Ухвала від 06.07.2022 по справі 380/18739/21

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №380/18739/21

провадження № П/380/18952/21

УХВАЛА

з питань залучення третіх осіб

06 липня 2022 року м.Львів

Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Коморного О.І. при розгляді за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративної справи за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про визнання протиправними та скасування рішень Головного управління Держпраці у Львівській області.

Встановив.

До Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , в якій просить :

- визнати протиправним та скасувати прийняте Головним управлінням Держпраці у Львівській області попередження про відповідальність за порушення законодавства про працю № ЛВ12042/1353/АВ/П/ПН від 14.09.2021;

- визнати протиправним та скасувати винесений Головним управлінням Держпраці у Львівській області припису про усунення виявлених порушень законодавства про працю №ЛВ12042/1353/АВ/П від 14.09.2021.

Ухвалою суду від 05.11.2021 відкрито провадження у справі.

Представник відповідача подав до суду клопотання про залучення Виконавчого комітету Львівської міської ради, в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача. Клопотання мотивує тим, що оскаржуваним приписом № ЛВ12042/1353/АВ/П від 14.09.2021 головний державний інспектор, відповідно до частини першої статті 8 та статті 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року №823 зобов'язує ФОП ОСОБА_1 усунути порушення та забезпечити додержання норм законодавства пре працю, а саме: вимог ч. 1 ст. 21, ч. 4 ст. 24 КЗпП України, абз. 1 Постанови КМУ №413. Вказує, що на адресу Управління надійшов лист Виконавчого комітету Львівської міської ради від 17.08.2021р. №2301-вих-73442 (Вх.№01-08/20312 від 25.08.2021р.) зі змісту якого вбачається, що ПП "Мережа-Сервіс-Львів" (Близенько) для ведення підприємницької діяльності використовує 123 об'єкти нерухомого майна (взяті Е оренду), які використовуються як магазини роздрібної торгівлі. Додатково в листі повідомляється, що дохід підприємства за 2020 рік становив 1,1 млрд грн, при цьому сплата податку на прибуток становила 225,9 тис грн. Також в листі повідомляється, що наведене свідчить про заниження прибутковості підприємства, оскільки рентабельність продажу продукції декларується на рівні 0,1%. Разом з тим, у листі Виконавчого комітету Львівської міської ради повідомляється про те, що працівники "Мережа-Сервіс-Львів" (Близенько) отримували заробітну плату менше мінімального рівня заробітної плати в Україні та менше середньої заробітної плати у Львівській області в сфері торгівлі. Додатково в листі зазначається, що після висвітлення питання сплати податків ПП "Мережа-Сервіс- Львів" на засіданні виконавчого комітету 2 липня 2021 року не змінилася ситуація у сплаті податку на доходи фізичних осіб до бюджету Львівської територіальної громади. Так, на підставі абз. 10 ч. 1 ст. 6 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" Управлінням видано наказ від 03.09.2021р. №1284-П про проведення позапланового заходу зі здійснення державного нагляду (контролю) у формі інспекційного відвідування ПП "Мережа-Сервіс Львів" (Код ЄДРПОУ: 33617918). Водночас, в ході проведення даного заходу в магазині "Близенько" за адресою: АДРЕСА_1 встановлено, що діяльність за вказаною адресою також здійснює ФОП ОСОБА_1 , яка залучає до роботи працівників без оформлення трудових відносин. Даний факт відбувається на підставі договору надання послуг по аутстафінгу персоналу, укладеного з ПП "Мережа-Сервіс Львів", що в свою чергу не є правовою підставою використання праці осіб, без належного оформлення трудових відносин.

При вирішенні заявленого клопотання суд виходить із завдань адміністративного судочинства, якими відповідно до ч.1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Відповідно до ч.2 ст.49 Кодексу адміністративного судочинства України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

З аналізу вказаних норм встановлено, що необхідною умовою залучення третіх осіб є той факт, що судове рішення у справі може вплинути на права, свободи, інтереси або обов'язки осіб, які не є стороною у справі.

Суд розглянув клопотання відповідача та дійшов висновку, що законні підстави для його задоволення відсутні, оскільки в такому не обґрунтовано, яким чином рішення у справі може вплинути на права, свободи, інтереси та обов'язки Виконавчого комітету Львівської міської ради.

Оскільки предметом спору є скасування рішень Головного управління Держпраці у Львівській області, судове рішення у справі не впливає на права або обов'язки Виконавчого комітету Львівської міської ради.

З огляду на викладене, дослідивши доводи відповідача щодо вказаних клопотань у сукупності, вважає такі безпідставними та таким, що задоволенню не підлягають.

З урахуванням викладеного, у задоволенні клопотань відповідача про залучення третіх осіб слід відмовити.

Керуючись ст. 2, 49 КАС України, суд, -

постановив :

У задоволенні клопотання відповідача про залучення до участі у справі як третю особу Виконавчого комітету Львівської міської ради - відмовити.

Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

Суддя Коморний О.І.