Ухвала від 06.07.2022 по справі 300/2601/22

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"06" липня 2022 р. справа № 300/2601/22

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Чуприна О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними, зобов'язання зарахувати до стажу державної служби період роботи з 10.05.1993 по 04.08.2000, видати нову довідку з новим посадовим окладом станом на січень 2020 року, та здійснити перерахунок пенсії за новими довідками, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі по тексту також - позивач, ОСОБА_1 ), 29.06.2022 звернулася в суд із вказаним адміністративним позовом.

Пунктом 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі по тексту також - КАС України) встановлено, що суддя після одержання позовної заяви, серед іншого, з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

В силу правового регулювання пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі по тексту також - КАС України, Кодекс) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Вивчення змісту адміністративного позову та долучених до нього документів свідчить, що позовна заява не відповідає вимогам встановленим статтями 160, 161, 172 КАС України з наступних підстав.

За приписами пунктів 5, 8 частини 5 статті 160 коментованого Кодексу, серед іншого, у позовній заяві зазначається:

- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;

- зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).

Так, в обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначає, що рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (надалі по тексту також - відповідач) оформленого у формі листа 01.06.2022 за №2042-1901/Н-02/8-0900/22 їй відмовлено у видачі довідки з новими окладами та у здійснені перерахунку пенсії державного службовця у відповідності до виданих довідок.

В той же час позивач в адміністративному позові вказує про переведення за її зверненням (заявою) на пенсію державного службовця, а також в прохальній частині позовної заяви просить здійснити перерахунок пенсії за новими довідками, не назначаючи дату, з якої слід здійснити спірний перерахунок.

Втім, ОСОБА_1 до матеріалів позову не подала суду доказів, на підтвердження вказаних обставин, наведених у позовній заяві (заяви, на яку надано відповідь листом від 01.06.2022, заяви на підставі якої її переведено на пенсію державного службовця, підтвердження дати з якої підлягає відновлення порушене право) та не вказала про причини неможливості подання таких доказів.

Частиною 4 статті 161 КАС України визначено, що позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення (частини 1, 2, 4, 5 статті 94 КАС України).

З'ясовуючи відповідність адміністративного позову вимогам, визначених в КАС України, необхідно вказати, що за змістом частини 3 статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Судові витрати за приписами частин 1 та 2 статті 132 КАС України складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно частини 1 статті 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Відповідно до частини 1 статті 4 коментованого Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Абзацом 6 підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання фізичною особою до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру встановлена ставка судового збору - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік", що прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць з 01.01.2022 становить 2 481,00 гривень.

Частиною 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір", за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Із змісту позовних вимог слідує, що позивач просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо відмови, ОСОБА_1 , у зарахуванні до стажу державної служби періоду роботи з 10.05.1993 по 04.08.2000 в Івано-Франківській митниці та зобов'язати відповідача зарахувати до стажу державної служби такий періоду роботи для обчислення пенсії, а також здійснити у зв'язку із цим перерахунок пенсії;

- визнати протиправними дії відповідача щодо відмови, ОСОБА_1 , у видачі нових довідок про заробітну плату за посадою начальника відділу господарського обслуговування та матеріально-технічного забезпечення Управління адміністративного забезпечення ГУ ПФУ в Івано-Франківській області з новими посадовими окладами станом на січень 2020 року та зобов'язати видати таку нову довідку, а також здійснити у зв'язку із цим перерахунок пенсії.

Беручи до уваги вказане, суд констатує, що позивачем заявлено дві позовні вимоги немайнового характеру, так як мають відмінне правове регулювання спірних правовідносин і за своїм змістом такі вимоги є неоднорідними способами захисту порушеного права, в тому числі можуть бути заявлені окремо одна від одної.

У вказаних вимог присутній самостійний і окремий предмет оскарження і доказування, зокрема:

- в першому випадку перевірці підлягає питання наявності чи відсутності права на зарахування стажу державної служби періоду роботи з 10.05.1993 по 04.08.2000 в Івано-Франківській митниці і відповідного обов'язку із такого зарахування у відповідача;

- в другому випадку слід з'ясувати чи наявні у відповідача правові підстави видати нову довідку з новими посадовими окладами станом на січень 2020 року за посадою начальника відділу господарського обслуговування та матеріально-технічного забезпечення Управління адміністративного забезпечення ГУ ПФ України в Івано-Франківській області.

Відтак, виходячи із змісту пункту 4 частини 3 статті 2, пунктів 2, 3 статті 9 КАС України, ОСОБА_1 , заявила 2 (дві) самостійні позовні вимоги немайнового характеру.

Із урахуванням положень підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" позивач повинна сплатити судовий збір за подання адміністративного позову в розмірі - 1984,80 гривень (992,40 х 2 = 1 984,80 гривень).

Суд зазначає, що до матеріалів позовної заяви позивачем долучено доказ сплати судового збору лише за одну вимогу немайнового характеру в сумі 992,40 гривень, що є недоліком оформлення позовної заяви.

Відтак, позивач повинен доплатити судовий збір за подання адміністративного позову в розмірі - 992,40 гривень (1984,80 - 992,40 = 992,40 гривень).

Беручи до уваги зазначене, за наявності вказаного недоліку, позовна заява не відповідає вимогам частини 3 статті 161 КАС України.

За приписами частин 1, 2 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

У зв'язку із викладеним, відповідно до частин 1, 2 статті 169 КАС України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк, достатній для усунення недоліків шляхом приведення у відповідність адміністративного позову до вимог, встановлених частиною 3 статті 161 КАС України.

Зважаючи на те, що суддя Чуприна О.В. згідно наказу голови Івано-Франківського окружного адміністративного суду №139-ОС від 30.06.2022 в період з 4 по 5 липня 2022 року проходив підвищенням професійної кваліфікації, то ухвала складена в перший робочий день після такого навчання - "06.07.2022".

На підставі наведеного, керуючись статтями 160, 161, 171, частиною 2 статті 169 та статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними, зобов'язання зарахувати до стажу державної служби період роботи з 10.05.1993 по 04.08.2000, видати нову довідку з новим посадовим окладом станом на січень 2020 року, та здійснити перерахунок пенсії за новими довідками, - залишити без руху.

2. Встановити позивачу з дня вручення цієї ухвали десятиденний строк для усунення вказаних в описовій частині ухвали недоліків шляхом приведення у відповідність адміністративного позову до вимог, встановлених частиною 5 статті 160 та частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема:

2.1. необхідно надати (долучити) до позовної заяви засвідчену у встановленому порядку копії:

- заяви позивача (із усіма додатками), на яку відповідачем надано відповідь листом від 01.06.2022 за №2042-1901/Н-02/8-0900/22

- заяву позивача (із усіма додатками), на підставі якої відповідачем переведено ОСОБА_1 на пенсію державного службовця;

- платіжне доручення про сплату (доплату) судового збору в розмірі 992,40 гривень.

2.2. необхідно подати заяву про уточнення позовних вимог чи адміністративного позову у новій редакції (в двох примірниках), в якій:

- визначити дату (з прив'язкою до фактичних обставин у справі), з якої підлягає відновленню порушене право на пенсію державного службовця (слід здійснити відповідачу спірний перерахунок пенсії із зарахуванням стажу державної служби в період роботи з 10.05.1993 по 04.08.2000 в Івано-Франківській митниці, а також на підставі вірних даних розміру посадового окладу станом на січень 2020 року за посадою начальника відділу господарського обслуговування та матеріально-технічного забезпечення Управління адміністративного забезпечення ГУ ПФ України в Івано-Франківській області).

Роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде повернена позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.

Суддя Чуприна О.В.