про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
№ 2а-3409/10/2370
13.07.2010 р. м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Руденко А.В., розглянувши матеріали позовної заяви управління Пенсійного фонду України в Чорнобаївському районі Черкаської області до ОСОБА_1 про повернення зайво отриманої пенсії, -
встановив:
До Черкаського окружного адміністративного суду звернулося управління Пенсійного фонду України в Чорнобаївському районі Черкаської області з позовною заявою до ОСОБА_1, в якій просить стягнути з відповідача переплату по пенсії в розмірі 3 236 грн. 29 коп.
Обгрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначив, що відповідач в порушення вимог ст. 102 Закону України «Про пенсійне забезпечення»не повідомив орган, що призначає пенсії про обставини, що спричиняють зміну розміру пенсії або припинення її виплати, внаслідок чого безпідставно отримав пенсію в сумі 3 780 грн. 29 коп. Враховуючи те, що відповідачем сплачено частину суми переплати в розмірі 544 грн. 00 коп., позивач просить стягнути несплачені кошти в сумі 3 236 грн. 29 коп. в судовому порядку.
Перевіривши матеріали позовної заяви, суддя вважає, що дану справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства з наступних підстав.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до п. 2 ч.1 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ пов'язаних із соціальними виплатами»від 18.02.2010 року N 1691-VI суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що предметом позову є відносини щодо повернення зайво отриманої пенсії.
Дану позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства з огляду на те, що реалізація позивачем свого права на судовий захист щодо повернення зайво отриманої пенсії повинна відбуватись в порядку цивільного судочинства.
Компетенція адміністративних судів, встановлена ст. 17 КАС України на спірні правовідносини не поширюється.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 1, 2, 17, п.1 ч.1 ст.109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
ухвалив:
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом управління Пенсійного фонду України в Чорнобаївському районі Черкаської області до ОСОБА_1 про повернення зайво отриманої пенсії.
Повернути управлінню Пенсійного фонду України в Чорнобаївському районі Черкаської області позовну заяву із усіма доданими до неї матеріалами та направити копію даної ухвали.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, відповідно до ст. ст.186-187 КАС України.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки відповідно до ч.1 ст.254 КАС України. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи ( ч.3 ст.254 КАС України).
Суддя А.В. Руденко