Постанова від 29.06.2022 по справі 494/768/22

Березівський районний суд Одеської області

29.06.2022

Справа № 494/768/22

Провадження № 3/494/464/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 червня 2022 р. м. Березівка

Суддя Березівського районного суду Одеської області Лебединський С.Й. розглянувши справу про адміністративне правопорушення за протоколами серії ВАВ №478833 і серії ВАВ №478834 від 23 червня 2022 р., складеними ДОП СП Березівського РВП ГУНП в Одеській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, із середньою освітою, не одруженого, не працюючого, проживаючого по АДРЕСА_1 , за ст.173 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 16 червня 2022 р. приблизно о 19.00 годині перебуваючи по АДРЕСА_2 виражався нецензурною лайкою та погрожував фізичною розправою громадянці ОСОБА_2 ..

Продовжуючи свою протиправну діяльність ОСОБА_1 17 червня 2022 р. приблизно о 20.00 год. знаходячись по вул. Центральній в с. Маринове Березівського району Одеської області ображав брутальною лайкою та погрожував фізичною розправою громадянці ОСОБА_3 ..

Дії ОСОБА_1 кваліфіковані як дрібне хуліганство..

У судове засідання правопорушник не з'явився, надіслав заяву у якій вину визнав, фактичних обставин справи не оспорював, також просив розгляд справи проводити за його відсутності.

Потерпіла ОСОБА_3 у судове засідання не з'явилася, надіслала заяву у якій просила судове засідання проводити без її участі

Потерпіла ОСОБА_2 повідомлялася належним чином, але у судове засідання не з'явилася, про причини своєї не явки суд не повідомила.

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності правопорушника відповідно до ст.268 КУпАП.

Розглянувши матеріали адміністративної справи суд вважає наступне.

Як передбачено положеннями ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до положень ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Дрібне хуліганство, виражався нецензурною лайкою у громадському місці та інші подібні дії, що ображають людську гідність, громадську мораль, порушують порядок і спокій громадян - є підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності за ст.173 КУпАП.

Положеннями ст.251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

У відповідності до вищенаведеної ст.251 КУпАП вина правопорушника підтверджена протоколами ДОП СП Березівського РВП ГУНП в Одеській області серії ВАВ №478834 та протоколом серії ВАВ №478833, поясненнями потерпілих, іншими матеріалами справи, з яких вбачається, що він дійсно вчинив хуліганські дії.

Обставини, що пом'якшують вчинене, згідно ст.34 КУпАП, інші обставини, що мають значення для розгляду справи, не виявлено.

Обставини, що обтяжують відповідальність згідно ст.35 КУпАП, не встановлені.

При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Положеннями ст.30-1 КУпАП зазначено, що громадські роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування.

Громадські роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею) на строк від двадцяти до шістдесяти годин і відбуваються не більш як чотири години на день. Громадські роботи не призначаються особам з інвалідністю першої або другої групи, вагітним жінкам, жінкам, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років.

З урахуванням вищевикладеного суд вважає за можливе визначити адміністративне стягнення у виді громадських робіт, яке на думку суду повністю відповідає вчиненому, та буде дієвим заходом для попередження вчинення особою правопорушень у подальшому.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Керуючись ст.13, ст.33, ст.40-1, ст.173, ст.ст.278-280, 282, 283, п.1 ч.1 ст.284, 285, ч.2 ст.294 КУпАП

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним за ст.173 КУпАП і призначити йому адміністративне стягнення у виді 60 (шісдесяти) годин громадських робіт.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого по АДРЕСА_1 , на користь Державної судової адміністрації України, 050 (Отримувач коштів ГУК в Одеській обл./ отг м. Березівка/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37607526, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку 899998, Рахунок отримувача UA848999980313171206000015594, Код класифікації доходів бюджету 22030101) судовий збір у розмірі 496 грн. 20 коп..

Постанова може бути оскаржена протягом 10 діб з дня її винесення особою, що притягається до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, або його представником до Одеського апеляційного суду через Березівський районний суд Одеської області.

Суддя:_______________________________________-