28 червня 2022 року Справа № 160/6281/22
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Юркова Е.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-
02 травня 2022 року ОСОБА_1 звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області з вимогами:
- визнати протиправною відмову (лист - роз'яснення № 7614-4323/Я-01/8-0400/22 від 22.03.2022 р.) Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, що полягала у не зарахуванні до пільгового стажу роботи за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, період роботи з 29.12.2011 р. по 01.08.2012 р. в Публічному акціонерному товаристві «Дніпровський металургійний комбінат»;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зарахувати до стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, ОСОБА_1 період роботи з 29.12.2011 р. по 01.08.2012 р. в Публічному акціонерному товаристві «Дніпровський металургійний комбінат», нарахувати та виплатити ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , пенсію за невраховуваний період роботи (з 29.12.2011 р. по 01.08.2012 р.) за Списком № 2, починаючи з 16.11.2021 р. з дня подачі заяви про призначення пенсії.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що після досягнення необхідного віку позивач 16.11.2021 року звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області з заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах та підтвердження трудового стажу, що дає право на призначення пільгової пенсії згідно статті 114 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”. Проте листом № 7614-4323/Я-01/8-0400/22 від 22.03.2022 р. відмовлено в призначенні пенсії. Вказує, що спірним рішенням не зараховано до стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, період роботи з 29.12.2011 р. по 01.08.2012 р. в Публічному акціонерному товаристві «Дніпровський металургійний комбінат». Такі дії вважає протиправними, та вказує, що в трудовій книжці наявні записи перебування позивача у вказаний період на відповідній професії - контролер у виробництві чорних металів, зайнятої на гарячих ділянках робіт, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах, а також уточнюючі довідки містять дані щодо атестації робочого місця.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09.05.2022 року відкрито провадження у даній справі, призначено справу до розгляду за правилами спрощеного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Відповідачем 14.06.2022 року подано відзив на позовну заяву (вх.. № 43371/22), в якому просив у задоволенні позовних вимог відмовити. В обґрунтування відзиву відповідач зазначив, що підставою для зарахування певного періоду роботи до доботи, яка дає право на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2 є наявність посади (професії) та виробництва у списку виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, а також підтвердження шкідливих умов праці після 21.08.1992 року результатами атестації робочих місць за умовами праці установленого для такого виробництва. Період роботи з 29.12.2011 р. по 01.08.2012 р. не може бути зараховано до пільгового стажу за Списком № 2, оскільки в цей період підприємством не проведено атестацію робочих місць.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується адміністративний позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області з 20.10.2021 року та отримує пенсію за віком; попередньо пенсія позивачу була призначена на пільгових умовах за Списком № 2, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Листом від 04.01.2022 року № 1100-0303-9/31 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Кіровоградській області повідомлено Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про те, що в результаті всебічного аналізу документів, наявних в електронній пенсійній справі ОСОБА_1 (РНКПП НОМЕР_1 ) та в зв'язку з відсутністю будь-яких коментарів спеціаліста, яким проведено експертну оцінку наданих документів для призначення пенсії, було прийнято рішення про зарахування до пільгового стажу за Списком 2 періоду роботи в ПАТ “Дніпровський металургійний комбінат” з 29.12.2011 по 01.08.2012 на підставі пільгової довідки № 023-1022 від 22.04.2021. Пільгова довідка містить інформацію, що дію наказу про результати атестації робочих місць від 29.12.2006 № 992 продовжено листом Головного держексперта області від 29.11.2011 № 003/07-1-406 до 29.12.2012 р.(лист додано до ЕПС). Одночасно повідомляємо, що в Державному реєстрі застрахованих осіб є дані про роботу заявниці на вказаному підприємстві та інформація про підтвердження пільгової роботи (спецстаж, дані про атестацію).
Згідно даних Пенсійного фонду України, до загального стажу ОСОБА_1 зараховано період роботи з 29.12.2011 р. по 01.08.2012 р. в ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат», проте до пільгового стажу роботи за Списком № 2 вказаний період не зараховано.
Листом від 22.03.2022 року № 7614-4323/Я-01/8-0400/22 Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повідомлено позивача, що 19.11.2021 року було призначено пенсію, до страхового стажу зараховано періоди, згідно наданих документів, що становить 34 роки 1 місяць 2 дні, у тому числі пільговий стаж за Списком № 2 - 10 років 2 місяці 4 дні. З огляду на положення пункту 2 частини 2 статті 114 Закону України від 09.07.2003 № 1058-ІV “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон № 1058) право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають працівники, зайняті повний робочий день на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць - після досягнення особою 55 років та наявності страхового стажу не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах. В ході проведення контрольної перевірки було з'ясовано, що до пільгового стажу роботи за Списком №2 безпідставно зараховано період з 29.12.2011 по 01.08.2012, оскільки атестація робочого місця по ПАТ Дніпровській металургійний комбінат" не проводилась. Після перевірки, пенсійну справу приведено у відповідність, страховий стаж становить 34 роки 1 місяць 2 дні, у тому числі пільговий стаж за Списком № 2 - 9 років 7 місяців. Враховуючи зазначене, право за Списком № 2 на дату звернення, відсутнє.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Право громадянина на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом закріплене у статті 46 Конституції України.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначено Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-IV (далі Закон № 1058-IV).
Відповідно до статті першої Закону № 1058-IV пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом.
Згідно частини першої статті 24 Закону № 1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Згідно статті 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до стажу роботи зараховується робота, виконувана на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях і кооперативах, незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, а також на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру й тривалості роботи і тривалості перерв.
Відповідно до статті 62 Закону України “Про пенсійне забезпечення” основним документом, який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка, а уточнюючі довідки підприємств необхідні в разі відсутності відповідних відомостей у трудовій книжці.
Матеріалами справи, а саме трудовою книжкою позивача серії НОМЕР_2 підтверджено, що позивач працювала в Публічному акціонерному товаристві “Дніпровський металургійний комбінат” у період з 29.12.2011 р. по 01.08.2012 р. на посаді контролера у виробництві чорних металів, конвертерна дільниця, гаряча ділянках робіт.
Записи про спірний період роботи засвідчено відповідними печатками підприємства.
Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 затверджено Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (далі по тексту Порядок № 637).
Так, згідно пункту 1 Порядку № 637 основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Пунктом 3 Порядку № 637 передбачено, що за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Довідкою ПАТ “Дніпровський металургійний комбінат” № 023-472 від 26.02.2021 р. уточнюючою з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість на яких надає право на пенсію за віком на пільгових умовах, за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній підтверджено, що ОСОБА_1 працювала повний робочий день в ПАТ “Дніпровський металургійний комбінат” у період, зокрема з 18.02.2011 року по 01.08.2012 року на посаді контролера у виробництві чорних металів, конвертерна дільниця, гаряча ділянках робіт.
Право на пенсію за віком на пільгових умовах робітника за посадами: «контролери у виробництві чорних металів, зайняті на гарячих ділянках робіт», «контролери у виробництві чорних металів, зайняті на гарячих ділянках робіт» передбачено Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 р. № 36.
Таким чином, посада позивача «контролер у виробництві чорних металів, зайнятий на гарячих ділянках робіт», згідно записів у її трудовій книжці, віднесена до Списку № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.
Згідно із пунктом 3 Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 року № 383, при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.1992 р. та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.1992 р. (приклади у додатках 1, 2).
Також пунктом 10 Порядку № 383 визначено, що для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку, передбачену пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року № 637.
Відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №442 від 01.08.1992 р. (далі - Порядок № 442), пенсії за віком на пільгових умовах за списками виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, а також пенсії, що можуть встановлюватися підприємствами й організаціями за рахунок власних коштів працівникам інших виробництв, професій та посад залежно від умов праці, призначаються за результатами атестації робочих місць.
Атестація робочих місць за умовами (надалі - атестація) проводиться на підприємствах і організаціях незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров'я працюючих, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому.
Основна мета атестації полягає у регулюванні відносин між роботодавцем і працівниками у галузі реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.
Частиною 2 пункту 4 Порядку № 442 встановлено, що відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства, організації.
Згідно з пунктом 4 Порядку № 442 та підпункту 1.5 пункту 1 Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці № 41 від 01.09.1992 р., періодичність проведення атестації робочих місць визначається безпосередньо колективним договором підприємства і проводиться не рідше одного разу на 5 років.
Результати атестації використовуються для розроблення заходів щодо покращення умов праці і оздоровлення працівників та під час визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах, пільг і компенсацій за рахунок підприємств, установ та організацій, обґрунтування пропозицій про внесення змін до списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.
Таким чином, законодавцем покладений обов'язок своєчасного та якісного проведення атестації робочих місць на керівників підприємств, а тому не проведення або несвоєчасне та неякісне проведення з вини керівників підприємств атестації не може позбавити позивача його конституційного права на соціальний захист щодо вирішення питань надання пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Якщо чергова атестація була проведена з порушенням передбачених пунктом 4 Порядку № 442 строків, а працівник до її проведення виконував роботу, яка дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, цей період його роботи має бути зарахований до пільгового стажу за результатами попередньої атестації.
Аналогічна позиція викладена у постанові Верховного Суду від 23 жовтня 2018 року у справі № 348/1079/17.
Окрім того, наказом Міністерства праці і соціальної політики України "Про затвердження роз'яснення про проведення атестації робочих місць за умовами праці в окремих випадках" від 21.08.2000 року № 205, зазначено, що в окремих випадках через складний фінансово-економічний стан, що склався по незалежним від підприємства причинам, для проведення атестації робочих місць, де не відбулися корінні зміни умов і характеру праці, можливе використання результатів попередньої атестації.
В матеріалах справи міститься постанова адміністрації і профкому комбінату № 992 від 29.12.2006 року, якою затверджено результати чергової атестації робочих місць та згідно якої посада позивача також була включена до переліку робочих місць, виробництв, професій і посад, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення по Списку № 2 (додаток № 2 до постанови).
Відповідно до листа головного державного експерта області з умов праці управління праці та соціального захисту населення від 29.11.2011 року № 093/07-1-406 про проведення атестації робочих місць за умовами праці у створених нових структурних підрозділах, у відповідності до якого на підставі наказу Міністерства праці та соціальної політики України № 205 від 21.08.2000 року та з метою соціального захисту працівників підприємства, які працюють в шкідливих і важких умовах праці Головний державний експерт з умов праці дає згоду на поширення терміну дії наказу комбінату № 992 від 29.12.2006 року про атестацію місць за умовами праці до 29.12.2012 року.
Отже, твердження відповідача про те, що в спірний період в ПАТ “Дніпровський металургійний комбінат” не проводилась атестація робочих місць не відповідають дійсності.
Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
З аналізу наведених норм вбачається, що у зв'язку зі зверненням позивача щодо призначення пенсії за віком на пільгових умовах ПФУ зобов'язане перевірити, зокрема, чи має заявник необхідний стаж роботи - не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України.
У свою чергу, суд перевіряє, зокрема, чи діяв ПФУ обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
З огляду на викладене суд дійшов висновку щодо права позивача на зарахування до пільгового стажу по Списку № 2 періоду роботи з 18.02.2011 року по 01.08.2012 року на посаді контролера у виробництві чорних металів, конвертерна дільниця, гаряча ділянках робіт в ПАТ “Дніпровський металургійний комбінат” із здійсненням відповідного розрахунку загального пенсійного стажу та пільгового стажу.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови у зарахуванні до пільгового стажу ОСОБА_1 періоду роботи з 18.02.2011 року по 01.08.2012 року на посаді контролера у виробництві чорних металів, конвертерна дільниця, гаряча ділянках робіт в ПАТ “Дніпровський металургійний комбінат”, та, як наслідок, відмова у призначенні пенсії на пільгових умовах за Списком № 2 є протиправними.
Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до частин 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Також, при вирішені цього спору, суд, відповідно до частин першої-другої статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України, керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Згідно з частиною третьою статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов'язати суб'єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.
Відповідно до абзацу 2 частини 4 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України, у випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Надавши правову оцінку обставинам справи, а також висновків суду у даній справі щодо підтвердження права позивача на зарахування періоду роботи з 18.02.2011 року по 01.08.2012 року на посаді контролера у виробництві чорних металів, конвертерна дільниця, гаряча ділянках робіт в ПАТ “Дніпровський металургійний комбінат” до пільгового стажу, суд вважає за необхідне зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області провести перерахунок пенсії з моменту призначення.
За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими, а вимоги такими, що підлягають частковому задоволенню.
Керуючись ст.ст. 9, 72-77, 139, 242-243, 245-246, 258, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ПН НОМЕР_1 , дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 26; ІК в ЄДРПОУ 21910427) про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови ОСОБА_1 у зарахуванні до пільгового стажу роботи за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, періоду роботи з 29.12.2011 р. по 01.08.2012 р. в Публічному акціонерному товаристві «Дніпровський металургійний комбінат».
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні пенсії на пільгових умовах за Списком № 2, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зарахувати до пільгового стажу за Списком № 2 ОСОБА_1 періоду роботи з 18.02.2011 року по 01.08.2012 року на посаді контролера у виробництві чорних металів, конвертерна дільниця, гаряча ділянках робіт в ПАТ “Дніпровський металургійний комбінат” із здійсненням відповідного розрахунку загального пенсійного стажу та пільгового стажу ОСОБА_1 .
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області призначити ОСОБА_1 пенсію на пільгових умовах за Списком № 2, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 20.10.2021 року.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з урахуванням пільгового стажу з 18.02.2011 року по 01.08.2012 року на посаді контролера у виробництві чорних металів, конвертерна дільниця, гаряча ділянках робіт в ПАТ “Дніпровський металургійний комбінат”, з моменту призначення та виплату з урахуванням раніше виплачених сум.
В задоволенні іншої частини вимог відмовити.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст рішення суду складений 28 червня 2022 року.
Суддя Е.О. Юрков