не відповідають вимогам ст.ст.46,63 Закону України від 09.04.1992 року №2262-ХІІ, щодо сплати з 1 березня 2022 ОСОБА_1 проіндексованої пенсії по інвалідності із обмеженням її граничним розміром 27625,58 грн. та письмової відмови сплачувати пенсію по інвалідності позивачу з 01 березня 2022 року в розмірі фактично нарахованої відповідачем суми - 31611,55 грн. та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 березня 2022 року в розмірі фактично нарахованої суми: 31611,55 грн., без обмеження підсумка пенсії граничним розміром в сумі: 27625,85 грн., з урахуванням виплачених сум.
З приводу вимоги позивача щодо зобов'язання відповідача сплатити заборгованість, що виникла у зв'язку з перерахуванням пенсії на час ухвалення рішення судом, то суд зауважує, що наразі відсутні підстави вважати, що право на отримання такої заборгованості при здійсненні перерахунку на виконання рішення суду, буде порушене відповідачем, а тому задоволення позову в цій частині буде свідчити про вирішення спору, який ще відсутній, тобто на майбутнє, що суперечить засадам адміністративного судочинства та його принципам.
Щодо вимоги позивача про зобов'язання Головного Управління Пенсійного фонду України в Одеській області сплачувати ОСОБА_1 пенсію з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплати, підвищення та премії), із послідуючим її перерахунком і виплатою у відповідності до діючого законодавства без обмеження підсумків пенсії граничним розміром в сумі 27 625,85 грн., то вказана вимога, на думку суду, є також передчасною. Суд зазначає, що у порядку адміністративного судочинства підлягають захисту лише порушені права, а тому суд позбавлений можливості задовольняти вимоги на майбутнє.
У п.58 Рішення Європейського суду з прав людини у справі «Серявін та інші проти України» від 10.02.2010 Суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення. Хоча національний суд має певну свободу розсуду щодо вибору аргументів у тій чи іншій справі та прийняття доказів на підтвердження позицій сторін, орган влади зобов'язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень.
Відповідно до ст.9 КАС України розгляд та вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч.1 ст.72 та ч.1 ст.73 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Частиною 1 ст.77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до ч. 2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Під час перевірки правомірності оскаржуваних рішень суд керується критеріями закріпленими у ст.2 КАС України, які повною мірою відображають принципи адміністративної процедури.
З огляду на вищенаведене, суд вважає що адміністративний позов ОСОБА_1 підлягає частковому задоволенню.
Щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 5 ст. 139 КАС України якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з іншої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, що їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог, а інша частина компенсується за рахунок коштів, передбачених Державним бюджетом України, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Якщо обидві сторони звільнені від сплати судових витрат, вони компенсуються за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Приймаючи до уваги те, що позивача звільнено від сплати судового збору, а відповідачем судові витрати не понесені, суд вирішує розподіл судових витрат в цій частині у справі не здійснювати.
Керуючись вимогами ст.ст. 2, 6-11, 241-246 КАС України, суд, -
Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, що не відповідають вимогам ст.ст.46,63 Закону України від 09.04.1992 року №2262-ХІІ, щодо сплати з 1 березня 2022 ОСОБА_1 проіндексованої пенсії по інвалідності із обмеженням її граничним розміром 27625,58 грн. та письмової відмови сплачувати пенсію по інвалідності позивачу з 01 березня 2022 року в розмірі фактично нарахованої відповідачем суми - 31611,55 грн.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 березня 2022 року в розмірі фактично нарахованої суми: 31611,55 грн., без обмеження підсумка пенсії граничним розміром в сумі: 27625,85 грн., з урахуванням виплачених сум.
В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.
Рішення набирає законної сили відповідно до ст.255 КАС України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код ІПН НОМЕР_1 ).
Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (адреса: вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65107, код ЄДРПОУ: 20987385).
Суддя Іванов Е.А.