Справа № 204/3304/22
Провадження № 3/204/1647/22
17 червня 2022 року суддя Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська Безрук Т.В. розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП, -
31 травня 2022 року до Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська надійшла справа про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ 420641 від 09.05.2022, 09.05.2022 о 17:15 ОСОБА_1 за адресою: м. Покровськ, вул. Мандрика зберігав у своєму транспортному засобі "SENS", д.н. НОМЕР_1 тютюнові вироби: "Сompliment" у кількості 50 пачок та "Palermo" у кількості 30 пачок, на яких не було марок акцизного збору, чим вчинив правопорушення, яке кваліфіковано за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП.
В судове засідання належним чином повідомлений про його час, дату та місце ОСОБА_1 не з'явився, про причини неявки суду не повідомив.
Дослідивши матеріали справи, суд доходить наступних висновків.
У відповідності до положень ст. 1 КУпАП, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Положення статті 7 КУпАП, передбачають, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставі та в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 280 КУпАП визначено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення підлягають з'ясуванню, зокрема, наступні обставини: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Частиною 1 ст. 164-5 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку посадовими особами підприємств - виробників, імпортерів і продавців таких товарів.
З аналізу вищезазначненої статті вбачається, що суб'єктом цього адміністративного правопорушення є посадові особи підприємств, які займаються зберіганням або транспортуванням алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка.
З матеріалів справи вбачається, що зазначена в протоколі подія мала місце, але характеризується відсутністю складу адміністративного правопорушення, а саме ознак, які характеризують суб'єкт та об'єктивну сторону правопорушення.
Суд зазначає, що матеріали справи не містять доказів на підтвердження того, що ОСОБА_1 є посадовою особою будь-якого підпиємства. Також суд відмічає, що об'єктивною стороною цього правопорушення є, зокрема, зберігання тютюнових виробів з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку, а не зберігання тютюнових виробів без марок акцизного податку, як зазначено у протоколі серії ВАВ № 420641.
З огляду на викладене, суд доходить висновку, що провадження в справі стосовно ОСОБА_1 підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення та неможливістю у зв'язку з цим накладення на нього адміністративного стягнення.
На підставі викладеного, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 247, статтями 251, 280, 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративне правопорушення, суддя, -
Справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення - закрити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 КУпАп, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.
Суддя Т.В. Безрук