Справа №295/4409/22
Категорія 146
3/295/2024/22
04.07.2022 року м. Житомир
Суддя Богунського районного суду м. Житомира Панченко Г. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого у АДРЕСА_1 , за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
У провадженні Богунського районного суду м. Житомира перебуває справа про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП.
Захисник подав до суду клопотання про здійснення судового провадження в режимі відеоконференції з Котелевським районним судом Полтавської області у зв'язку із введенням військового стану і неможливістю прибуття в судове засідання.
Інші учасники судового провадження не заперечували.
Кодексом України про адміністративне правопорушення не регулюється питання про проведення процесуальних дій в режимі відеоконференції. Однак, відповідно до ч. 1ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.
Частиною 7 статті 11 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» передбачено, що учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Обов'язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Згідно ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Тому суд вважає необхідним, з метою забезпечення всебічного, повного і об'єктивного розгляду справи, прийняття справедливого судового рішення за результатами такого розгляду, а також дотримання процесуальних строків її розгляду, проводити розгляд даної справи у режимі відеоконференції з Котелевським районним судом Полтавської області.
На підставі вищевикладеного, керуючись ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ч. 7ст.11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», ст. 268 КУпАП,
постановив:
Провести судове засідання по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП в режимі відеоконференції між Богунським районним судом м. Житомира і Котелевським районним судом Полтавської області 04.07.2022 о 09-40 год. в залі судових засідань №1-Б-1 в приміщенні Богунського районного суду м. Житомира.
Доручити Котелевському районному суду Полтавської області забезпечити участь особи, що притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 в судовому засіданні Богунського районного суду міста Житомира в режимі відеоконференції 04.07.2022 о 09-40 год.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Г. В. Панченко