125/607/22
3/125/300/2022
07 червня 2022 року м. Бар Вінницької області
Барський районний суд Вінницької області в складі:
судді Єрмічової В.В.,
за участю секретаря судового засідання Турченяк І.В.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, військовослужбовця, за ч. 3 ст. 172-20 КпАП України,
ОСОБА_1 , будучи військовослужбовцем, 25 травня 2022 року біля 10 год. 00 хв., перебуваючи на території війського об'єкта, виконував обов'язки військової служби в стані наркотичного сп'яніння, в умовах особливого періоду.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, тобто виконання військовослужбовцем обов'язків військової служби в стані наркотичного сп'яніння, в умовах особливого періоду.
В судове засідання особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не з'явився, подав до суду заяву, в якій вину у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення визнає повністю, обіцяє проходити службу без порушень, розглянути справу у його відсутності (а.с. 11).
Вивчивши заяву особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , дослідивши письмові докази, які містяться в матеріалах справи, суд дійшов такого висновку.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про оборону України" особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Згідно з Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/22, затверджено Законом № 2102-IX від 24 лютого 2022 року (зі змінами, внесеними Указами від 14 березня 2022 року № 133/2022, затверджено Законом України від 15 березня 2022 року № 2119-IX, та від 18 квітня 2022 року № 259/2022, затверджено Законом України від 21 квітня 2022 року № 2212-IX), продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб, тому в Україні на даний час діє особливий період.
Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно з ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Суд бере до уваги докази, зібрані особою, уповноваженою на складання протоколів про адміністративні правопорушення, а саме:
- протокол про військове адміністративне правопорушення від 25 травня 2022 року (а.с. 3-5);
- довідку Комунального некомерційного підприємства "Центр терапії залежностей "Соціотерапія" Вінницької обласної ради № 0973 від 25 травня 2022 року, відповідно до якої згідно висновку медичного огляду від 25 травня 2022 року у ОСОБА_1 встановлено наркотичне сп'яніння внаслідок вживання канабісу (а.с. 6);
- письмові пояснення ОСОБА_1 від 25 травня 2022 року (а.с. 7-8);
- копію тимчасового посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_1 , видано 02 березня 2022 року начальником Жмеринського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Т. Андрійчуком на ім'я ОСОБА_1 (а.с. 9);
- витяг з наказу № 31 від 03 березня 2022 року (а.с. 10);
- копію постанови Шаргородського районного суду Вінницької області від 05 квітня 2022 року, яка набрала законної сили 22 квітня 2022 року, про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП (а.с. 16-17).
З урахуванням, зазначеного вище, суд дійшов висновку, що у справі зібрано достатньо належних, достовірних та допустимих доказів на підтвердження наявності вини ОСОБА_1 у вчиненні даного адміністративного правопорушення.
ОСОБА_1 обґрунтовано притягується до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, а саме, виконання військовослужбовцем обов'язків військової служби в стані наркотичного сп'яніння, в умовах особливого періоду.
Враховуючи усі обставини вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, поведінку ОСОБА_1 після його вчинення, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, тому його слід визнати винним у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої вказаною частиною статті, за якою особу притягнуто до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно з ст. 4 Закону України "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, розмір судового збору становить 0,2 розміру від прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи вищевикладене, з ОСОБА_1 на користь держави слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 496 грн 20 коп.
Керуючись ч. 1 ст. 40-1, ч. 3 ст. 172-20, п. 1 ч. 1 ст. 284 КУпАП, ст. 4 Закону України "Про судовий збір", суд
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі двохсот п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3655 (три тисячі шістсот п'ятдесят п'ять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 496 (чотириста дев'яносто шість) грн 20 коп.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя В. В. Єрмічова