м. Вінниця
28 червня 2022 р. Справа № 120/17328/21-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі судді Чернюк Алли Юріївни, розглянувши у письмовому проваджені в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Другого Державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області до Головного управління ДПС у Вінницькій області про визнання протиправною та скасування вимоги,
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшов позов Другого Державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області до Головного управління ДПС у Вінницькій області про визнання протиправною та скасування вимоги.
Позовні вимоги мотивовані протиправністю, на думку позивача, вимоги ГУ ДПС у Вінницькій області №Ю-36022-0228 від 16.11.2021 року про сплату боргу (недоїмки) у розмірі 81832,22 грн. Не погоджуючись із вказаним рішенням, з метою його скасування, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Ухвалою суду від 07.12.2021 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у адміністративній справі, розгляд справи вирішено здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
14.12.2021 року до суду надійшла заява про уточнення позовних вимог, у якій позивач додатково просить зобов'язати відповідача внести зміни до інформаційної системи органів доходів і зборів платника та даних інтегрованої картки платника податків у зв'язку із скасуванням спірної вимоги.
22.12.2021 року відповідачем подано відзив на позовну заяву, в якому він заперечує щодо позовних вимог та зазначає, що сума єдиного внеску своєчасно не сплачена у строки, встановлені Законом №2464-VІ є недоїмкою та стягується з нарахуванням пені та застосуванням штрафів. Згідно даних інтегрованої картки платника 71010000 (єдиний внесок за найманих працівників) по позивачу станом на 09.11.2021 року утворився борг по єдиному внеску в сумі 81832,22 грн, який виник в результаті подання звіту за 3 квартал 2021 року, а саме №9314741074. На переконання представника відповідача, контролюючим органом правомірно прийнято вимогу №Ю-36022-0228 від 16.11.2021 року, а тому просить суд в задоволенні позовних вимог відмовити.
24.12.2021 року представником позивача подано до суду відповідь на відзив, у якій вказує, що відповідач не спростував твердження та аргументи щодо суті позовних вимог. Вказує, що сплата зобов'язання на інший рахунок податкового органу не може бути підставою для застосування штрафу з цих підстав, оскільки кошти зараховані до Державного бюджету України у визначений законом строк, що свідчить про виконання зобов'язання зі сплати єдиного внеску.
Ухвалою суду від 28.12.2021 року прийнято до розгляду заяву про уточнення позовних вимог та запропоновано відповідачу у 10-денний строк з дня отримання ухвали подати відзив на заяву про уточнення позовних вимог із поясненнями по суті заявлених вимог та доданням підтверджуючих документів у тому числі документів, що підтверджують надіслання копії відзиву та доданих до нього документів позивачу.
У встановлений судом строк від представника відповідача надійшов відзив на уточнену позовну заяву, в якому він просив відмовити в задоволенні позовних вимог з підстав, викладених у первинному відзиві.
11.01.2022 року представником позивача подано до суду відповідь на вищезазначений відзив.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-76, 90 Кодексу адміністративного судочинства України, суд встановив наступне.
Другий Державний пожежно-рятувальний загін Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області зареєстрований платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, відповідно до закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 № 2464-VI.
Згідно даних інтегрованої картки платника 71010000 (єдиний внесок за найманих працівників) по Другому Державному пожежно-рятувальному загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області станом на 09.11.2021 року утворився борг по єдиному внеску в сумі 81832,22 грн, який виник в результаті подання звіту №9314741074 за 3 квартал 2021 року.
На підставі вищезазначеного, 16.11.2021 року Головне управління ДПС у Вінницькій області сформувало вимогу №Ю-36022-0228 про сплату боргу (недоїмки) у розмірі 81832,22 грн.
Позивач, вважаючи дану вимогу протиправною, звернувся до суду з цим позовом.
Досліджуючи правомірність спірного рішення, суд враховує таке.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначає закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 № 2464-VI (далі Закон № 2464-VI).
Відповідно до підпункту 1 пункту 1 статті 4 Закону № 2464-VI платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) є роботодавці військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу, у тому числі тих, які проходять військову службу під час особливого періоду, визначеного законами України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та "Про військовий обов'язок і військову службу", а також для осіб, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відповідно до закону отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та/або при народженні дитини, усиновленні дитини.
Згідно з підпунктом 4 пункту 2 статті 6 Закону №2464-VI військові частини, як платники єдиного внеску зобов'язані подавати звітність та сплачувати до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Відповідно до підпункту 1 пункту 1 статті 7 Закону №2464-VI єдиний внесок нараховується: для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого) частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами; для платників, зазначених в абзаці сьомому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму грошового забезпечення кожної застрахованої особи, оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами; допомоги, надбавки або компенсації відповідно до законодавства.
Порядок нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за деякі категорії застрахованих осіб затверджений постановою Кабінету Міністрів від 2 березня 2011 р. № 178 (далі - Порядок №178).
За змістом підпункту 1 пункту 1 Порядку №178 цей Порядок визначає механізм сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) за: осіб, які проходять строкову військову службу у Збройних Силах, інших утворених відповідно до закону військових формуваннях, СБУ, органах МВС та службу в органах і підрозділах цивільного захисту.
Згідно з підпунктом 1 пункту 2 Порядку №178 єдиний внесок нараховується за осіб, зазначених у підпункті 1 пункту 1 цього Порядку, на суми грошового забезпечення, нарахованого особі за базовий звітний період.
Відповідно до пункту 4 Порядку №178 обчислення єдиного внеску військовими частинами та органами, які виплачують грошове забезпечення, провадиться за осіб, зазначених у підпункті 1 пункту 1 цього Порядку.
Пунктом 7 Порядку №178 передбачено, що платники подають до територіальних органів доходів і зборів звіти про нарахування та сплату єдиного внеску у строки, порядку та за формою, що встановлюється Мінфіном за погодженням з Пенсійним фондом України та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Процедуру, форму і строки подання звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - Звіт) до Державної фіскальної служби України визначає Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435, у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15 травня 2018 року № 511 (далі - Порядок №435).
За визначенням пункту 2 Порядку №435 страхувальники - платники єдиного внеску, зазначені в пункті 1 частини першої статті 4 Закону, на яких покладено обов'язки нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок, а також платники єдиного внеску, зазначені в пунктах 4, 5, 5 1 частини першої статті 4 Закону.
Пунктом 1 розділу 3 Порядку №435 передбачено, що страхувальники, крім зазначених у пунктах 5, 6 цього розділу, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з ФО - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань), у частині подання Звіту за таких осіб зобов'язані формувати та подавати до органів доходів і зборів Звіт протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду. Звітним періодом є календарний місяць.
Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, надбавки, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів подається за формою № Д4 згідно з додатком 4 до цього Порядку.
Отже, обов'язок щодо нарахування та обчислення єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, формування та подання звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску та сплати єдиного внеску покладений на страхувальника - військові частини та органами, які виплачують грошове забезпечення.
Згідно з пунктом 4 розділу 4 Порядку №435 таблиця 1 додатка 4 до цього Порядку формується та подається страхувальниками, крім зазначених у пунктах 5, 6 цього розділу, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з ФО - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань).
Відповідно до пункту 7 розділу 4 Порядку №435 таблицю 4 додатка 4 до цього Порядку формують та подають до органів доходів і зборів страхувальники, які нараховують та сплачують єдиний внесок за осіб із числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової та альтернативної служби), поліцейських, осіб рядового і начальницького складу, у тому числі тих, які проходять військову службу під час особливого періоду, визначеного Законами України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та "Про військовий обов'язок і військову службу".
Фактичною підставою застосування до 2 ДПРЗ штрафу та нарахування пені за період з серпня 2018 року по жовтень 2019 на підставі п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону №2464-VI слугувала несплата, на думку відповідача, єдиного внеску на суми заробітної плати та винагород за виконану роботу за вказаний період.
Згідно з частиною 8 статті 9 Закону №2464-VI платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць , не пізніше 28 числа наступного місяця.
Підпунктом 1 пункту 1 статті 1 Закону №2464-VI визначено, що сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені Законом №2464-VI є недоїмкою.
Пунктом 2 частини 11 статті 25 Закону №2464-VI визначено, що за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Одночасно на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу (частина 10 статті 25 Закону №2464-VI).
Згідно з частиною 10 статті 9 Закону №2464-VI днем сплати єдиного внеску вважається: у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки органу доходів і зборів - день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів.
Згідно із бухгалтерськими документами (платіжні дорученнями та витяги із звіту), які додані позивачем до позовної заяви вбачається, що нарахування та сплата єдиного внеску в період за який на 2 ДГТРЗ прийнято рішення про накладення санкцій, відбувалася у розмірах та у терміни, визначених законом.
Зокрема зазначене підтверджується проведенням наступних платіжних документів:
- у 2018 році - № 1298 від 01.08.2018, № 1325 від 10.08.2018; № 1325 від 10.08.2018; № 1305 від 08.08.2018; № 1333 від 16.08.2018; № 1418 від 17.08.2018; №1432 від 21.08.2018; №1482 від 23.08.2018; №1526 від 06.09.2018; №1537 від 11.09.2018; №1655 від 20.09.2018; № №1714 від 26.09.2018; №1840 від 19.10.2018; №1886 від 29.10.2018; № 1920 від 01.11.2018; №1928 від 12.11.2018; №1947 від 14.11.2018; №2055 від 19.11.2018; № 2117 від 27.11.2018; № 2126 від 29.11.2018; № 2134 від 05.12.2018; № 2138 від 06.12.2018; №2145 від 11.12.2018; №2328 від 21.12.2018. Крім того, сплата ЄВ щомісячно відображена у формах звітності таблиця №4 за серпень - грудень 2018 року, які долучені до матеріалів справи.
- у 2019 році - №96 від 23.01.2019; №99 від 24.01.2019; №103 від 25.01.2019; №174 від 12.02.2019; №294 від 19.02.2019; № 402 від 01.03.2019; № 409 від 05.03.2019; № 531 від 19.03.2019; №638 від 05.04.2019; №664 від 15.04.2019; №768 від 19.04.2019; №773 від 19.04.2019; №862 від 25.04.2019; №866 від 03.05.2019; №880 від 07.05.2019; №909 від 15.05.2019; №1019 від 20.05.2019; №1041 від 22.05.2019; №1072 від 27.05.2019;№1122 від 11.06.2019;№1144 від 18.06.2019; №1153 від 19.06.2019; №1253 від 20.06.2019; №1157 від 20.06.2019; №1331 від 01.07.2019; №1347 від 08.07.2019; №1355 від 09.07.2019; №1363 від 11.07.2019; №1490 від 23.07.2019; №1535 від 25.07.2019; №1575 від 09.08.2019; №1695 від 19.08.2019; №1762 від02.09.2019; №1774 від 04.09.2019; №1778 від 05.09.2019; №1899 від 19.09.2019; №1978 від 27.09.2019; №1983 від 01.10.2019; №2013 від 15.10.2019; №2016 від 16.10.2019; №2023 від 17.10.2019; №2119 від 18.10.2019. Крім того, сплата ЄВ щомісячно відображена у формах звітності таблиця №4 за січень - жовтень 2019 року, які містяться в матеріалах справи.
Таким чином, позивач виконав обов'язок щодо сплати єдиного внеску за спірний період у строки, встановлені частиною 8 статті 9 Закону №2464-VI.
Тому, підстави для застосування до позивача штрафу на підставі п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону №2464-VI відсутні.
Посилання відповідача, як на підставу для визнання спірного рішення правомірним, на порушення позивачем вимог Порядку № та Інструкції №449 у зв'язку з невірним зазначенням коду економічної класифікації видатків бюджету під час відображення у звіті єдиного внеску на суму допомоги по вагітності та пологах для жінок-військовослужбовців в розмірі суд вважає необґрунтованим, оскільки умовою застосування пункту 2 частини 11 статті 25 Закону №2464-VI є несплата або несвоєчасна сплата платником внеску.
Разом з тим, виходячи із бухгалтерських документів наданих позивачем, сплата ЄСВ здійснена і банком проведена.
Водночас, ч. 4 та ч. 5 ст. 45 Бюджетного кодексу України встановлено, що податки і збори та інші доходи державного бюджету зараховуються безпосередньо на єдиний казначейський рахунок і не можуть акумулюватися на рахунках органів, що контролюють справляння надходжень бюджету (за винятком установ України, які функціонують за кордоном). Податки і збори та інші доходи державного бюджету визнаються зарахованими до державного бюджету з дня зарахування на єдиний казначейський рахунок.
Поняття «єдиний казначейський рахунок» закріплене в Положенні про єдиний казначейський рахунок», затвердженому Наказом Державного казначейства України від 26 червня 2002 року № 122, та визначається як консолідований рахунок, відкритий Державному казначейству України в Національному банку України для обліку коштів та здійснення розрахунків у системі електронних платежів Національного банку України. Єдиний казначейський рахунок консолідує кошти державного та місцевих бюджетів, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, коштів інших клієнтів, обслуговування яких здійснюється органами Державного казначейства України та регламентується законодавством (п. 2.1 цього Положення).
Зі змісту пунктів 2.2 і 2.3 цього ж Положення слідує, що всі сплачені податки і збори (обов'язкові платежі), не залежно від того, до якого бюджету вони сплачені, в будь-якому випадку зараховуються та акумулюються на один консолідований рахунок - єдиний казначейський рахунок, а зарахування податку на відповідний рахунок має значення лише для обліку коштів.
Отже, сплата зобов'язання на інший рахунок податкового органу не може бути підставою для застосування штрафу з цих підстав, оскільки кошти зараховані до Державного бюджету України у визначений законом строк, що свідчить про виконання зобов'язання зі сплати єдиного внеску.
Аналогічного висновку дійшов Верховний суд у Постанові від 14.11.2018 по справі № 805/3665/16-а та Постанові від 24.10.2018 по справі № 760/6097/16-а, згідно якого допущення помилки під час перерахування платником суми грошового зобов'язання з єдиного соціального внеску у строк, встановлений Законом має кваліфікуватися як дія, хоча й помилкова, а тому не може слугувати підставою для притягнення платника та його посадових осіб до відповідальності за несплату або несвоєчасну сплату єдиного соціального внеску.
Причиною невідображення контролюючим органом вказаних платежів у Витягах з облікової карти платника податку за платежем - єдиний внесок на суми грошового забезпечення військовослужбовців за періоди з серпня 2018 по жовтень 2019 року є зазначення іншого розрахункового рахунку ГУ ДПС на який перераховувався ЄСВ. Однак, зазначена обставина не може слугувати підставою для нарахування контролюючим органом недоїмки, а відтак - штрафу та пені.
Отже, в процесі судового розгляду відповідач не довів правомірність спірного рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску. Тому позов про його скасування необхідно задовольнити.
Визначаючись щодо похідної вимоги уточненої позовної заяви про зобов'язання відповідача внести зміни до інформаційної системи органів доходів і зборів платника та даних інтегрованої картки платника податків у зв'язку з скасуванням вимоги №Ю-36022-0228 від 16.11.2021 року, про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску, суд зазначає наступне.
Верховний Суд неодноразово (зокрема, але не виключно, у постановах від 19 лютого 2019 року (справа №825/999/17) та від 26 лютого 2019 року (справа №805/4374/15-а), від 17 червня 2021 року (справа № 520/7599/19), від 25 березня 2021 року (справа №280/4506/18) вказував, що відображення контролюючим органом в інтегрованій картці платника податків відомостей щодо своєчасного нарахування та сплати податкових зобов'язань створює певні наслідки для платника податків та наявність у останнього матеріально-правового інтересу, щоб дані інтегрованих карток правильно відображали фактичний стан розрахунків з бюджетом.
Відповідно, належним способом захисту, що відновить порушені права, є зобов'язання відповідача здійснити дії по відображенню/коригуванню у особовій картці платника податків дійсного стану зобов'язань перед бюджетом, в тому числі, і шляхом виключення неправомірно нарахованих і відображених сум.
На підставі зазначеного дана вимога теж підлягає задоволенню.
Згідно з ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
В процесі судового розгляду відповідач не довів правомірність спірної вимоги №Ю-36022-0228 від 16.11.2021 року про сплату боргу (недоїмки).
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень та докази, надані позивачем, суд доходить висновку про задоволення позову в повному обсязі.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.
Згідно з частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
При зверненні до суду з позовом позивачем сплачено судовий збір у розмірі 2270,00 грн, що підтверджено платіжним дорученням від 01.12.2021 року № 2824.
Оскільки позов підлягає задоволенню, судові витрати у розмірі 2270,00 грн суд присуджує позивачу за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати вимогу Головного управління ДПС у Вінницькій області №Ю-36022-0228 від 16.11.2021 року про сплату боргу (недоїмки).
Зобов'язати ГУ ДПС у Вінницькій області внести зміни до інформаційної системи органів доходів і зборів платника та даних інтегрованої картки платника податків у зв'язку із скасуванням вимоги № Ю 36022-0228 від 16.11.2021 року про сплату боргу (недоїмки) у розмірі 81832,22 грн. про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску
Стягнути на користь Другого Державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області 2270,00 (дві тисячі двісті сімдесят) грн судового збору за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Вінницькій області.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач: Другий Державний пожежно-рятувальний загін Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1);
Відповідач: Головне управління ДПС у Вінницькій області (код ЄДРПОУ: ВП 44069150, адреса: вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, Вінницька область, 21028).
Суддя Чернюк Алла Юріївна