Ухвала від 11.07.2022 по справі 761/13626/15-к

ЄУН № 761/13626/15-к

Провадження №1-в/337/76/2022

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про встановлення адміністративного нагляду

11 липня 2022 року м. Запоріжжя

Хортицький районний суд м.Запоріжжя в складі:

головуючого судді - ОСОБА_1 ,

з участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Запоріжжя матеріали подання, яке надійшло від начальника ВП №5 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно:

ОСОБА_4 , уродженця м. Запоріжжя, громадянина України, освіта середньо-спеціальна, офіційно не працевлаштований, освіта середньо-спеціальна, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого

01.11. 2012 року Хортицьким районним судом м. Запоріжжя за ч.2 ст.309, ч.1 ст.309, ч.2 ст.185, ч.2 ст.263 , ст. 70 КК України до 3 років позбавлення волі; у силу ст.ст. 75,76 КК України від відбування покарання звільнений з іспитовим строком на 3 роки;

08.07.2015 року Шевченківським районним судом м. Києва за ч.2 ст.186, ст.71 КК України до 5 років позбавлення волі; перегляд вироку 03.03.2016 року Вінницьким районним судом Вінницької області та зараховано у силу ч.5 ст.72 КК України термін з 27.02.2015 року по 04.11.2015 року,

ВСТАНОВИВ:

01 липня 2022 року начальник ВП №5 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області підполковник поліції ОСОБА_3 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_4 з покладанням обов'язку з'являтися на реєстрацію до відділу поліції НП України в призначений день тижня один раз на місяць та забороною перебувати у розважальних закладах та інших закладах , де реалізуються алкогольні напої, оскільки останній 07.02.2018 року був умовно-достроково звільнений з місць позбавлення волі на підставі ухвали Вінницького районного суду Вінницької області від 07.02.2018 р., але після звільнення на шлях виправлення не став. Зловживає спиртними напоями та наркотичними засобами , вчиняє адміністративні правопорушення, протягом року притягувався до адміністративної відповідальності та до кримінальної відповідальності.

До початку судового засіданняпредставник поліції ОСОБА_5 подала заяву про розгляд подання без її участі. Подання підтримала та просила його задовольнити.

Прокурор до початку судового засідання подав заяву про розгляд подання без його участі. Подання підтримав та просив його задовольнити.

ОСОБА_4 до початку судового засідання подав заяву про розгляд подання без його участі. Проти задоволення подання не заперечує.

Згідно ч.4 ст.107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Суд дослідивши матеріали подання, дійшов наступного висновку.

Судом встановлено, що ОСОБА_4 раніше судимий вироком 08.07.2015 року Шевченківським районним судом м. Києва за ч.2 ст.186, ст.71 КК України до 5 років позбавлення волі; перегляд вироку 03.03.2016 року Вінницьким районним судом Вінницької області та зараховано у силу ч.5 ст.72 КК України термін з 27.02.2015 року по 04.11.2015 року. 16.02.2018 року з ДУ «Стрижевської ВК №81» Вінницької області умовно-достроково на 1 рік 4 місяця 11 днів на підставі ухвали Вінницького районного суду Вінницької області від 07.02.2018 р.

Відповідно до постанов, доданих до подання, притягувався до адміністративної відповідальності, а саме: 27.01.2022 року за ст. 178 КУпАП та ч.1 ст.175-1 КУпАП , накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження.

13.12.2021 р. ОСОБА_4 вчинено кримінальне правопорушення , передбачене ч.3 ст.185 КК України , про що 13.12.2021 р. до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за № 12021082050002201.

Відповідно до ст. ст. 1, 2 Закону України «Про адміністративний нагляд, за особами звільненими з місць позбавлення волі» №264/94-ВР від 01.12.1994 р. (зі змінами та доповненнями), адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Згідно зі ст. 158 КВК України, адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.

Відповідно до ст. 3 ЗУ "Про адміністративний нагляд" адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб:

б) засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства;

в) засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення;

г) засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів;

ґ) засуджених до позбавлення волі за злочин проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи.

Відповідно до п. 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України №3 від 28.03.1986 року "Про практику застосування судами законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду" судам щодо осіб, зазначених у п."в" ст.3 Закону, належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обгрунтованість застосування до них заходів стягнення. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 ЗУ "Про адміністративний нагляд" адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пункті "ґ" статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості.

ОСОБА_4 є особою раніше судимою вироком 08.07.2015 року Шевченківським районним судом м. Києва за ч.2 ст.186, ст.71 КК України до 5 років позбавлення волі; перегляд вироку 03.03.2016 року Вінницьким районним судом Вінницької області та зараховано у силу ч.5 ст.72 КК України термін з 27.02.2015 року по 04.11.2015 року. 16.02.2018 року з ДУ «Стрижевської ВК №81» Вінницької області умовно-достроково на 1 рік 4 місяця 11 днів на підставі ухвали Вінницького районного суду Вінницької області від 07.02.2018 р. Судимість незнята та непогашена у встановленому законом порядку.

Після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_4 було поставлено на профілактичний облік у ВП № 5 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області. При постановці на облік ОСОБА_4 було під підпис попереджено про те, що в разі допущення ним адміністративних або кримінальних правопорушень на протязі строку перебування на профілактичному обліку, то ВП №5 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області буде ініціювати подання до суду щодо встановлення адміністративного нагляду.

З матеріалів подання вбачається, що ОСОБА_4 27.01.2022 року за ст. 178 КУпАП та ч.1 ст.175-1 КУпАП , накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження.

13.12.2021 р. ОСОБА_4 вчинено кримінальне правопорушення , передбачене ч.2 ст.15- ч.3 ст.185 КК України , про що 13.12.2021 р. до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за № 12021082050002201.

З досліджених в судовому засіданні доказів підтверджується та обставина, що ОСОБА_4 після умовно-дострокового звільнення, незважаючи на попередженння органів національної поліції, систематично порушує громадський порядок, йому пред'явлено підозру за вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.15 - ч.3 ст.185 КК України, а тому з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень і здійснення виховного впливу на нього, є правові підстави для встановлення адміністративного нагляду з відповідними обмеженнями, передбаченими ст. 10 Закону України, а саме : покладанням обов'язку з'являтися на реєстрацію до відділу поліції НП України в призначений день чотири рази на місяць та заборонити перебувати у розважальних закладах та інших закладах , де реалізуються алкогольні напої, що на думку суду сприятиме перевихованню засудженого.

На підставі викладеного, керуючись, ст. 5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", ст. 158 КВК України, ст.ст.107, 369-372, 376, 537,539 КПК України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Подання, яке надійшло від начальника ВП №5 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 ,- задовольнити частково.

Встановити відносно ОСОБА_4 , уродженця м. Запоріжжя, громадянина України, , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд строком на один рік.

Встановити обмеження щодо поведінки піднаглядного ОСОБА_4 :

- зобов'язати з'являтися на реєстрацію до відділу поліції НП України у призначений день тижня чотири рази на місяць.

- заборонити перебувати у розважальних закладах та інших закладах , де реалізуються алкогольні напої.

Контроль за виконанням ухвали суду покласти на начальника ВП №5 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області.

Ухвала суду може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Хортицький районний суд м. Запоріжжя шляхом подання апеляційної скарги протягом 7 (семи) днів з дня її постановлення.

Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення ОСОБА_4 ухвали суду про встановлення адміністративного нагляду.

Суддя

Хортицького районного суду ОСОБА_1

м. Запоріжжя 11.07.2022