Справа № 2а-518/10/1770
11 червня 2010 р. 09год. 25хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дудар О.М., за участю секретаря судового засідання Кривчук К.І., сторін та інших осіб, які беруть участь у справі:
прокурор: Піддубна Л.П.,
представник позивача: Морозюк А.Л.,
відповідач: не прибув;
представник третьої особи: Литвин О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомзаступника прокурора м.Рівне в інтересах держави в особі Державної податкової
інспекції у м.Рівне, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет
спору, на стороні позивача Головна державна інспекція на автомобільному
транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на
автомобільному транспорті в Рівненській області,
доОСОБА_4
про стягнення фінансових санкцій,
Заступник прокурора м.Рівне звернувся до суду в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м.Рівне, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області, з позовом до відповідача ОСОБА_4 про стягнення фінансових санкцій за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт - штрафу у сумі 510,00грн.
Прокурор у судовому засіданні вимоги підтримав. Пояснив суду, що 25 лютого 2009 року начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Рівненській області винесено постанову №0038 про застосування до ОСОБА_4 фінансових санкцій у сумі 510грн. Вказана постанова винесена на підставі акта перевірки від 05.01.2009р. №115016, якою зафіксовано порушення водієм транспортного засобу Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: експлуатацію легкового автомобіля облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки на транспортний засіб. Відповідачем у добровільному порядку вказана сума не сплачена, а тому просить стягнути з нього до державного бюджету фінансову санкцію за порушення законодавства про автомобільний транспорт - штраф у сумі 510грн.
Представник позивача у судове засідання не прибув, у поданому суду клопотанні позовні вимоги підтримав повністю, просить розглянути справу за відсутності представника.
Представник третьої особи у судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, просить їх задовольнити.
Відповідач заперечень суду не надав, у судове засідання не прибув, про причини неприбуття суд не повідомив, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином. Судом не визнавалась обов'язковою участь відповідача у судовому засіданні. За таких обставин, суд вважає за можливе вирішити спір без участі відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача та представника третьої особи, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими в судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Судом встановлено, що 5 січня 2009 року територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Рівненській області здійснено перевірку транспортного засобу, автомобіля марки "ВАЗ 2108", д.н.з. 72566РВ, який належить ОСОБА_4.
За результатами перевірки державними інспекторами складено акт №115016 від 05.01.2009р., в якому зафіксовано порушення водієм ОСОБА_4 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-ІII від 05.04.2001р. (далі - Закон №2344-III), а саме: експлуатацію легкового автомобіля облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки на транспортний засіб. Вказаний акт підписано водієм транспортного засобу без зауважень, з поясненням.
У встановленому порядку територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Рівненській області відповідачу надсилалося повідомлення про час і місце розгляду справи про порушення чинного законодавства в сфері автомобільного транспорту.
За результатами розгляду справи начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області відповідно до вимог Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. №1567 (далі - Порядок), винесено постанову №0038 від 25 лютого 2009 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 510грн.
На виконання пункту 29 вказаного Порядку Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції у Рівненській області 27 лютого 2009 року ОСОБА_4 надіслана копія постанови про застосування фінансових санкцій з роз'ясненням вимог п.28 Порядку щодо перерахування фінансової санкції на зазначений у постанові рахунок не пізніше, ніж протягом 15 днів після отримання постанови.
Ці обставини підтвержені дослідженими в судовому засіданні доказами: копією постанови про застосування фінансових санкцій №0038 від 25.02.2009р. (а.с.4), копією супровідного листа №38 від 25.02.2009р. про направлення копії постанови та копією фіскального чека органу поштового зв'язку від 27.02.2009р. (а.с.5), копією корінця до повідомлення про час і місце розгляду справи про порушення чинного законодавства в сфері автомобільного транспорту (а.с.6), копією акта №115016 від 05.01.2009р. (а.с.7), копією інформації Державної податкової інспекції у м.Рівне щодо відповідача (а.с.25).
Згідно з п.п.1.4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004р. №1190, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті України є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства траспорту і зв'язку України і йому підпорядковується, на яку поряд з іншими функціями покладена функція здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання, які проводять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо врегульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
Статтею 39 Закону №2344-ІII передбачено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Проте відповідачем не було дотримано вимог цієї норми закону.
Згідно з абз.4 ч.1 ст.60 Закону №2344-ІII за порушення законодавства про автомобільний транспорт - експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Пунктом 28 Порядку встановлено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Однак, на день розгляду справи судом відповідач фінансову санкцію - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто в сумі 510грн., на зазначений в постанові рахунок не перерахував, постанова територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області про застосування фінансових санкцій в судовому порядку ним не оскаржувалася.
Статтею 121 Конституції України на органи прокуратури покладено функцію представництва інтересів держави в суді у випадках, визначених законом.
Відповідно до ст.36-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991р. №1789-XII представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Однією з форм представництва є звернення до суду з позовами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави. Підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Згідно із ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_4 до Державного бюджету України фінансові санкції за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт - штраф у сумі 510грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Дудар О.М.
Постанова складена в повному обсязі 15.06.2010р.