11.07.2022 Справа №607/763/22
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Базан Л.Т., за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Тернопільській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, непрацюючої, жительки АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення серії БД №431120 від 09.01.2022, ОСОБА_1 , 09 січня 2022 року о 02год. 04хв., в м. Тернополі по вул.. Гетьмана Мазепи, 18, керувала транспортним засобом марки БМВ Х5 д.н.з. НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння. Медичний огляд на стан алкогольного сп'яніння проводився у встановленому законодавством порядку у медичному закладі КНП «ТОМЦСНЗ» ТОР у лікаря нарколога та підтверджується висновком медзакладу №11 від 09.01.2022. Вказаними діями ОСОБА_1 порушила вимоги п. 2.9(а) ПДР України, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.130 КУпАП.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснила, що вину вчиненому адміністративному правопорушенні не визнає та просить закрити провадження у даній справі, за відсутню в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП на підставі наступного. В матеріалах справи відсутні будь-які належні та достовірні докази, які б підтверджували факт керування нею транспортним засобом БМВ Х5 д.н.з. НОМЕР_1 , 09 січня 2022 року о 02год. 04хв., в м. Тернополі по вул.. Гетьмана Мазепи, 18, а обставини викладені у протоколі не підтверджуються наявними у справі доказами. Об'єктивною стороною правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП є керування транспортним засобом у стані сп'яніння (наркотичного чи алкогольного). Тобто, доказова база має бути спрямована саме на доведення одночасно двох обставин: керування транспортним засобом і перебування у стані сп'яніння (наркотичного чи алкогольного). Для того щоб виявити вказане правопорушення, той чи інший транспортний засіб має бути законно зупинений співробітниками поліції, в противному випадку протиправність зупинки (за умови відсутності задокументованого порушення ПДР та подальшим притягненням до відповідальності), може поставити під сумнів й саму подальшу процедуру виявлення «нетверезого водія» за принципом «плодів отруєного дерева». Так, у своєму рішенні від 15.03.2019 ВС у справі №686/11314/17 вказав, що оскільки поліцейським не задокументовано та не доведено належними і допустимими доказами факту порушення водієм правил дорожнього руху, то вимоги інспектора до водія про пред'явлення документів на право керування Є НЕПРАВОМІРНИМИ, а правоохоронці можуть зупиняти авто, лише коли є факт правопорушення. Наголошую увагу - ЗУПИНЕНИЙ, тобто до самої зупинки мав знаходитись в русі, оскільки керування транспортним засобом можливе лише тоді, коли останнє рухається. Коли ж особа перебуває за кермом транспортного засобу із навіть ввімкненим двигуном - склад правопорушення, передбаченого ст. 130 КУпАП відсутній, оскільки така особа не керувала транспортним засобом. Знаходження за кермом транспортного засобу, яке не є в стані руху (знаходиться в нерухомому стані), особи в нетверезому стані не є доказом вчинення останньою адмінправопорушення, передбаченого ст. 130 КУпАП, оскільки саме перебування особи на місці водія не доводить факт керування транспортним засобом, незалежно від наявності ввімкненого двигуна. Зокрема, із доданого до матеріалів справи відеозапису не проглядається, що саме вона, ОСОБА_1 , керувала транспортним засобом марки БМВ Х5 д.н.з. НОМЕР_1 , оскільки на відеозаписі автомобіль знаходиться в нерухомому стані, а відеозапис розпочинається із моменту коли інспектор поліції підходить до вказаного автомобіля, який стояв на аварійній світловій сигналізації. В той час, коли поліцейський підійшов до автомобіля, то запитав її, що сталося, на що вона відповіла, що автомобіль поламався та не заводиться. Причини зупинки транспортного засобу інспектором поліції їй не було повідомлено. При цьому, вимушена зупинка це припинення руху через технічну несправність автомобіля чи небезпеку, а не зупинка з особистих потреб водія. Враховуючи, що відеоматеріали поліцейського не відображають самої події керування нею, ОСОБА_1 , транспортним засобом, в тому числі і в стані алкогольного сп'яніння, висновки ґрунтуються фактично лише на складеному протоколі. Також звертає увагу на те, що рапорт працівника поліції в розумінні ст. 251 КУпАП не може вважатись доказом вчинення адміністративного правопорушення оскільки такий містить виключно суб'єктивну думку зацікавленої особи. Особи, які зафіксовані на відеозаписі як свідки при складанні стосовно неї протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 431120 від 09.01.2022 можуть підтвердити те, що саме ОСОБА_2 керував транспортним засобом марки БМВ Х5 д.н.з. НОМЕР_1 , близько о 02 год. 09.01.2022, однак виявивши технічну несправність транспортного засобу зупинив його та попросив її йому допомогти, тому вона пересіла на місце водія, що і призвело до того що в момент, коли підійшли працівники поліції, вона перебування на водійському сидінні.
Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_2 пояснив, що 09 січня 2022 року близько 02год., в м. Тернополі по вул.. Гетьмана Мазепи, 18, він керував транспортним засобом марки БМВ Х5 д.н.з. НОМЕР_1 , однак через технічну несправність зупинився посеред дороги та вийшов з автомобіля, попередньо увімкнувши аварійну сигналізацію. В той час він попросив ОСОБА_1 пересісти на водійське сидіння і подивитися чи будуть реагувати прилади транспортного засобу поки він буде ремонтувати моторний відсік. Коли ОСОБА_1 перебувала на місці водія, а він знаходився спереду автомобіля з піднятим капотом, під'їхали працівники УПП, які у подальшому, не врахувавши його пояснень, запропонували ОСОБА_1 пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння та склали відносно останньої протокол за ч.1 ст. 130 КУпАП.
З переглянутих в судовому засіданні відеозаписів з нагрудних камер поліцейських УПП, вбачається, що 09 січня 2022 року о 02.04 год. в м. Тернополі по вул.. Мазепи, поліцейський підходить до транспортного засобу марки БМВ Х5 д.н.з. НОМЕР_1 , який знаходиться в нерухомому стані, посеред дороги із увімкненою аварійною сигналізацією та запитує жінку, яка перебуває на водійському сидінні, що трапилося, на що остання пояснює, що автомобіль поламався. Надалі поліцейський запропонував вказаній жінці, передати для перевірки документи на автомобіль, посвідчення водія та поліс страхування. В той час до поліцейського підходить чоловік, який стверджує, що він перебував за кермом даного автомобіля, однак через технічну несправність автомобіль зупинився посеред дороги та він попросив дівчину пересісти на водійське сидіння поки він буде його ремонтувати. Жінка передала документи поліцейським та її особу встановлено - ОСОБА_1 . Поліцейський запитує ОСОБА_1 чи вживала остання алкогольні напої, на що вона пояснила, що не вживала. Надалі, поліцейський вказує, що у неї є ознаки алкогольного сп'яніння, а саме запах алкоголю з ротової порожнини, почервоніння обличчя та поведінка, що не відповідає обстановці та пропонує пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння, на що ОСОБА_1 відмовилася пройти огляд на місці зупинки, однак виявила бажання його пройти в медичному закладі. Прямують до медичного закладу. В приміщенні медичного закладу, медбрат проводить огляд ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння, результат 1,12 %о (проміле). На запитання лікаря ОСОБА_1 не відповіла чи згідна вона з результатом огляду. Надалі лікар пояснює, що через 15хв. потрібно буде знову пройти огляд на стан алкогольного сп'янінні. Через 15хв. ОСОБА_1 знову проходить огляд на стан алкогольного сп'яніння, результат - 1,08 %о (проміле). На запитання лікаря ОСОБА_1 пояснила, що з результатом не згідна. Працівник поліції роз'яснює, що буде складено протокол за ч.1 ст. 130 КУпАП та роз'яснює права передбачені ст. 63 КУ та ст. 268 КУпАП. Поліцейські складають матеріали. Оголошення протоколу за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, оцінивши наявні докази по них, суд приходить до переконання про те, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, виходячи з наступного.
За ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
При цьому, відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
В порушення вимог вказаної статті, у протоколі про адміністративне правопорушення серії БД №431120 від 09.01.2022 зазначено час вчинення правопорушення - 02.04год., однак на відеозаписі у вказаний час транспортний засіб перебуває в нерухомому стані, з вимкненим двигуном та з увімкненою аварійною сигналізацією.
У відповідності до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як вбачається з матеріалів справи, а саме електронного рапорту УПП в Тернопільській області ДПП від 09.01.2022, причиною зупинки транспортного засобу ОСОБА_1 , було повідомлення він невідомого громадянина про те, що біля Ріверсайду в автомобіль марки БМВ Х5 д.н.з. НОМЕР_1 , водій у нетверезому стані намагається сісти за кермо.
Так, згідно ст.35 Закону України «Про Національну поліцію» поліцейський може зупиняти транспортні засоби у разі:
1) якщо водій порушив Правила дорожнього руху України;
2) якщо є очевидні ознаки, що свідчать про технічну несправність транспортного засобу;
3) якщо є інформація, що свідчить про причетність водія або пасажирів транспортного засобу до вчинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення, або якщо є інформація, що свідчить про те, що транспортний засіб чи вантаж можуть бути об'єктом чи знаряддям учинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення;
4) якщо транспортний засіб перебуває в розшуку;
5) якщо необхідно здійснити опитування водія чи пасажирів про обставини вчинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення, свідками якого вони є або могли бути;
6) якщо необхідно залучити водія транспортного засобу до надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або поліцейським або як свідка під час оформлення протоколів про адміністративні правопорушення чи матеріалів дорожньо-транспортних пригод;
7) якщо уповноважений орган державної влади прийняв рішення про обмеження чи заборону руху;
8) якщо спосіб закріплення вантажу на транспортному засобі створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху;
9) порушення порядку визначення і використання на транспортному засобі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв;
10) якщо зупинка транспортного засобу, який зареєстрований в іншій країні, здійснюється з метою виявлення його передачі у володіння, користування або розпорядження особам, які не ввозили такий транспортний засіб на митну територію України або не поміщували в митний режим транзиту.
2. Поліцейський зобов'язаний зупиняти транспортні засоби у разі:
1) якщо є інформація, що свідчить про порушення власником транспортного засобу митних правил, виявлені органами доходів і зборів відповідно до МКУ, а саме: порушення строків тимчасового ввезення та/або переміщення в митному режимі транзиту іншого транспортного засобу особистого користування, використання такого транспортного засобу для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні, розкомплектування чи передачу у володіння, користування або розпорядження такого транспортного засобу особам, які не ввозили такий транспортний засіб на митну територію України або не поміщували в митний режим транзиту;
2) якщо є інформація, що свідчить про те, що транспортний засіб, який зареєстрований в іншій країні, не зареєстрований в Україні у встановлені законодавством строки чи перебуває на території України з порушенням строків тимчасового ввезення та/або переміщення в митному режимі транзиту, чи використовується для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні, чи переданий у володіння, користування або розпорядження особам, які не ввозили такий транспортний засіб на митну територію України або не поміщували в митний режим транзиту.
Поліцейський зобов'язаний поінформувати водія про конкретну причину зупинення ним транспортного засобу з детальним описом підстави зупинки, визначеної у цій статті.
Так, у переліку ст.. 35 ЗУ «Про національну поліцію» відсутній пункт,який би надавав працівникам поліції право на зупинку транспортного засобу на підставі дзвінка невстановленої особи.
Крім цього, як вбачається із переглянутого відеозапису, транспортний засіб марки БМВ Х5 д.н.з. НОМЕР_1 не був зупинений працівниками поліції та на ньому не зафіксовано його рух, натомість відеозапис розпочинається коли автомобіль перебуває в нерухомому стані, з вимкненим двигуном та увімкненою аварійною сигналізацією.
Також, з вищевказаного відеозапису слідує, що ОСОБА_1 взагалі не було повідомлено про причину зупинки.
Як вбачається із пояснень ОСОБА_1 , наданих у судовому засіданні, транспортний засіб марки БМВ Х5 д.н.з. НОМЕР_1 не був зупинений працівниками поліції, а перебував посеред проїзної частини дороги у зв'язку із технічною несправністю та їй не було повідомлено про причину зупинки.
Отже, в матеріалах справи відсутні належні докази, як цього вимагає ст. 35 ЗУ «Про Національну поліцію», що стали підставою для так званої зупинки транспортного засобу ОСОБА_1 та в подальшому відповідно до пункту 2.5 ПДР України, проведення в установленому порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння.
Згідно ч.1 ст.130 КУпАП до адміністративної відповідальності може бути притягнуто за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Суб'єктом правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, є водії транспортних засобів.
Згідно Загальних положень ПДР України, водій - особа, яка керує транспортним засобом і має посвідчення водія (посвідчення тракториста-машиніста, тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, тимчасовий талон на право керування транспортним засобом) відповідної категорії. Водієм також є особа, яка навчає керуванню транспортним засобом, перебуваючи безпосередньо в транспортному засобі.
Встановити факт керування ОСОБА_1 транспортним засобом марки БМВ Х5 д.н.з. НОМЕР_1 09 січня 2022 року о 02.04год. в м. Тернополі по вул.. Мазепи, не видається за можливе, через відсутність відеозапису.
Порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, проведення огляду на стан сп'яніння, регламентовано ст.266 КУпАП, Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої спільним наказом МВС України, МОЗ України № 1452/735 від 09 листопада 2015 року, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року за №1413/27858 (далі - Інструкція №1452/735), Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України №1103 від 17 грудня 2008 року (далі - Порядок №1103).
Зокрема, відповідно до положень ст.266 КУпАП, особи, які керують транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення. У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється. Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.
Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Відповідно до п.2 Розділу 1 Інструкції №1452/735 огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
При цьому, пунктом 3 Розділу 1 Інструкції №1452/735 визначено, що ознаками алкогольного сп'яніння є: запах з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.
Згідно п.6 Розділу II Інструкції №1452/735, огляд на стан сп'яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби); лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Відповідно до п.7 Розділу І Інструкції №1452/735 у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до ст.266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У відповідності до п.п.8, 12 розділу ІІ Інструкції №1452/735 у разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками, визначеними в пункті 4 розділу I цієї Інструкції, поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров'я. Форма направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, наведена в додатку 1 до цієї Інструкції.
Окремо слід зазначити, що виходячи із змісту п.п.8, 12 розділу ІІ Інструкції №1452/735, п.п.6, 8 Порядку №1103, п.6 розділу ІХ Інструкції з оформлення матеріалів №1395 оформлення працівниками поліції направлення на медичний огляд до відповідного закладу охорони здоров'я у випадку відмови водія від проведення огляду з метою виявлення стану сп'яніння, є обов'язковим.
Так, у матеріалах справи відсутнє направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Вказані вище обставини свідчить про те, що поліцейський у встановленому законом порядку не направляв ОСОБА_1 у заклад охорони здоров'я для проходження огляду на стан сп'яніння.
Крім цього, всупереч вимогам п.6 Розділу II Інструкції №1452/735 огляд ОСОБА_1 на стан сп'яніння у медичному закладі проводив медичний брат, що вбачається із переглянутого в судовому засіданні відеозапису.
Також, у медичному закладі ОСОБА_1 не повідомили за допомогою якого технічного засобу буде проводитись огляд її на стан сп'яніння, як це передбачено п.5 Розділу ІІ Інструкції №1452/735.
Крім цього, ОСОБА_1 та свідок ОСОБА_2 звертали увагу поліцейського на те, що ОСОБА_1 не керувала транспортним засобом.
Отже, працівниками поліції було порушено процедуру проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, та оформлення результатів такого огляду, як цього вимагає ст. 266 КУпАП.
Зазначення працівником поліції у протоколі про адміністративне правопорушення даних, які не відповідають фактичним обставинам, щодо керування ОСОБА_1 транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння, є порушенням вимог ст.256 КУпАП, яка вимагає при складанні протоколу про адміністративне правопорушення правильно і повно викласти у ньому суть адміністративного правопорушення.
Жодних доказів, які б спростовували пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , свідка ОСОБА_2 , наданих в судовому засіданні та підтверджували відомості вказані у протоколі про адміністративне правопорушення, суду не надано.
Відповідно до ст.62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
За таких обставин, суд вважає, що провадження в адміністративній справі про притягнення ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130 КУпАП слід закрити за відсутністю складу адмінправопорушення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 130, 247, 266, 280, 283, 284 КУпАП, -
Провадження в адміністративній справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити за відсутністю складу даного адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
СуддяЛ. Т. Базан