Номер провадження 3/754/1950/22
Справа №754/4706/22
Іменем України
06 липня 2022 року Суддя Деснянського районного суду м. Києва Вінтоняк Р.Я., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ( ОСОБА_1) , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Встановив:
19.02.2022 року о 16 год. 50 хв. ОСОБА_1 в м. Києві по вул. Данькевича, 7, керував автомобілем «Hyundai Sonata» номерний знак НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння у встановленому законом порядку проводився у лікаря-нарколога за адресою м. Київ, вул. Запорожця, 20, результат 3,03%0. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9 «а» Правил дорожнього руху та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
До суду ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомлений про місце і час розгляду справи, не з'явився, клопотань про відкладення розгляду справи від нього не надходило.
Дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 підлягає поверненню органу, який його склав, для проведення додаткової перевірки з наступних підстав.
Стаття 278 КУпАП передбачає, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що спричиняють вчиненню адміністративний правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- чи кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, що використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по-батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане порушення, прізвища, адреси потерпілих, свідків, пояснення особи, яка притягається до відповідальності, інші відомості необхідні для вирішення справи.
Надані на розгляду суду матеріали справи містять розбіжності щодо анкетних даних особи, яка притягується до адміністративного відповідальності, а саме: згідно протоколу про адміністративне правопорушення та копії постанови серії БАА №594824 зазначено « ОСОБА_1 ( ОСОБА_1) », згідно розписки про відсторонення від керування транспортним засобом - « ОСОБА_1 », згідно висновку №000975 та довідки відділу адміністративної практики - « ОСОБА_1 ».
Оскільки в судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, в матеріалах справи відсутні документи на підтвердження особи ОСОБА_1 , суд позбавлений можливості встановити особу, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення та оформлені відповідні матеріали справи, у зв'язку з чим вказана справа про адміністративне правопорушення підлягає поверненню до Управління патрульної поліції у м. Києві для проведення додаткової перевірки та усунення зазначених недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 245, 251, 256, 278, 283 КУпАП, суддя -
Постановив:
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) за ч. 1 ст. 130 КУпАП повернути до Управління патрульної поліції в м. Києві для додаткової перевірки.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: