справа №380/9388/22
про повернення позовної заяви
12 липня 2022 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Мартинюк В.Я. перевіривши матеріали позовної заяви Комунального некомерційного підприємства «Львівське територіальне медичне об'єднання «Багатопрофільна клінічна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги» до Управління Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області про визнання протиправним та скасування висновку про результати моніторингу закупівель, -
Комунальне некомерційне підприємство «Львівське територіальне медичне об'єднання «Багатопрофільна клінічна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги» звернулося в суд з позовом до Управління Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області, в якому просить визнати протиправним та скасувати висновок про результати моніторингу закупівлі №UA-2022-01-18-002667-а.
Відповідно п. 2 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником).
Згідно ч. 3 ст. 55 КАС України, юридична особа незалежно від порядку її створення, суб'єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, беруть участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи, суб'єкта владних повноважень), або через представника.
Відповідно до підп.11 п.161 Перехідних положень Конституції України представництво відповідно до пункту 3 частини першої статті 1311 тастатті 1312 цієї Конституції виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 1 січня 2017 року; у судах апеляційної інстанції - з 1 січня 2018 року; у судах першої інстанції - з 1 січня 2019 року.
Згідно з ч.4 ст. 1312 Конституції, виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді.
Частиною 5 цієї ж статті передбачено, що законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.
Частиною першою статті 57 КАС України, передбачено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Згідно положень ч.2 цієї ж статті, у справах незначної складності та в інших випадках, визначених цим Кодексом, представником може бути фізична особа, яка відповідно до частини другої статті 43 цього Кодексу має адміністративну процесуальну дієздатність.
Дана справа не може вважатись справою незначної складності, оскільки не входить до переліку таких, визначеному положеннями ч.6 ст.12 КАС України.
Системний аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що право на подання і підписання даної позовної заяви має особисто керівник, адвокат або особа, яка відповідно до статуту, положення чи іншого акта здійснює представництво юридичної особи у порядку її самопредставництва.
Позовну заяву підписано представником позивача - Тарасом Федоровичем, який підтверджує свої повноваження наказом від 04.04.2022 року №136; довіреністю від 05.07.2022 року № 27-07вих.4575; копією Статуту; Положенням про юридичний відділ позивача.
Аналізуючи наведені документи в контексті наявності у підписанта повноважень на представництво позивача в суді можна прийти до такого висновку.
Оскільки ч. 3 ст. 55 КАС України, визначено чіткий перелік документів, які підтверджують повноваження представника на представництво юридичної особи в суді, серед якого відсутній такий документ як довіреність, а положеннями Статуту Комунального некомерційного підприємства «Львівське територіальне медичне об'єднання «Багатопрофільна клінічна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги» та Положенням про юридичний відділ згаданого комунального некомерційного підприємства, не передбачено повноважень працівника юридичного відділу здійснювати представництво такого підприємства, суддя вважає, що позовну заяву підписано особою, яка не має права її підписувати.
Крім того, до позовної заяви не долучено документів, які б вказували на те, що Тарас Федорович, є адвокатом.
Відповідно до п. 3 ч. 4 ст. 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позов подано особою, яка, зокрема, не має права її підписувати.
З огляду на викладене, суддя вважає, що позовну заяву належить повернути позивачу, оскільки вона підписана особою, яка не має права її підписувати.
Керуючись ст.ст.18, 47, 160, 161, 169, 248, підп.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Позовну заяву Комунального некомерційного підприємства «Львівське територіальне медичне об'єднання «Багатопрофільна клінічна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги» до Управління Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області про визнання протиправним та скасування висновку про результати моніторингу закупівель повернути позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення через Львівський оружний адміністративний суд, а у разі реєстрації офіційної електронної адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.Я.Мартинюк