Постанова від 11.06.2010 по справі 2а-1117/10/1770

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-1117/10/1770

11 червня 2010 р. 12год. 00хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дудар О.М., за участю секретаря судового засідання Кривчук К.І., сторін та інших осіб, які беруть участь у справі:

прокурор: не прибув,

представник позивача: не прибув;

відповідач: не прибув;

представник третьої особи: Литвин О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомпрокурора Рівненського району в інтересах держави, уповноваженим органом

якої виступає Державна податкова інспекція у Рівненському районі, третя особа,

яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Головна

державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального

управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в

Рівненській області,

доОСОБА_3

про стягнення фінансових санкцій,

ВСТАНОВИВ :

Прокурор Рівненського району звернувся до суду в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Державна податкова інспекція у Рівненському районі, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області, з позовом до відповідача ОСОБА_3 про стягнення фінансових санкцій за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт - штрафу у сумі 510,00грн.

Прокурор у судове засідання не прибув, про причини неприбуття суд не повідомив, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином.

Представник позивача у судове засідання не прибув, у поданому суду клопотанні позовні вимоги підтримав повністю, просить розглянути справу за його відсутності.

Представник третьої особи у судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю, просить їх задовольнити.

Відповідач заперечень суду не надав, у судове засідання не прибув, про причини неприбуття суд не повідомив, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином. Судом не визнавалась обов'язковою участь сторін у судовому засіданні. За таких обставин, суд вважає за можливе вирішити спір без участі прокурора, представника позивача та відповідача на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення представника третьої особи, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими в судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.

Судом встановлено, що 25 березня 2009 року Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Рівненській області здійснено перевірку транспортного засобу, автомобіля марки "Форд" моделі "Сієрра", д.н.з. НОМЕР_1, який належить ОСОБА_3.

За результатами перевірки державними інспекторами складено акт №115243 від 25.03.2009р., в якому зафіксовано порушення водієм ОСОБА_3 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-ІII від 05.04.2001р. (далі - Закон №2344-III), а саме: експлуатацію легкового автомобіля облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки на транспортний засіб. Вказаний акт підписано водієм транспортного засобу без зауважень, з поясненням.

У встановленому порядку Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Рівненській області відповідачу надсилалося повідомлення про час і місце розгляду справи про порушення чинного законодавства в сфері автомобільного транспорту.

За результатами розгляду справи начальником Територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області відповідно до вимог Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. №1567 (далі - Порядок), винесено постанову №0278 від 14 травня 2009 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 510грн.

На виконання пункту 29 вказаного Порядку Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції у Рівненській області 18 травня 2009 року ОСОБА_3 надіслана копія постанови про застосування фінансових санкцій з роз'ясненням вимог п.28 Порядку щодо перерахування фінансової санкції на зазначений у постанові рахунок не пізніше, ніж протягом 15 днів після отримання постанови.

Ці обставини підтвержені дослідженими в судовому засіданні доказами: копією постанови про застосування фінансових санкцій №0278 від 14.05.2009р. (а.с.4), копією супровідного листа №145 від 14.05.2009р. про направлення копії постанови та копією фіскального чека органу поштового зв'язку від 18.05.2009р. (а.с.5), копією корінця до повідомлення про час і місце розгляду справи про порушення чинного законодавства в сфері автомобільного транспорту та копією фіскального чека органу поштового зв'язку від 29.04.2009р.(а.с.6), копією акта №115243 від 25.03.2009р. (а.с.7).

Згідно з п.п.1.4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004р. №1190, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті України є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства траспорту і зв'язку України і йому підпорядковується, на яку поряд з іншими функціями покладена функція здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання, які проводять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо врегульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Статтею 39 Закону №2344-ІII передбачено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.

Проте відповідачем не було дотримано вимог цієї норми закону.

Згідно з абз.4 ч.1 ст.60 Закону №2344-ІII за порушення законодавства про автомобільний транспорт - експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пунктом 28 Порядку встановлено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Однак на день розгляду справи судом відповідач фінансову санкцію - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто в сумі 510грн., на зазначений в постанові рахунок не перерахував, постанова Територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області про застосування фінансових санкцій в судовому порядку ним не оскаржувалася.

Статтею 121 Конституції України на органи прокуратури покладено функцію представництва інтересів держави в суді у випадках, визначених законом.

Відповідно до ст.36-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991р. №1789-XII представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Однією з форм представництва є звернення до суду з позовами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави. Підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути із ОСОБА_3 до Державного бюджету України фінансові санкції за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт - штраф у сумі 510грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Дудар О.М.

Постанова складена в повному обсязі 15.06.2010р.