Рішення від 30.06.2022 по справі 742/829/22

Провадження № 2/742/648/22

Єдиний унікальний № 742/829/22

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 червня 2022 року м.Прилуки

Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі: головуючого судді Коваленка А.В., за участю секретаря судових засідань Риндя Л.А., розглянувши в порядку спрощеного провадження справу за позовом акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» в особі філії - Головного управління по м.Києву та Київській області АТ "Ощадбанк" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором-

ВСТАНОВИВ:

І. Зміст позовних вимог та заперечень сторін.

У лютому 2022 року позивач звертаючись до суду з заявою просить суд стягнути з ОСОБА_1 на користь акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» заборгованість за договором кредиту в сумі 17044 грн. 10 коп.

Аргументує свої вимоги тим, що 07 квітня 2016 року ОСОБА_1 надав публічному акціонерному товариству «Державний ощадний банк України» (назву змінено на акціонерне товариство «Державний ощадний банк України») заяву про приєднання №2707125 до Договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб та відкриття поточного рахунку з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки), а також заяви на встановлення відновлювальної кредитної лінії (кредиту), що є складовою заяви про приєднання, відповідно до якої приєднався до Договору кредиту в редакції, яка на день підписання заяви на приєднання розміщення на інтернет сторінці банку, згідно чого банк надав йому кредит у сумі 15000 грн., шляхом встановлення відновлювальної кредитної лінії (Кредиту) на його картковий рахунок, строком кредитування, що відповідає строку дії платіжної картки позичальника, з можливістю наступної пролонгації на строк дії випущеної нової платіжної картки за бажанням позичальника, зі сплатою 30 % річних за користування кредитними коштами.

У зв”язку з неналежним виконанням умов договору кредиту станом на 24.05.2021 року утворилася заборгованість, з врахуванням 3 % річних та інфляційних витрат за прострочення виконання грошового зобов'язання, загальна сума заборгованості становить 17044 грн. 10 коп., яку відповідач в добровільному порядку не повертає. Тому позивач звернувся до суду з даним позовом.

ІІ. Заяви, клопотання та інші процесуальні рішення у справі.

Ухвалою судді Прилуцького міськрайонного суду Коваленка А.В. від 23 лютого 2022 року відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду в спрощеному провадженні на 09 год. 00 хв. 22 березня 2022 року.

У зв'язку з неявкою сторін розгляд справи відкладено до 11 год. 20 хв. 30 червня 2022 року.

ІІІ. Позиції сторін.

В судове засідання представник позивача не з”явився, але надав суду заяву, в якій просить розглядати справу без його участі, позовні вимоги підтримує, в разі неявки відповідача в судове засідання справу просить розглянути заочно.

Відповідач належним чином повідомлений про день і час розгляду справи в порядку спрощеного провадження в судове засідання не з'явився.

Суд на підставі наявних в справі доказів, ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенню ст.280 ЦПК України.

Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

ІV. Фактичні обставини встановлені судом.

07 квітня 2016 року ОСОБА_1 надав публічному акціонерному товариству «Державний ощадний банк України» (назву змінено на акціонерне товариство «Державний ощадний банк України») заяву про приєднання №2707125 до Договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб та відкриття поточного рахунку з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки), а також заяви на встановлення відновлювальної кредитної лінії (кредиту), що є складовою заяви про приєднання, відповідно до якої приєднався до Договору кредиту в редакції, яка на день підписання заяви на приєднання розміщення на інтернет сторінці банку та уклав з банком договір складовою частиною якого є умови договору банківського рахунку, згідно чого банк надав йому кредит у сумі 15000 грн., шляхом встановлення відновлювальної кредитної лінії (Кредиту) на його картковий рахунок, строком кредитування, що відповідає строку дії платіжної картки позичальника, а при випуску Платіжної картки на новий термін, строк дії кредиту полдовжується на строк дії платіжної картки, але не більше ніж на 36 місяців, зі сплатою 30 % річних за користування кредитними коштами(а.с.27-31).

29 серпня 2016 року ОСОБА_1 надав публічному акціонерному товариству «Державний ощадний банк України» (назву змінено на акціонерне товариство «Державний ощадний банк України») заяву на встановлення (збільшення) відновлювальної кредитної лінії (кредиту), та підписав повідомлення про умови кредитування, відповідно до яких сукупна вартість кредиту, що може бути отриманий клієнтом за цим договором може складати 47109 грн. 30 коп., процентна ставка за користування кредитом становить 30 % річних, строком кредитування 36 місяців з можливим подовженням на той самий строк(а.с.32-34)

Відповідно до протоколу №АА36226/201016 засідання малого кредитного комітету з роздрібного бізнесу АТ «Ощадбанк» від 20.10.2016 року, надано дозвіл Головному управлінню по м.Києву та Київської області АТ «Ощадбанк» на здійснення кредитної операції з клієнтом роздрібного бізнесу на наступних умовах, позичальник ОСОБА_1 , сума ліміту (відновлювальної кредитної лінії) - 15000 грн., процентна ставка 30 %, строк кредитування відповідає строку дії платіжної картки позичальника з можливістю наступної пролонгації на строк дії випущеної нової платіжної картки за бажанням позичальника(а.с.35)

24 травня 2021 року Банком проведено розрахунок заборгованості позичальника ОСОБА_1 з якого вбачається, що заборгованість за договором кредиту №2707125 від 07.04.2016 року з врахуванням трьох відсотків річних та інфляційних втрат становить 17044 грн. 10 коп., із них : загальна сума основної заборгованості - 14993 грн. 93 коп., комісія - 14 грн., 3% річних на суму заборгованості - 418 грн. 17 коп., сума інфляційних втрат на суму простроченного кредиту - 1618 грн.(а.с.5-8)

V. Норми права, які підлягають застосуванню та мотиви суду, щодо оцінки аргументів наведених учасниками справи.

Відповідно до ст.ст.526-527 ЦК України, зобов”язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства.

Згідно ст.1049 ЦК України позичальник зобов”язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та порядку, що встановлені договором.

Відповідно до ч.2 ст.1050 ЦК України, якщо договором встановлений обов'язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася та сплати процентів, належних йому відповідно до ст.1048 ЦК України.

Згідно з п.3.1 заяви про приєднання - шляхом підписання цієї заяви про приєднання до Договору про комплексного банківського обслуговування фізичних осіб та відкриття поточного рахунку з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) (далі -Заява про приєднання), клієнт беззастережно приєднується до договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб (далі-Договір) в редакції , яка на день підписання заяви на приєднання розміщена на інтернет-сторінці Банку www.oschadbank.ua та укладено договір з банком, складовою частиною якого є умови договору банківського рахунку(а.с.28)

Згідно з п.6.3 блоку 6, позичальник погодився на встановлення йому максимальні параметри кредитування: максимальний розмір кредиту - 100000 грн., строком кредитування на 36 місяців з можливим подовженням на той самий строк(а.с.28).

Судом встановлено, що між Публічним акціонерним товариством «Державний ощадний банк України» та відповідачем, укладено договір кредиту.

Позивачем належним чином виконані умови договору та надано відповідачу ОСОБА_1 кредитні кошти шляхом встановлення відновлювальної кредитної лінії на картковий рахунок.

Натомість ОСОБА_1 в порушення вимог споживчого кредиту не здійснено своєчасну сплату визначених договором платежів, в результаті чого станом на 24.05.2021 року виникла заборгованість згідно наданого банком розрахунку, яку відповідач не сплачує.

Відповідно до ч.2 ст.625 ЦК України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

За таких обставин, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню заборгованість за договором про споживчий кредит з врахуванням 3 % річних, та інфляційних втрат в загальній сумі 17044, 10 грн.

VІ. Розподіл судових витрат.

Відповідно до вимог ч.1 статті 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Оскільки позовні вимоги задоволено в повному обсязі, то суд вважає необхідним стягнути з відповідача на користь позивача 2481 (дві тисячі чотириста вісімдесят одна) грн. 00 коп. в рахунок відшкодування витрат понесених на сплату судового збору при подачі позовної заяви до суду.

На підставі наведеного, ст.ст.263-265,273,279,280-281,354 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» в особі філії - Головного управління по м.Києву та Київській області АТ "Ощадбанк" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , мешканця АДРЕСА_1 , на користь акціонерного товариства «Державний ощадний банк України», код ЄДРПОУ 09322277, місце знаходження за адресою: м.Київ, вул.Володимирська, 27) заборгованість за кредитним договором, 3 % річних, інфляційні втрати, всього на суму 17044 (сімнадцять тисяч сорок чотири) грн. 10 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , мешканця АДРЕСА_1 , на користь акціонерного товариства «Державний ощадний банк України», код ЄДРПОУ 09322277, місце знаходження за адресою: м.Київ, вул.Володимирська, 27), судові витрати у сумі 2481 (дві тисячі чотириста вісімдесят одна) грн. 00 коп.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Рішення суду може бути оскаржено до Чернігівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі оголошення лише вступної та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя Анатолій КОВАЛЕНКО

Попередній документ
105019786
Наступний документ
105019788
Інформація про рішення:
№ рішення: 105019787
№ справи: 742/829/22
Дата рішення: 30.06.2022
Дата публікації: 04.07.2022
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; страхування, з них; позики, кредиту, банківського вкладу, з них; споживчого кредиту
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (30.06.2022)
Дата надходження: 23.02.2022
Предмет позову: про стягнення суми кредитної заборгованості