Березівський районний суд Одеської області
29.06.2022
Справа № 494/590/22
Провадження № 3/494/362/22
29 червня 2022 р. м. Березівка
Суддя Березівського районного суду Одеської області Лебединський С.Й. розглянувши адміністративну справу за протоколом інспектора ЮП СП Березівського РВП ГУ НП в Одеській області серії ВАВ №478811 від 28 квітня 2022 р., про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, учня 10-го класу, місце проживання та реєстрації АДРЕСА_1 , за ч.1 ст.173 КУпАП,-
ОСОБА_1 27 квітня 2022 р. приблизно о 21.45 годині по АДРЕСА_2 на адресу громадянки ОСОБА_2 , виражався нецензурною лайкою, погрожував фізичною розправою та облив її зеленкою. Дії правопорушника кваліфіковані за ст.173 КУпАП як дрібне хуліганство.
У судове засідання правопорушник не з'явився, надіслав заяву у якій вину визнав, фактичних обставин справи не оспорював, також просив розгляд справи проводити за його відсутності.
Представник правопорушника, його матір ОСОБА_3 повідомлялася належним чином, але у судове засідання не з'явилася, про причини своєї не явки суд не повідомила.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності правопорушника та його законного представника відповідно до ст.268 КУпАП.
Розглянувши матеріали адміністративної справи суд вважає наступне.
Як передбачено положеннями ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до положень ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Дрібне хуліганство, нецензурна лайка у громадському місці, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що ображають людську гідність, громадську мораль, порушують порядок і спокій громадян - є підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності за ст.173 КУпАП.
Положеннями ст.251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
У відповідності до вищенаведеної ст.251 КУпАП вина правопорушника підтверджена протоколом інспектора ЮП СП Березівського РВП ГУНП серії ВАВ №478811, поясненнями правопорушника, його представника та потерпілої, іншими матеріалами справи, з яких вбачається, що він дійсно вчинив хуліганські дії по відношенню до потерпілої.
Обставини, що пом'якшують вчинене, згідно ст.34 КУпАП, інші обставини, що мають значення для розгляду справи, не виявлено.
Обставини, що обтяжують відповідальність згідно ст.35 КУпАП, не встановлені.
Згідно до положень ч.2 ст.13 КУпАП у разі вчинення особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень передбачених ст.ст.44, 51, 89, 121-127, 130, ст.139, ч.3 ст.154, ч.2 ст.156, ст.ст.173, 173-4, 174, 183-1, 185, 190-195 КУпАП, вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах.
Як встановлено судом правопорушник народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , а відтак йому на час розгляду справи є 16-ть років і він може нести відповідальність на загальних підставах.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Положеннями ст.30-1 КУпАП зазначено, що громадські роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування.
Громадські роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею) на строк від двадцяти до шістдесяти годин і відбуваються не більш як чотири години на день. Громадські роботи не призначаються особам з інвалідністю першої або другої групи, вагітним жінкам, жінкам, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років.
З урахуванням вищевикладеного суд вважає за можливе визначити адміністративне стягнення у виді громадських робіт, яке на думку суду повністю відповідає вчиненому, та буде дієвим заходом для попередження вчинення особою правопорушень у подальшому.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Керуючись ст.13, ст.33, ст.40-1, ст.173, ст.ст.278-280, 282, 283, п.1 ч.1 ст.284, 285, ч.2 ст.294 КУпАП
ОСОБА_1 визнати винним за ст.173 КУпАП і призначити йому адміністративне стягнення у виді 40 (сорока) годин громадських робіт.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , на користь Державної судової адміністрації України, 050 (Отримувач коштів ГУК в Одеській обл./ отг м. Березівка/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37607526, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку 899998, Рахунок отримувача UA848999980313171206000015594, Код класифікації доходів бюджету 22030101) судовий збір у розмірі 496 грн. 20 коп..
Постанова може бути оскаржена протягом 10 діб з дня її винесення особою, що притягається до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, або його представником до Одеського апеляційного суду через Березівський районний суд Одеської області.
Суддя:___________________________________________________-