Рішення від 06.07.2022 по справі 120/1690/22-а

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

06 липня 2022 р. Справа № 120/1690/22-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Бошкової Ю.М., розглянувши у письмовому порядку за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21100; код ЄДРПОУ 13322403) про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (далі - ГУ ПФУ у Вінницькій області, відповідач) про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що під час проходження військової служби у військовій частині НОМЕР_2 в період з 01.03.2018 по 10.06.2020 йому невірно встановлювалось і виплачувалось грошове забезпечення, а саме: посадовий оклад і оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення. При цьому, занижені суми грошового забезпечення були враховані при призначенні пенсії.

Як зазначає позивач, в судовому порядку його права відновлені. Так, на підставі постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 14.01.2021 по справі №240/16197/20 військовою частиною НОМЕР_2 проведено перерахунок і виплату грошового забезпечення та надані оновлені документи (виготовлені військовою частиною НОМЕР_3) для перерахунку і виплати пенсії, а саме грошовий атестат і довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії.

Водночас, ГУ ПФУ у Вінницькій області відмовило у перерахунку пенсії на підставі з врахуванням грошового забезпечення зазначеного у новому грошовому атестаті №54/720 від 12.08.2021 та новій довідці №54/721 від 12.08.2021 про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за період з 01.03.2018 по 31.05.2020

ОСОБА_1 такі дії відповідача вважає протиправними та такими, що порушують його конституційне права на соціальний захист.

Ухвалою від 11.02.2022 відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін. Крім того, встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позов.

12.04.2022 представником відповідача подано до суду відзив на позовну заяву, в якому Головне управління просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі. В обґрунтування своєї позиції відповідач зазначив, що під час перерахунку пенсії має враховуватись грошове забезпечення, яке отримують особи за відповідною посадою, що прирівнюється до посади, з якої особа звільнена на пенсію. При цьому, на переконання представника позивача, право на перерахунок пенсії у особи не виникає з кожною зміною фактичного розміру отримуваного грошового забезпечення особою, що працює за відповідною посадою. Таке право у пенсіонера виникає виключно у зв'язку з прийняттям рішення Кабінетом Міністрів України, а відповідного рішення окрім як Постанови Кабінету Міністрів України №103 не приймалось.

З огляду на вказане, відповідач вважає, що у нього відсутні правові підстави для здійснення перерахунку пенсії позивача з 01.04.2019.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, судом встановлено, що ОСОБА_1 проходив військову службу у Збройних Силах України у військовій частині НОМЕР_2, яка перебуває на фінансовому забезпеченні військової частини НОМЕР_3.

Відповідно до наказу Головнокомандувача Збройних Сил України (по особовому складу) від 26.05.2020 № 76 звільнений з військової служби у запас. Згідно з наказом командира військової частини НОМЕР_2 (по стройовій частині) від 10.06.2020 № 130 позивач виключений зі списків особового складу частини та з 10.06.2020 виключений з усіх видів забезпечення.

Не погоджуючись із нарахованим у період з 01.03.2018 по 10.06.2020 розміром грошового забезпечення, а саме: посадовий оклад і оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення, ОСОБА_1 оскаржив такі дії відповідача у судовому порядку.

Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 14.01.2021 у справі №240/16197/20 задоволено апеляційну скаргу позивача, рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 05.11.2020 скасовано та прийнято нову постанову, якою позовні вимоги задоволено.

Так, вирішено визнати протиправними дії військової частини НОМЕР_2, які полягають у не застосуванні п. 1 Примітки Додатку 1 та Примітки Додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" при обчисленні ОСОБА_1 , починаючи з 01.03.2018 року по 31.12.2018 року включно, розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, а саме встановленого Законом України від 07.12.2017 року №2246-УІІІ «Про Державний бюджет України на 2018 рік» на 01.01.2018 року.

Зобов'язано військову частину НОМЕР_2 вчинити дії щодо перерахунку ОСОБА_1 , починаючи з 01.03.2018 року по 31.12.2018 року включно, розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням п. 1 Примітки Додатку 1 та Примітки Додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб виходячи з 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, а саме встановленого Законом України від 07.12.2017 року №2246-VIII "Про Державний бюджет України на 2018 рік" на 01.01.2018 року, та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти.

Визнано протиправними дії військової частини НОМЕР_2, які полягають у не застосуванні п. 1 Примітки Додатку 1 та Примітки Додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 10.08.2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" при обчисленні ОСОБА_1 , починаючи з 01.01.2019 року по 31.12.2019 року включно, розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, а саме встановленого Законом України від 23.11.2018 року № 2629-VIII «Про Державний бюджет України на 2019 рік» на 01.01.2019 року.

Зобов'язано військову частину НОМЕР_2 вчинити дії щодо перерахунку ОСОБА_1 , починаючи з 01.01.2019 року по 31.12.2019 року включно, розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням п. 1 Примітки Додатку 1 та Примітки Податку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" виходячи з 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, а саме встановленого Законом України від 23.11.2018 року № 2629-УIII "Про Державний бюджет України на 2019 рік" на 01.01.2019 року, та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти.

Визнано протиправними дії військової частини НОМЕР_2, які полягають у не застосуванні п. 1 Примітки Додатку 1 та Примітки Додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 10.08.2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" при обчисленні ОСОБА_1 , починаючи з 01.01.2020 року по 10.06.2020 року включно, розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, а саме встановленого Законом України від 14.11.2019 року № 294-ІХ «Про Державний бюджет України на 2020 рік» на 01.01.2020 року.

Зобов'язано військову частину НОМЕР_2 вчинити дії щодо перерахунку ОСОБА_1 , починаючи з 01.01.2020 року по 10.06.2020 року включно, розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням п. 1 Примітки Додатку 1 та Примітки Додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб виходячи з 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року, а саме встановленого Законом України від 14.11.2019 року № 294-ІХ «Про Державний бюджет України на 2020 рік» на 01.01.2020 року, та множенням на відповідні тарифні коефіцієнти;

Зобов'язано військову частину НОМЕР_2 виплатити ОСОБА_1 , недоплачені протягом 2018 року, 2019 року та 2020 року суми грошового забезпечення з врахуванням проведеного перерахунку (основних, додаткових та одноразових видів грошового забезпечення, в тому числі одноразової грошової допомоги у разі звільнення) відповідно до пункту 1 Примітки Додатку 1 та Примітки Додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 10.08.2017року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" 50-ти відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законами на 1 січня календарного року, а саме Законом України від 07.12.2017 року №2246-УІІІ «Про Державний бюджет України на 2018 рік» на 01.01.2018 року, Законом України від 23.11.2018року №2629-УІІІ «Про Державний бюджет України на 2019 рік» на 01.01.2019 року та Законом України від 14.11.2019 року № 294-1Х «Про Державний бюджет України на 2020 рік» на 01.01.2020 року, за період з 01.03.2018 року по 10.06.2020 року включно.

На підставі постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 14.01.2021 у справі №240/16197/20 військовою частиною НОМЕР_2 проведено перерахунок і виплату належного позивачу грошового забезпечення та надано грошовий атестат від 12.08.2021 №54/720, довідку №54/721 від 12.08.2021 про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії для обчислення пенсії відповідно до ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та абзацу 8 пункту 7 постанови Кабінету Міністрів від 17.07.1992 №393 (зі змінами).

08.12.2021 позивач звернувся до Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки із заявою, у якій просив долучити до особової та пенсійної справ оновлені документи для розрахунку пенсії на дату виникнення права на призначення пенсії (11.06.2020).

Листом від 21.12.2021 №9/5295 Вінницький обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки повідомив, що оскільки у 2020 році підвищення грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України не відбувалось, правових підстав для складання довідки про грошове забезпечення у Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки немає. Водночас, зазначено, що надіслані завірені належним чином грошові документи направлені до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області для прийняття рішення щодо перерахунку пенсії.

Окрім того, 08.12.2021 ОСОБА_1 звернувся із заявою до відповідача до якої долучив новий грошовий атестат №54/720 від 12.08.2021 та нову довідку №54/721 від 12.08.2021 про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за період з 01.03.2018 по 31.05.2020. У заяві позивач просив здійснити перерахунок пенсії у зв'язку із донарахуванням та виплатою за рішенням суду перерахованих розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням.

Листом від 23.12.2021 ГУ ПФУ у Вінницькій області відмовило у перерахунку пенсії позивачеві, мотивуючи тим, що на підставі подання Вінницького обласного військового комісаріату від 23.07.2020 №ХЛ69117 та доданих до нього документів, зокрема грошового атестату №17 від 11.06.2020 та довідки про додаткові види грошового забезпечення від 11.06.2020 №10/310. На підставі вищезазначених документів ОСОБА_1 з 11.06.2020 призначено пенсію за вислугу років, відповідно до Закону №2262. Головне управління здійснює обрахунок пенсій військовослужбовцям виключно на підставі документів, що надані уповноваженими структурними підрозділами. Крім того зазначено, що постанова Сьомого апеляційного адміністративного суду від 14.01.2021 у справі за №240/16197/20 винесена до військової частини НОМЕР_2, та не містить зобов'язань до Головного управління щодо здійснення перерахунку пенсії.

Таким чином, на переконання відповідача, у Головного управління відсутні підстави для здійснення перерахунку пенсії позивача на підставі наданих документів.

Позивач вважає такі дії ГУ ПФУ у Вінницькій області протиправними, тому за захистом своїх прав та інтересів звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам та встановленим обставинам справи, суд виходить з такого.

Частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема, Закон № 2262-ХІІ.

Статтею 43 Закону № 2262-XII передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Процитована норма статті 43 Закону міститься в розділі V "Обчислення пенсії", тобто в загальному розділі, та безпосередньо визначає складові грошового забезпечення для обчислення пенсій. При цьому під обчисленням слід розуміти процес отримання результату за допомогою дій над числами, кожне з яких є конкретним цифровим вираженням розміру складових грошового забезпечення. Такий висновок міститься у постанові Верховного Суду від 12.11.2019 у справі № 826/3858/18.

За змістом частини 1, 2, 4 статті 63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок № 3-1.

Відповідно до пункту 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Отже, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ.

Судом встановлено, що постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 14.01.2021 у справі №240/16197/20 визнано протиправними дії військової частини НОМЕР_2, які полягають у не застосуванні п. 1 Примітки Додатку 1 та Примітки Додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" при обчисленні ОСОБА_1 розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням з урахуванням 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року.

Відтак, фактично у період з 01.03.2018 по 10.06.2020 позивачу виплачувалось грошове забезпечення у зменшеному розмірі. При цьому, грошовий атестат №17 від 11.06.2020 та довідка про додаткові види грошового забезпечення від 11.06.2020 №10/310, з врахуванням яких ОСОБА_1 було призначено пенсію, також містять розміри складових грошового забезпечення, які обчисленні без урахування п. 1 Примітки Додатку 1 та Примітки Додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", з урахуванням 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року.

Водночас, на підставі постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 14.01.2021 у справі №240/16197/20 військовою частиною НОМЕР_2 надано позивачу грошовий атестат від 12.08.2021 №54/720, а також довідку про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії для обчислення пенсії №54/721 від 12.08.2021.

Отже, враховуючи те, що при призначенні пенсії позивачу з 11.06.2020 враховано грошовий атестат та довідку про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії, які містять занижені розміри складових грошового забезпечення, суд дійшов висновку, що позивач має право на перерахунок його пенсії на підставі грошового атестату від 12.08.2021 №54/720, а також довідки №54/721 від 12.08.2021 про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії для обчислення пенсії.

З огляду на зазначене, дії ГУ ПФУ у Вінницькій області щодо відмови у перерахунку та виплаті пенсії з урахуванням основних та додаткових видів грошового забезпечення, з якого обраховується пенсія, визначених у грошовому атестаті від 12.08.2021 №54/720 та довідці №54/721 від 12.08.2021 є протиправними.

Щодо позовної вимоги зобов'язального характеру, то остання на підставі пункту 23 частини 1 статті 4 КАС України підлягає задоволенню шляхом зобов'язання відповідача з 11.06.2020 здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу з урахуванням грошового забезпечення, з якого обраховується пенсія, визначеного у грошовому атестаті від 12.08.2021 №54/720, а також у довідці №54/721 від 12.08.2021 про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії для обчислення пенсії, з урахуванням виплачених сум.

При цьому, вимогу позивача про зобов'язання відповідача здійснити перерахунок з урахуванням конкретних складових та розмірів грошового забезпечення, суд вважає передчасною, оскільки відсутні підстави вважати, що відповідач при здійсненні перерахунку пенсії на підставі грошового атестату від 12.08.2021 №54/720 та довідки №54/721 від 12.08.2021, порушить права позивача в цій частині та не врахує при перерахунку складові грошового забезпечення, які просить врахувати позивач, а тому задоволення позову в такий спосіб свідчитиме про вирішення спору, який ще відсутній, що суперечить засадам адміністративного судочинства та його принципам.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

З аналізу вказаних правових норм вбачається, що суд захищає лише порушені, невизнані або оспорювані права, свободи та інтереси учасників адміністративних правовідносин. Відповідно, судовий захист надається з метою поновлення вже існуючих та порушених прав/інтересів, а не тих, що ймовірно можуть виникнути та будуть порушені у майбутньому.

Обов'язок з перерахунку пенсії позивача виникне у пенсійного органу лише у випадку набрання судовим рішенням в цій справі законної сили. Відтак лише після цього у позивача виникне право на отримання недоплачених сум пенсії за попередній період та, відповідно, обов'язок пенсійного органу з їх нарахування та виплати позивачу.

Отже, позовні вимоги щодо виплати недоотриманої суми пенсії однією сумою є передчасними, а тому не можуть бути задоволені з цих міркувань.

Відповідно до частини 1 статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В силу приписів частини 1 статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили.

Перевіривши обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій, суд приходить до переконання, що заявлений позов підлягає частковому задоволенню.

Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Положеннями частини 3 статті 139 КАС України визначено, що при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Водночас суд зауважує, що на користь позивача підлягає відшкодуванню вся сума судового збору в розмірі 744,30 грн., адже незважаючи на часткове задоволення позовних вимог, суд визнав порушення законних прав позивача внаслідок протиправних дій суб'єкта владних повноважень, і спір по суті вирішено на користь позивача.

Керуючись ст.ст.73-77, 90, 139, 242, 245, 246, 250, 255, 263, 295 КАС України, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо відмови здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії з урахуванням основних та додаткових видів грошового забезпечення, з яких обраховується пенсія, визначених у грошовому атестаті від 12.08.2021 №54/720 та довідці №54/721 від 12.08.2021.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області з 11.06.2020 здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії з урахуванням грошового забезпечення, з якого обраховується пенсія, визначеного у грошовому атестаті від 12.08.2021 №54/720, а також у довідці №54/721 від 12.08.2021 про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії для обчислення пенсії, з врахуванням раніше виплачених сум пенсії.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 744,30 грн. (сімсот сорок чотири гривні тридцять копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ).

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21100, код ЄДРПОУ 13322403).

Рішення в повному обсязі сформовано: 06.07.2022.

Суддя Бошкова Юлія Миколаївна