Постанова від 12.07.2022 по справі 516/111/22

Справа № 516/111/22

Провадження № 3/516/69/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 липня 2022 рокум.Теплодар

Суддя Теплодарського міського суду Одеської області Под'ячева І.Д., розглянувши матеріали, які надійшли від Одеського РУП № 2 ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, фізична особа-підприємець, який проживає в АДРЕСА_1 ,

за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.156 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу 29 червня 2022 року, о 13:45 год. ОСОБА_2 порушив правила торгівлі тютюновими виробами, а саме здійснював реалізацію сигарет «Золота марка» на пачці, якої присутні ознаки підробки, а саме відсутній штрих код для введення у касовий апарат, також при перевірці штрих-коду за ним зареєстрований інший вид товару, відсутня податкова накладна, що підтверджує походження цигарок у магазині «Лілія» м. Теплодар вул. Піонерна, 6.

Вилучено за результатами складання протоколу 17 пачок цигарок «Золота марка».

В судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 вину не визнав та окремо зазначив, що 29 червня 2022 року працівник поліції перевірив наявність документів щодо цигарок та їх відповідність вимогам Закону. Поліцейський взяв пачку цигарок та за допомогою певної програми ввів цифри штрих коду та в програмі показало, що штрих код е цигарок, а іншого товару. Після цього я відмовився надавати податкову накладну, оскільки в накладній були ще інші цигарки, які працівник поліції міг вилучити. Після складання протоколу, звернувся до постачальників, які надали мені всі документи, сертифікати, що підтверджують відповідність цигарок вимогам Закону та у зв'язку із цим, продовжив реалізовувати цигарки через РРО. Таким чином, будь-яких порушень не допустив, а тому відсутні підстави для притягнення до відповідальності.

Вислухавши пояснення правопорушника, дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях особи, що притягується до адміністративної відповідальності відсутній склад адмінправопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 156 КУпАП.

Відповідно до ч. 1 ст. 156 КУпАП роздрібна або оптова торгівля алкогольними напоями чи тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку тягне за собою певну відповідальність.

Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

До протоколу додано пояснення особи, заява про добровільну передачу цигарок працівнику поліції, фотознімки цигарок та роздруківка з браузера Google.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» марка акцизного збору - спеціальний знак, яким маркуються алкогольні напої та тютюнові вироби. Її наявність на цих товарах підтверджує сплату акцизного збору, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів. Марки акцизного збору для алкогольних напоїв та тютюнових виробів, вироблених в Україні, відрізняються від марок для імпортованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів дизайном та кольором відповідно до зразків, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Зі змісту ч. 1 ст. 156 КУпАП відповідальність передбачена за роздрібна торгівлю тютюновими виробами, без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку.

В підтвердження наявності порушення працівником поліції додано світлину пачці цигарок «Золота марка», на яких читко видно, що марка акцизного збору (податку) є на пачці та її цілісність не порушена.

В обґрунтування наявності складу адмінправопорушення в протоколі зазначено, що відсутній на пачці штрих-код для РРО та згідно штрих-коду зареєстрований інший товар, що підтверджується базою Google, а також відсутня податкова накладна.

Наявність або відсутність на пачці штрих-коду, або податкової накладної не охоплюється складом правопорушення передбаченого ст. 156 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 надав до суду копію податкової накладної, в якій є 20 пачок цигарок « Золота марка», сертифікат відповідності датований 13 червня 2022 року та дійсний до 11 січня 2024 року та фіскальні чеки, що цигарки «Золота марка» зареєстровані в РРО та реалізовуються особою у відповідності до Закону.

Крім іншого, інформація отримана з браузера Google не є офіційною інформацією, яка підтверджує або спростовує відповідність штрих-коду товару, а тому не є належним та допустими доказом по справі.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Статтею 252 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

З урахуванням встановлених обставин справи та зазначених норм законодавства в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 156 КУпАП, а тому справа щодо нього підлягає закриттю.

Виходячи з вищевикладеного, керуючись ст.ст. 9, 10, 24, 33, 35, 130, п.1 ст. 247, 251, 268, 283, 284 КУпАП,

ухвалив :

Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 156 КУпАП закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Повернути ОСОБА_1 вилученні 17 пачок цигарок «Золота марка», вилучених згідно протоколу серії ВАВ № 177951 від 29 червня 2022 року.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: Под'ячева І. Д.