Справа № 676/2986/22
Номер провадження 3/676/1531/22
29 червня 2022 року м. Кам'янець-Подільський
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Мантуляк Ю.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли від Кам'янець-Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Думанів Кам'янець-Подільського району Хмельницької області та жителя АДРЕСА_1 , українця, непрацюючого,
за ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 388761 від 23 червня 2022 року, складений ДОП СДОП ВП Кам'янець-Подільського РУП ГУНП України в Хмельницькій області Стремінським Д.В., про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП, згідно із яким останній 19 червня 2022 року близько 18 год. 36 хв. перебуваючи в АДРЕСА_2 , в п'яному вигляді, умисно, з хуліганських мотивів пошкодив вікна в будинку ОСОБА_2 , чим порушував громадський порядок та спокій інших громадян.
Вивчивши матеріали справи, вважаю необхідним повернути до Кам'янець-Подільського РУП ГУНП України в Хмельницькій області матеріали справи про адміністративне правопорушення, оскільки протокол про адміністративне правопорушення складено із порушенням вимог ст. 256 КУпАП.
Так, відповідно до ст.245 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її у точній відповідності із законом.
Положеннями ст.276 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення (п.2), а в разі неправильного складання такого протоколу повернути матеріали адміністративної справи органу внутрішніх справ для належного (додаткового) оформлення.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Проте, ці вимоги закону в протоколі про адміністративне правопорушення не виконані. Зокрема, стаття 173 КУпАП визначає відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Однак, викладене в протоколі про адміністративне правопорушення формулювання суті адміністративного правопорушення, яке ставиться в вину ОСОБА_1 , зазначено не конкретно. Зокрема, не розкрито в повному обсязі суб'єктивну та об'єктивну сторону вчиненого ОСОБА_1 діяння, а саме не зазначено такі обов'язкові ознаки суб'єктивної сторони як мотив вчинення і спрямованість умислу. Крім того, не конкретизовано чи діяння вчинено безпричинно, чи на ґрунті особистих неприязних відносин, чи з інших мотивів тощо, пошкодив вікна будинку, проте не зазначено, в якому будинку, не конкретизовано, яким чином було вчинено пошкодження (розбито скло, поламану раму), та які наслідки діяння.
Також, до матеріалів справи органом, що порушив провадження в справі, не долучена належним чином завірена копія документу, що посвідчує особу, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Неповнота викладення фактичних обставин події, відсутність чіткого та конкретного формулювання обвинувачення, порушують право ОСОБА_1 на захист, а також перешкоджають суду повно та всебічно розглянути провадження про адміністративне правопорушення, провести і завершити судовий розгляд протягом розумного строку.
Таким чином встановлено, що матеріали про притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення оформленні з порушенням вимог чинного законодавства, у зв'язку з чим матеріали підлягають поверненню до Кам'янець-Подільського РУП ГУНП України в Хмельницькій області для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 173, 256, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Повернути матеріали справи про адміністративне правопорушення, складені відносно ОСОБА_1 за ст.173 КУпАП, до Кам'янець-Подільського РУП ГУНП України в Хмельницькій області для належного оформлення.
Суддя Кам'янець-Подільського
міськрайонного суду
Хмельницької області Ю.В.Мантуляк